30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mají SO povinnost informovat o předávání spisu aneb jak zjistit stav odvolání?  (Přečteno 5787 krát)

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Zdravím,
mám za sebou 2 správní řízení, kdy u prvního po odvolání a podnětu k přezkumu mi vždy přišlo info, že SO předává věc tam a tam.
U druhého jsem po roce od odvolání ve stavu, kdy nevím zda spis byl předán na kraj a ten nestíhá nebo to dané úřednici leží na dně šuplíku, protože se stydí to předat výš...

Má SO jakéhokoliv stupně povinnost informovat sprostého podezřelého jako účastníka řízení, že se věc předává jinam?

Pokud chci zjistit, kde to nyní hnije, mám se dotazovat na kraj?

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Dotažte se u SO1 na stav řízení. Stačí takto:

Dotaz na stav řízení

Tímto v souladu s ust. § 14 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (dále jen „InfZ“),

ž á d á m

o sdělení stavu řízení ve věci vedené Městským úřadem XXX pod spisovou značkou XXX/2016, a to ve lhůtě do 15 dnů (§ 14 odst. 5 písm. d) InfZ) prostřednictvím datové schránky (§ 4 odst. 5 InfZ).
« Poslední změna: 31 Srpna 2017, 18:34:17 od kdo »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:
« Odpověď #2 kdy: 01 Září 2017, 14:07:11 »

Dotažte se u SO1 na stav řízení. Stačí takto:

Dotaz na stav řízení
Tímto v souladu s ust. § 14 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (dále jen „InfZ“),
ž á d á m
o sdělení stavu řízení ve věci vedené Městským úřadem XXX pod spisovou značkou XXX/2016, a to ve lhůtě do 15 dnů (§ 14 odst. 5 písm. d) InfZ) prostřednictvím datové schránky (§ 4 odst. 5 InfZ).

Nestačí použití § 36 odst. 2) SŘ?
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Díky za radu.
Pokud to SO1 nepředal, tak potom předpokládám budu řešit nečinnost.

Normálně bych asi byl rád, že to někde hnije.
Ale vzhledem k použitému mozkovému myšlení příslušníka, které i úřednice potvrdila a i jinak mi nahrála, tak bych chtěl zvýšit fun factor ;)
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Citace
K Vaší žádosti podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, na stav řízení ve věci vedené Městským úřadem Bubákov pod spisovou značkou 1234/2016, Vám sdělujeme následující informaci:
Odbor dopravy Městského úřadu Bubákov obdržel dne 05.09.2016 Vaše odvolání proti rozhodnutí o přestupku, dne 09.09.2016 Vás vyzval k doplnění důvodů, které Vás vedly k podání odvolání, toto jste doplnil dne 27.09.2016 a následně dne 04.10.2016 byl celý přestupkový spis předložen odvolacímu orgánu – cestou doručení držitelem poštovní licence, dle otisku podacího razítka na doručence převzala zásilku podatelna Středočeského kraje dne 06.10.2016.
Tolik k Vaší žádosti.

Takže spis touto dobou hnije na Středočeském kraji.
Podle toho, co jsem tu četl o jejich zahlcení asi nemá smysl je nějak uhánět, že?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Citace
K Vaší žádosti podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, na stav řízení ve věci vedené Městským úřadem Bubákov pod spisovou značkou 1234/2016, Vám sdělujeme následující informaci:
Odbor dopravy Městského úřadu Bubákov obdržel dne 05.09.2016 Vaše odvolání proti rozhodnutí o přestupku, dne 09.09.2016 Vás vyzval k doplnění důvodů, které Vás vedly k podání odvolání, toto jste doplnil dne 27.09.2016 a následně dne 04.10.2016 byl celý přestupkový spis předložen odvolacímu orgánu – cestou doručení držitelem poštovní licence, dle otisku podacího razítka na doručence převzala zásilku podatelna Středočeského kraje dne 06.10.2016.
Tolik k Vaší žádosti.
Takže spis touto dobou hnije na Středočeském kraji.
Podle toho, co jsem tu četl o jejich zahlcení asi nemá smysl je nějak uhánět, že?
Tedy jestli dobře čtu - rozhodnutí bylo vydáno před 5.9.2016 a započalo běh nové lhůty pro projednání. Dnes je 13.9. a o odvolání nebylo rozhodnuto - tedy by to mělo být WIN.
Jinak hnití spisu v šupleti není ani dobře ani špatně - dobře pro běh lhůty v případě promlčení. V případě pravomocného rozhodnutí ve váš neprospěch to úplně dobře není - přestupek je spáchán dnem, kdy bylo o něm pravomocně rozhodnuto. Takže např. při "žluté kartě" - třeba překročení o více než 20 km/h v obci, kdy při opakování v průběhu 12 měsíců hrozí ztráta ŘP může dojít k situaci, kdy je o přestupku rozhodnuto 1 rok, 11 měsíců a 28 dnů po jeho spáchání dle starého zákona a až poté začne běžet 12 měsíční lhůta žluté karty. Pokud byste uznal vinu např. při silniční kontrole - pak máte ve shodném okamžiku tuto lhůtu za sebou již 11 měsíců a 28 dnů. Takže u některých přestupků se doba hnití v podstatě přičítá k těm 12-ti měsícům.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

gumidos: To není úplně přesné. Právní mocí rozhodnutí začíná běžet např. lhůta pro odmazávání bodů (body se připíšou až po PM a odmažou se v okamžiku, kdy tam rok není nový zápis, nikoliv kdy není nic spácháno). Ale to co nazýváte „žlutou kartou“, tj. přestupky, které mají přísnější sazbu, jsou-li spáchány opakovaně, se posuzují podle spáchání. Když budu někde pyrátit +25 km/h v obci, pak se to 11 měsíců bude projednávat, než rozhodnutí o vině nabyde právní moci, tak budu následně zákazem za recidivu ohrožený už jen ten 1 měsíc, nikoliv celý rok.
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Tak mě nedošlo, že poslední "restart" byl rozhodnutím o vině.
Díval jsem se, že rozhodnutí je dne 11.8.2016
Takže tím to padá a holt se musím smířit s tím, že to úřednici na SO1 už o hlavu neomlátím ;)
Tak alespoň sem dám někdy perly typu "to přeci nemusím měřit, to vidím..." ;)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

gumidos: To není úplně přesné. Právní mocí rozhodnutí začíná běžet např. lhůta pro odmazávání bodů (body se připíšou až po PM a odmažou se v okamžiku, kdy tam rok není nový zápis, nikoliv kdy není nic spácháno). Ale to co nazýváte „žlutou kartou“, tj. přestupky, které mají přísnější sazbu, jsou-li spáchány opakovaně, se posuzují podle spáchání. Když budu někde pyrátit +25 km/h v obci, pak se to 11 měsíců bude projednávat, než rozhodnutí o vině nabyde právní moci, tak budu následně zákazem za recidivu ohrožený už jen ten 1 měsíc, nikoliv celý rok.
Tak to jsem žil v mýlce.  I tento výklad je hodně nelogický - v podstatě může správní orgán rozhodnout za 3 roky, mezitím jako řidič budu jezdit 3 roky bez přestupku, bodové konto se zcela vyčistí a poté přijdu o ŘP, neboť 11 měsíců před datem spáchání přestupku jsem měl jiný shodný, o kterém již bylo rozhodnuto.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Ano, ale není na tom nic nelogického, jediné, co je na tom špatně, je ta šílená doba, po kterou lze potenciálně vést řízení - i dříve platná roční prekluze byla na hranici něčeho, co dává smysl. Ostatně když provedete zločin, za který je zákaz rovnou (třeba vjetí na přehledný přejezd po průjezdu vlaku předtím, než zhasne červené světlo) a pak se to 3 roky bude zkoumat, taky za to dostanete a budete vykonávat zákaz až v době, kdy si skutek, za který to je, pomalu ani nebudete pamatovat.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Ano, ale není na tom nic nelogického, jediné, co je na tom špatně, je ta šílená doba, po kterou lze potenciálně vést řízení - i dříve platná roční prekluze byla na hranici něčeho, co dává smysl. Ostatně když provedete zločin, za který je zákaz rovnou (třeba vjetí na přehledný přejezd po průjezdu vlaku předtím, než zhasne červené světlo) a pak se to 3 roky bude zkoumat, taky za to dostanete a budete vykonávat zákaz až v době, kdy si skutek, za který to je, pomalu ani nebudete pamatovat.
Zejména vjetí na jednokolejný přejezd po průjezdu vlaku.....
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Chcete-li slovíčkařit, tak se zaměřte na adjektivum přehledný. I na tom jednokolejném mohou třeba posunovat, takže to teoreticky můžete schytat od toho vlaku, co právě projel, zastavil a začal couvat. Zato na přejezdu někde uprostřed polí, kde vidíte na 2 kilometry na obě strany, je společenská škodlivost uvažovaného deliktu čistá nula.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Chcete-li slovíčkařit, tak se zaměřte na adjektivum přehledný. I na tom jednokolejném mohou třeba posunovat, takže to teoreticky můžete schytat od toho vlaku, co právě projel, zastavil a začal couvat. Zato na přejezdu někde uprostřed polí, kde vidíte na 2 kilometry na obě strany, je společenská škodlivost uvažovaného deliktu čistá nula.
Měl jsem napsat "jednokolejný přehledný přejezd po průjezdu vlaku" - slovíčkařit jsem neměl v úmyslu. Z téhle problematiky si srandu nedělám - jenžto si vzpomínám na policejní řešení zvláště nebezpečné situace nedodržení omezené rychlosti na železničním přejezdu bez světelného označení ve městě. Doplňující, leč pro ozbrojenou pěst nepodstatnou, okolností tohoto případu byla ta skutečnost, že koleje cca 60m od toho přejezdu končily "prostým uříznutím" na straně jedné , na vlastním přejezdu byly koleje v podstatě již zalisované do asfaltu v důsledku provozu dopravy, a z druhé strany pak koleje končily plechovou branou před ní byly již vzrostlé náletové dřeviny všeho druhu. Tehdy ještě mozkové myšlení nebylo ani na obzoru - leč i tak šlo dovodit, že původně vlečka je již nějakou dobu mimo provoz.....
IP zaznamenána