30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym  (Přečteno 48687 krát)

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym
« Odpověď #15 kdy: 27 Května 2014, 23:07:57 »

Zajímavý dodatek k mému případu z půlky července 2013 - správní orgán si vyžádal od TSK informace, které značky v jakém čase zobrazovaly jakou rychlost, jaké byly podmínky provozu apod. Dokonce prý přiložil fotky (zapomněla ale napsat které :-) ). TSK odpověděli (po cca 54 dnech), že jsou to (Dobříšská směr Mrázovka) značky ZD-B5506 a ZD-B5606 a byla tam 50 (časy od-do). Rychlost prý nastavili operátoři PČR z důvodu zajištění bezp. a plyn. provozu. Přesná příčina snížení rychlosti, povětrnostní podmínky a situace provozu na poz. kom. se nezaznamenává.

Docela mě dojalo, jakou si s tím dávají práci, tolik práce za mizerných 1500 Kč... Dobře jim tak :-)

Žádal jsem orgán o lhůtu 30 dní na prostudování a vyjádření k novým materiálům ve spise, ale dala mi jen 5 dní. Zkritizoval jsem jim nedostatky, jsem zvědav, co na to orgán. Když rozhodne proti mě, podám odvolání (duševně se už na to připravuji). Nejsem si jist, jestli je moje taktika nejlepší, jestli jsem nevystřílel všechnu munici moc brzo. Ale aspoň můžu informovat o tom, co se dá od takového sporu čekat.
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym
« Odpověď #16 kdy: 27 Května 2014, 23:22:53 »

Ještě dodatek k dodatku, samozřejmě jsem navrhl vyslechnout svědka - operátora PČR, proč vlastně omezení rychlosti nastavil, a taky vypracovat znalecký posudek, který by dokázal, jestli byly značky skutečně funkční a zda zobrazovaly 50 tak, aby to mohl vidět řidič vozidla (řidič se neřídí záznamy v databázi, ale grafickou podobou značek).
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym
« Odpověď #17 kdy: 27 Května 2014, 23:23:51 »

pod pojmem operátoři pčr si máme představit co ? měli by uvést jména a služební čísla + vyjádření od nich že to opravdu nastavili a přesnej čas
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym
« Odpověď #18 kdy: 28 Května 2014, 00:16:56 »

Uvidíme, co sežene, ona je orgán docela pracovitý. Spíš bych ale tipoval, že vydá rozhodnutí i bez toho. Kdo ví, jestli se vůbec služby operátorů zaznamenávají (což by asi měly). Aktuálně TSK píše jen "operátoři PČR" bez další identifikace.

Kdo co nastavil a proč se možná ani nezaznamenává. TSK aspoň píše, že nezaznamenává to proč.
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym - update a dotaz
« Odpověď #19 kdy: 08 Srpna 2014, 19:42:16 »

Update mého případu - Orgán vydal Rozhodnutí (jsem vinen), já jsem se odvolal k Ministerstvu dopravy, pak uplynul rok od přestupku, a teď mám v poště další psaní. Pokud to chápu správně, tak teď už je jedno, kdy si ho vyzvednu, že?

Pár postřehů: Je dobré důkladně zkontrolovat všechny nápisy na fotkách ve spise, včetně verzí software apod., proti ověřovacímu listu rychloměru. V mém případě se lišila verze jakéhosi software, a ani název toho radaru neseděl úplně (na fotce UnicamVELOCITY, v ověřovacím listu UnicamVELOCITY3).
Po seznámení s podklady k rozhodnutí mi dala lhůtu 5 dnů, která vyšla na neděli. V pondělí jsem podal vyjádření a návrhy, ale na ty už se vykašlala, v rozhodnutí o nich není ani zmínka, čili jsem to reklamoval jako porušení práva na spravedlivý proces.

Reakce na odvolání k MD (zaslaná MHMP) trvala 37 dní (od doručení odvolání do lístečku ve schránce, dobu pro doručení nepočítám).

Na útržku, co dostávám do schránky, bývá číslo spisu a číslo jenací. Obvykle to má tvar MHMP 999999/2014/úúú-xxx. Číslo jednací končí zkratkou označující úředníka. Za pomlčkou je něco dodáno, zatím jsem viděl p (příkaz), pv (předvol. k podání vysvětlení), v (výzva k podání vysv. písemně), sd (? sdělení), sř (správní řízení - předvolání k úst. jednání), sezpod (seznámení s podklady), pak myslím bylo r (rozhodnutí), Rz (rozhodnutí o zastavení), a teď nově smd (což nevím co je). Nevíte někdo, co je smd?

Teď koukám, že si to asi každý úředník volí, jak se mu zlíbí...
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym - update a dotaz
« Odpověď #20 kdy: 14 Srpna 2014, 13:44:07 »

Reakce na odvolání k MD (zaslaná MHMP) trvala 37 dní (od doručení odvolání do lístečku ve schránce, dobu pro doručení nepočítám).

... Nevíte někdo, co je smd?

Tak jsem si to vyzvedl, je to Oznámení o předložení věci nadřízenému správnímu orgánu. Trochu pozdě, mezitím byl přestupek promlčen. Tak nevím, proč to vůbec poslali dál. Že by museli?
IP zaznamenána

pejr

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mezi Mrazovkou a Zlichovskym
« Odpověď #21 kdy: 08 Února 2015, 13:31:18 »

update meho pripadu - zatim stale ticho po pesine. magisrath nijak nereaguje. ze by tedy stacilo proste a jednoduse jen vyignorovat bonzpapir a cekat na prekluzi?
IP zaznamenána