30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10

Autor Téma: Řešení pokut - RAKOUSKO  (Přečteno 97982 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #120 kdy: 01 Března 2019, 20:21:38 »

Hoďte to sem, ať vidíme..zkusím získat další info na základě paragrafů !
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #121 kdy: 10 Března 2019, 00:16:01 »

Viz já, strana 3 tohoto vlákna ... doteď nic ... zahodit.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #122 kdy: 11 Března 2019, 11:56:02 »

Mahnung je pouze upomínka !!
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #123 kdy: 11 Března 2019, 13:51:09 »

Jo, akorat ze upominka o tom, ze uz musi platit! Predpokladam ze autor nepodal odpor (jak sem doporucoval) takze Strafverfügung nabylo platnosti. Zeby snad skouseli exekuci, to neverim (alespon do doby nez se v tomhle smeru nejak sjednoti evropska legislativa). Jenze v Strafregistru ted bude dlouha leta zaznam, ze ma nake podluznosti...

Pri kontrole muzou nastat potize, jesli Polizeity napadne dotycneho lustrovat. Abych snizil riziko, doporucuju alespon zmenit spz auta, protoze Rakousko je poseto kamerama co snimaji spz-tky vsech aut, a program by mohl priradit vuz k te nezaplacene pokute. Pak uz by Polizie sla po nem na jistotu...
IP zaznamenána

xyz123

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #124 kdy: 05 Dubna 2019, 02:49:07 »

Ahoj,
z Rakouska přišel Strafverfugung (80euro/16hod vězení) za neposkytnutí údajů o řidiči - předcházela tomu běžná "anonymní" výzva za 62km/h na 50 (ignorováno) a pak to samé doporučeně (odepsal jsem po vzoru "e-m" z vedlejšího vlákna, že "Identitu řidiče znám, využiji však svého práva nevypovídat" - což byla asi hloupost? … pochopil jsem, že takový argument je v Rakousku v tomto případě k ničemu)

Strafverfugung přišel nedoporučeně, přesně rok a pět dní po spáchání přestupku.

Váhám, zda podat odpor (Einspruch) nebo ignorovat?
« Poslední změna: 05 Dubna 2019, 03:01:20 od xyz123 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #125 kdy: 05 Dubna 2019, 09:36:46 »

A proti čemu podávat odpor, když nic nepřišlo?
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #126 kdy: 08 Dubna 2019, 14:08:50 »

Tak po prvním roce stihli během prvního půl roku poslat 3 krát obyčejné psaní ... Takže zatím vlastně pořád nic nepřišlo.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #127 kdy: 02 Května 2019, 23:48:32 »

Řeším teď v rámci rodiny jeden případ z Rakouska. Údajné nezastavení na červenou ve Vídni letos v únoru. Provozovatel obdržel již dva nedoporučené dopisy, ve druhém je vyhrožováno exekucí nebo basou, pokud nezaplatí 140 EUR. Jasně, ignorace, navíc - nic nepřišlo.
Ale je tu jeden zajímavý aspekt, se kterým jsem se tady nesetkal, a proto sem píšu. To auto v Rakousku nebylo. Jezdí s ním jedna paní v pracovní dny z dědiny, kde bydlí, do dědiny, kde pracuje, a v neděli do kostela, tím aktivita končí. Delší trasy než 30 km nepodniká. Auto nikomu nepůjčuje. Fízl z Rajchu si to vymyslel.
Tady se téměř bez výjimky řeší případy, kdy se nějaký vůz skutečně někde vyskytoval, byl zachycen na nějakém záznamu, a my se nechceme kvůli tomu nechat oholit. Ale co dělat v případě, že se vůz na daném místě nevyskytoval? Což sice nemáme jak dokázat (asi nikdo si pro svoje auto neděláme alibi), ale to nic nemění na skutečnosti, že to auto tam nebylo. Zajímá mě to nyní především hypoteticky, neboť jde o další level fízlovského obviňování, rozesílat vymyšlené přestupky na nepřítomná auta. Setkali jste se tím někdo? Až tohle zavedou v ČR, bude problém. Rakušák může naštěstí akorát vyhrožovat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #128 kdy: 03 Května 2019, 00:35:32 »

Ono to může být špatná identifikace dle SPZ, nebo špatně dohledáno v registru, zase nemusí být vše úmysl, hlavně, když toto se jim bude těžko dokazovat.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #129 kdy: 03 Května 2019, 08:16:18 »

Ano, při automatizované hromadné výrobě údajných přestupků pro co největší zisk z pokut, se logicky musí občas vyskytnout zmetek. Ten je však policejním úřednictvem považován za dostatečný důkaz, aby sprostý podezřelý byl rovnou vinen, tudíž vhozen do systému šikany, vydírání a perzekuce, který ho mele a mele. Záleží pak jen odolnosti oběti. Viz vedlejší případ falešného výsledku na kokain.
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #130 kdy: 03 Května 2019, 08:59:43 »

Podobny pripad byl i v Cernych ovcich s pokutou z Nemecka.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #131 kdy: 03 Května 2019, 09:18:00 »

Kokrhel123: To jsou ale dost rozdílné situace. Jedna proběhla automaticky a bránit se dá, hlavně je to řešení zpětně. Ta druhá je žel dost neřešitelná, tam je potřeba strpět dost zlovůle a prokázat to je často nemožné. Leda si adi volat právního zástupce ihned po tom, co je náznak problému, ale asi ani to nezabrání tomu, co se mu stalo. Zažil jsem něco podobné, ač v mírnější formě.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #132 kdy: 04 Března 2021, 21:12:24 »

Tak já mám z Rakouska taky zkušenost. Z S37 směr Klagenfurt na rychlostní silnici změřeno 112km/h ve 3 ráno na prázdné cestě. ...
Update po třech letech. Třikrát mi nedoručili obyčejné psaní z AT a tím to skončilo.
IP zaznamenána

Ondrapb

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Anonymverfügung
« Odpověď #133 kdy: 28 Června 2021, 20:37:03 »

Ahoj všem.
Jako jeden z mnoha jsem obdržel Anonymverfügung na 60Eur - rychlost na A1 - Mistelbach - omezení 130/80 - naměřeno 96 na onom vážení kamionu...
Stalo se to už loni v srpnu, Anonymverfügung dorazil v říjnu a od té doby vůbec NIC, žádný Strafverfügung ani nic dalšího nadorazilo.

Tento rok plánujeme přejezd Rakouska. Nikde jsem tu nenašel jestli mi něco hrozí - pojedu tím samým vozem (osobák), jsem provozovatel - tedy stejně jako před rokem.

Známá (kamioňačka) mě strašila odstavením vozu atd... Což mi přijde jako nesmysl v situaci, kdy víc jak ten první dopis nedorazil.

Nebo jet radši přes Maďary? :-D
Děkuji
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Řešení pokut - RAKOUSKO
« Odpověď #134 kdy: 30 Června 2021, 12:33:21 »

Vyměňte si RZ a buďte v klidu.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10