30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuty za rychlost v zahraničí  (Přečteno 12051 krát)

jirkajirka

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Pokuty za rychlost v zahraničí
« kdy: 09 Září 2017, 16:23:38 »

Jeden poznatek.Kamarád překročil ve Francii rychlost.Na devadesátce o 5km.Po 4týdnech mu přišla do poštovní schránky pokuta v obyčejném dopise.Ve Fr mám kamarádku.Frantíci neznají doporučená psaní.Vše se tam řeší obyčejným dopisem jako když píšete dědečkovi pozdrav z Máchova jezera.
No a teď jak to bude dál...?Za rok ho zastaví,třeba s jiným autem a jinou RZ ve Francii cajti.Nebudou ho mít v záznamech?Nebo jiný příklad.Pojedu do Řecka autem a v Maďarsku překročím.Nezaplatím,protože v Maďarsku je nejnižší pokuta 2.700kč.(překročení třeba o 2 km).Za rok pojedu znovu do Řecka,řídit nebudu,pojedu jiným autem,ale na celnici odevzdám pas ke kontrole.....a....nebudou tu dlužnou částku chtít na hranicích?
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2017, 16:29:05 »

Prohledej forum , je tu toho mraky - přesně na tvé téma.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2017, 18:43:05 »

Pravděpobobně ne, jelikož v tom dopise není evidováno číslo občanky či řidičáku, tak kdokoliv si to nemá jak dohledat . Každopádně vše je v teoretickém zkoumání, můžete být ten průkopník a zkusit to otestovat v praxi. Osobně vím, jak to chodí v Rakosku.
  ;)

IP zaznamenána

jirkajirka

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2017, 00:33:49 »

Já mám spíše strach z Maďarska......chce to právníka.Mohou to exekutorsky vymáhat ze zahraničí v ČR?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2017, 07:48:46 »

1. Chce to osobu znalou tamějšího práva, nikoliv právníka. Ten samozřejmě řekne zaplatit.

2. Chce si to dát práci, googlit a hledat. Uznávám, že maďarština je extrém, já jsem byl rád, že jsem dal Rakousko.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #5 kdy: 10 Září 2017, 13:18:42 »

Já mám spíše strach z Maďarska......chce to právníka.Mohou to exekutorsky vymáhat ze zahraničí v ČR?

Evropský platební rozkaz nelze použít ve věcech celních, daňových a hlavně správních. A nenapadá mne ani jiný způsob vymáhání, čili po mém soudu: nemohou.
IP zaznamenána

jirkajirka

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #6 kdy: 10 Září 2017, 14:25:45 »

Nebudu chodit kolem horké kaše.Jel jsem s přítelkyní do Řecka přes Maďarsko.Auto je její,já řídil.Mám pocit,že mne Maďaři 2x fotili na dálnici.Auto je však hlášené v jiném kraji,než spolu žijeme,navíc na adrese,kde nikdo 10 let nebydlí.Pokuta přijde tam,ale ona se to ani nedozví.No a za rok vyrazí autobusem do Řecka a na hranicích Maďarska se Srbskem ji maďarský celník nepustí,protože se mu tam rozsvítí,že má dluh za pokutu.... :) Bude to tak?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #7 kdy: 10 Září 2017, 14:30:36 »

Nebude.
IP zaznamenána

jirkajirka

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #8 kdy: 10 Září 2017, 14:38:45 »

By mě zabila..... :) Někdo však tvrdí,že ukáže celníkům pas u okýnka a je to v háji.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #9 kdy: 10 Září 2017, 14:43:30 »

Tak doufám, že je to jeho osobní zkušenost, když to tvrdí.
IP zaznamenána

jirkajirka

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #10 kdy: 10 Září 2017, 14:49:56 »

Někde jsem to četl....v nějakých komentářích..
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #11 kdy: 10 Září 2017, 14:56:40 »

Nesmíte všemu věřit. Takovejch mýtů je...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #12 kdy: 10 Září 2017, 20:14:58 »

A logicky, myslíte, že ten celník má seznam všech lidí, a na základě jména  "Jana Nováková" mu hned vyskočí, že ona dáma má vozidlo Škoda Octavia RZ 1A1 1234 modré barvy a bude vědět, že je  nezaplacená pokuta z roku 2016?

Když jsme jeli před měsícem do Chorvatska, tak nás na hranicích jen zkontrolovali, zda máme platné OP či pasy a jeli jsme dál. Žádná online lustrace, nic. Přejeme příjemný pobyt :)
IP zaznamenána

jirkajirka

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #13 kdy: 11 Září 2017, 17:20:23 »

Nás teda lustrovali Maďaři a Srbové tam i zpět.Dcerám ofotili pasy a mě s přítelkyní občanky taky.Pak je projeli nějakou mašinkou,která vypadala jako tiskárna.Já ji měl maličko rozlepenou,tak byl problem.Jestli zkoušeli pravost?Nevím.Hodně se pašuje alkohol a cigarety....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za rychlost v zahraničí
« Odpověď #14 kdy: 11 Září 2017, 17:40:29 »

Patrně protože vnější hranice Shengenu. Když jsem však přejížděl hranice O -> CH a posléze CH -> DE, nic zajímavého se nekonalo, pouze stažení dálnice do jednoho pruhu a znudění pasoši se tvářili, že se dívají do aut. Možná také proto, že CH je obklíčeno Shengenem ze všech stran.
« Poslední změna: 11 Září 2017, 17:46:52 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.