30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fízl na motorce  (Přečteno 12779 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Fízl na motorce
« kdy: 22 Srpna 2017, 20:24:38 »

IP zaznamenána

anon

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2017, 21:32:16 »

Což o to, fízl jede (na to, že je fízl) ještě docela v pohodě. Až na to "vyhrožování" nebo co to tam "vysvětloval" tomu řidiči za jízdy.

Apropo ten majitel toho YT accountu bude taky docela pacient, ne? Třeba 0:10 nebo 1:33 nebo 3:09 ve mě zanechávají takovou hořkou pachuť...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2017, 21:45:05 »

Ridic je zraly Chocholouska a parkrat potkal sebe... skoda casu na to koukat
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2017, 22:25:41 »

Obávám se, že to je ten syndrom některých jedinců s kamerou. Mám kameru, můžu provokovat, školit, vychovávat. Kdyby se to posralo a ten druhej si to nenechal líbit, mám to na kameře a jsem za hrdinu že jsem natočil piráta (ukázkovej příklad: Hasiči vs. Porsche).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #4 kdy: 22 Srpna 2017, 23:17:36 »

warning: Dashcam nepřispívá řidičské kultuře.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #5 kdy: 23 Srpna 2017, 00:54:45 »

Což o to, fízl jede (na to, že je fízl) ještě docela v pohodě. Až na to "vyhrožování" nebo co to tam "vysvětloval" tomu řidiči za jízdy.

Apropo ten majitel toho YT accountu bude taky docela pacient, ne? Třeba 0:10 nebo 1:33 nebo 3:09 ve mě zanechávají takovou hořkou pachuť...

Něco zásadního mi uniklo.... anebo co se vám nelíbí v časech 0:10 (vjel mu tam) a 1:33 (stoupák v Miličíně, předjel bych naprosto stejně, akorát bych netroubil) nebo máte na mysli až následující situaci (Pha-Kostelecká)?
« Poslední změna: 23 Srpna 2017, 01:03:51 od Otto »
IP zaznamenána

anon

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #6 kdy: 23 Srpna 2017, 10:20:39 »

Něco zásadního mi uniklo.... anebo co se vám nelíbí v časech 0:10 (vjel mu tam) a 1:33 (stoupák v Miličíně, předjel bych naprosto stejně, akorát bych netroubil) nebo máte na mysli až následující situaci (Pha-Kostelecká)?

No, třeba v těch 0:10 mi to přijde takové až moc ostré, ne? Vyřítit se ve vesnici ze zatáčky a v podstatě ihned na někoho troubit. Prostě se jenom blbě sešli a neviděli se navzájem v tom mini zrcadle. 1:33 myslím tu křižovatku, nějak mi unikl smysl toho drag race. Odbočovací pruh tam nakreslený není, takže by se ta auta měla štosovat normálně za sebe, ne? Nebo nám chtěl ukázat jak je jeho Fabia 1.0MPI silné a úzké auto?

Apropo já mám tenhle typ videí moc rád, hlavně od lidí z UK. Třeba WelshDrive je super. A to hlavně protože to není ego ragefest plný troubení jako tady u mistra...
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #7 kdy: 23 Srpna 2017, 10:41:27 »

Fábia prostě jen jela v druhém pruhu.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2017, 11:33:32 »

Něco zásadního mi uniklo.... anebo co se vám nelíbí v časech 0:10 (vjel mu tam) a 1:33 (stoupák v Miličíně, předjel bych naprosto stejně, akorát bych netroubil) nebo máte na mysli až následující situaci (Pha-Kostelecká)?

No, třeba v těch 0:10 mi to přijde takové až moc ostré, ne? Vyřítit se ve vesnici ze zatáčky a v podstatě ihned na někoho troubit. Prostě se jenom blbě sešli a neviděli se navzájem v tom mini zrcadle. 1:33 myslím tu křižovatku, nějak mi unikl smysl toho drag race. Odbočovací pruh tam nakreslený není, takže by se ta auta měla štosovat normálně za sebe, ne? Nebo nám chtěl ukázat jak je jeho Fabia 1.0MPI silné a úzké auto?

Apropo já mám tenhle typ videí moc rád, hlavně od lidí z UK. Třeba WelshDrive je super. A to hlavně protože to není ego ragefest plný troubení jako tady u mistra...

Jistě, to troubení (a další troubení) bylo zbytečné, pán je dost nervák. Jinak na té křižovatce Kostelecká/Ďáblická tak lidi občas jezdí... neříkám, že je to OK, ale co....
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #9 kdy: 23 Srpna 2017, 11:40:18 »

Já vyznávám mnohem zdrženlivější přístup k používání klaksonu, ale zrovna toho kokota na začátku, co je línej zapnou blinkr, bych asi protroubil taky.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #10 kdy: 23 Srpna 2017, 15:50:41 »

Přijde mi smutné, že se s tím někdo vůbec chce prezentovat a ještě se zřejmě cítí ukřivděně...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #11 kdy: 23 Srpna 2017, 16:25:40 »

Přijde mi smutné, že se s tím někdo vůbec chce prezentovat a ještě se zřejmě cítí ukřivděně...

Takových videokompilací je plný youtube...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #12 kdy: 24 Srpna 2017, 08:09:34 »

Přijde mi smutné, že se s tím někdo vůbec chce prezentovat a ještě se zřejmě cítí ukřivděně...

Takových videokompilací je plný youtube...
Tak zase voni sou na jednu stranu celkem poučný. Naučí to neřidiče předvídat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #13 kdy: 25 Srpna 2017, 20:14:10 »

Takových videokompilací je plný youtube...
[/quote]
Tak zase voni sou na jednu stranu celkem poučný. Naučí to neřidiče předvídat.
[/quote]

Já na ty videa koukám a je sranda ač nemám moc zahraničních reálných zkušeností jak mají potřebu někteří řidiči na západ od nás každého mentorovat a poučovat. Nebo troubit to co u nás nechá většinu řidičů klidným(třeba jako to v 0:10).

To bych se u nás utroubil být tak citlivý. Na té silnici jde právě o přehled a předvídavost a taky hlavně dost tolerance.
Jezdím určitou trasu asi 100km po 11tce, tam a zpátky, asi tak 10x do měsíce posledních 8 let, takže znám každý kámen u cesty a někdy se přistihuju, že ostatní řidiče, kteří tam jedou třeba poprvé, posuzuju z mého pohledu(tady jde vidět předjížděj, tady se dá ject rychlejc, nebo začínám ze zatáčky předjíždět o pár sekund dřív, protože to mám najeté , a řidič předemnou se nekoukne do zrcátka prostě proto, že nečeká, že někdo rychleji zareaguje a vjede mi tam... ) A potom si vzpomenu jak jsem tam jezdil já když sem tam jel poprvé :D

Chce to nadhled prostě. 
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Fízl na motorce
« Odpověď #14 kdy: 25 Srpna 2017, 21:04:11 »

:::::  To bych se u nás utroubil být tak citlivý.

Taky troubím spíš míň často, ale když už vůbec, tak důrazně a dlouho (posledně mi to hodil 3 dny nazpět na D8 nějaký nešika, co se vlekl za kamionem 80kou, dost těsně těsně před čumák, jel jsem v levém tak 170 a on se zrovna rozhodnul předjíždět a patrně vůbec nekoukal do zrcátek).

:::::  Na té silnici jde právě o přehled a předvídavost a taky hlavně dost tolerance.

O tom žádná, určitě zbytečně nevytrubuju na auta s nálepkou "Z", maminy s "ditě v autě", apod. Vlastně pokud popřemýšlím, pak většinou troubím na dementní kamioňáky. Nebo na cyklisty, když jedou dva vedle sebe, zabírají půlku silnice a odmítají akceptovat fakt, že je za nimi auto.

::::  Jezdím určitou trasu asi 100km po 11tce, tam a zpátky, asi tak 10x do měsíce posledních 8 let, takže znám každý kámen u cesty a někdy se přistihuju, že ostatní řidiče, kteří tam jedou třeba poprvé, posuzuju z mého pohledu(tady jde vidět předjížděj, tady se dá ject rychlejc, nebo začínám ze zatáčky předjíždět o pár sekund dřív, protože to mám najeté , a řidič předemnou se nekoukne do zrcátka prostě proto, že nečeká, že někdo rychleji zareaguje a vjede mi tam... ) A potom si vzpomenu jak jsem tam jezdil já když sem tam jel poprvé :D

Tohle znám taky, na trasách, které mám xkrát projeté mám tendenci posuzovat ostatní řidiče vlastní optikou. Fakt je, že kdo tam jede prvně, nezná jednotlivé zatáčky, místa, kde se dá předjet, popř. kouká do navigace. atd.... může působit, jako brzda provozu. Tady se snažím být taky tolerantní.
IP zaznamenána