30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Milevsko: Šach-mat  (Přečteno 21108 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #15 kdy: 18 Června 2018, 17:23:57 »

Mně se hrozně líbí, jak se Číkus u jednoho MÚ odvolává proti rozhodnutí jiného MÚ  ;D
Jak to funguje v praxi, fakt si to přeposílají?

Milevsko v poučení u příkazu o uložení pokuty kdysi standardně uvádělo, že odpor je možno podat do 8 dnů u Městského úřadu Pohořelice, což po mém soudu Číkusův postup stran odvolání proti rozhodnutí z Litomyšle na MNV Milevsko zcela opodstatňuje. A mimochodem: odpory zaslané proti milevským rozhodnutím do Pohořelic byly skutečně do Milevska předány.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #16 kdy: 19 Června 2018, 07:02:24 »

Ono to předávání umožnuje i správní řád, teď z hlavy nedám paragraf, ale píše se tam cosi o tom, že pokud bylo doručeno úřadu, kterej stím nemá nic společnýho, tak to ten úřad má předat tam ,kam to patří. Ostatně vidim to jako vynikající zpestření práce úředního parazita a když jsem viděl Číkusův seznam, tak měl parazit o zábavu postaráno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #17 kdy: 25 Června 2018, 13:59:34 »

zodiiac> § 12 SprŘ. A navíc o tom musí orgán podatele informovat. :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #18 kdy: 29 Srpna 2018, 23:39:18 »

Od prošťouchnutí doručeno už 6 dopisů (ale opatření proti nečinnosti furt nic :-( )

29.06.2018 Postoupení podání, 2x výzva k doplnění podání
09.07.2018 Poskytnutí spisu (kopii sem dávat nebudu, zajímavé je asi jen to, že neobsahuje odložení věci)
09.07.2018 Prodloužení lhůty k vyřízení žádosti
13.07.2018 Rozhodnutí o částečném odmítnutí poskytnutí informací
27.08.2018 2x Usnesení o zastavení řízení (podjatost, stížnost)
27.08.2018 Výzva k vyjádření se k podkladům - Krajský úřad dal velkorysou lhůtu do 23.08.2018, přičemž výzva byla doručena 27.08.2018. Šikovný vedoucí odboru!
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #19 kdy: 31 Srpna 2018, 05:29:28 »

Naprášení Helmuta nemá chybu.  ;D  .......já jsem mu již odpustil.... ;D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #20 kdy: 29 Července 2020, 01:12:31 »

Při kontrole starších věcí jsem si uvědomil, že tohle správní řízení vlastně ještě pořád běží, nikdy nebylo zastaveno. Čas na žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #21 kdy: 18 Srpna 2020, 16:26:05 »

Prošťouchnutí u SO1 nefungovalo, prošťouchnuto tedy u SO2. To už bylo úspěšnější:

Příkaz ke zjednání nápravy:

"... ve věci přestupku ... kterého se dopustil ..."

Paraziti Krenauer a Čejková jsou drzí jak lázeňské veverky. Jak "se dopustil"?! To už neplatí presumpce neviny? Váhám, zda se paraziti nemohli dopustit přestupku proti občanskému soužití nebo třeba zneužití pravomoci úředního parazita.

"Na vědomí (po nabytí právní moci)"

Kdy tenhle příkaz vlastně nabývá právní moci? Není obsaženo poučení, ale proti příkazu patrně může účastník řízení podat odpor ne? :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #22 kdy: 18 Srpna 2020, 17:21:53 »

Odpor podat nejde, není to příkaz ve smyslu zjednodušeného rozhodnutí dle § 150 SprŘ.

Kdy ta věc nabývá právní moci těžko říct. Na první pohled bych řekl, že nikdy, že vůbec nejde o správní akt, kterým by byla nějak upravována práva účastníků (byť třeba jen procesní povahy), ale jen o jakýsi interní akt řízení, projev dozorčí pravomoci nadřízeného orgánu. KÚ se k tomu asi chová jako k usnesení, proti kterému není odvolání, tedy čeká na vrácení dodejky a za pravomocné to asi bude mít doručením účastníkům. Já bych řekl, že to má otočené, že primárním adresátem toho úkonu je SO1, a na vědomí to měl poslat účastníkům (nebo minimálně tomu, kdo o opatření proti nečinnosti požádal). Ale asi nemá cenu v tom rýpat.

Jiná situace by byla, kdyby SO2 v reakci na žádost o opatření proti nečinnosti volil některý z postupů dle odst. 4 písm. b) až d). Tam je dané, že se rozhoduje usnesením, a to takovým, proti kterému je přípustné odvolání (a dává to smysl, protože ve všech případech je to nějaký zásah do práv účastníků, minimálně procesních). To by právní moci nabylo až doručením + marným uplynutím odvolací lhůty, případně rozhodnutím o podaných odvoláních.

Ad presumpce neviny ... určitě by se nic nestalo, kdyby SO důsledně volily formulace typu "přestupek, kterého se měl dopustit ...", "který je podezřelý, že ..." atp. Ale jelikož je z kontextu zřejmé, že jde o probíhající řízení, a mimo řízení se to podezření předpokládám nijak neprojevuje, asi presumpci neviny nikdo neporušuje. Možná by šlo SO trochu poškádlit stížností, aby poladil formulace, větší potenciál to nemá.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #23 kdy: 01 Září 2020, 16:50:27 »

Usnesení.

Také máte pocit, že obsahuje nějaké nedokonalosti a že by se tedy hodilo podat odvolání, pro začátek blanketní?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #24 kdy: 01 Září 2020, 17:17:00 »

Mně tedy velice vadí ta neschopnost SO použít pevnou mezeru za znakem “§”, jenž pak stojí na konci řádku osamocen jako Milouš Jakeš.

A gratuluji...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #25 kdy: 01 Září 2020, 20:31:01 »

Mně teda víc vadí, že je Petra zlobivá neposlušná holka, co by zasloužila naplácat na zadeček. Jednoduchá Mária z Krajského úřadu jí přikázala vydat rozhodnutí a zlobivá Petra vydala usnesení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #26 kdy: 01 Září 2020, 21:41:24 »

Co tím zastavili - pokud přestupek provozovatele , pak bych se s nimi možná kočkoval o tom, že zastavit to měli kvůli tomu, že bylo započato neoprávněně (nehledali 60 dnů řidiče a následkem byla dopravní nehoda). Oni ale zastavili řízení protože odpovědnost za přestupek zanikla což vypadá jakobyste přestupek provozovatele spáchal a pouze Vás nestihli potrestat což by se nejen mohlo dotknout Vaší cti ale zároveň se SO neřídil zásadou materiální pravdy :) :) :) 
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #27 kdy: 02 Září 2020, 09:24:42 »

Mně teda víc vadí, že je Petra zlobivá neposlušná holka, co by zasloužila naplácat na zadeček. Jednoduchá Mária z Krajského úřadu jí přikázala vydat rozhodnutí a zlobivá Petra vydala usnesení.
Musel jsem si ji vyguglit ... zadna extra MILFka to neni, asi bych si to s tim placanim rozmyslel. Nicmene to neni ani zadna hruza.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Milevsko: Šach-mat
« Odpověď #29 kdy: 02 Září 2020, 11:49:52 »

Ty noviny bych bral, zajímal by mne zbytek článku.

edit: našel.
« Poslední změna: 02 Září 2020, 11:53:51 od Číkus »
IP zaznamenána