30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyplatí se?  (Přečteno 5556 krát)

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Vyplatí se?
« kdy: 19 Srpna 2017, 14:23:35 »

Dobrý den,

rodiče byli na dovolené no překročili rychlost 50km/h, ovšem bylo to do 60km/h a k tomu ještě mínus 3km/h jako odchylka, takže pokuta je cca 500,-Kč.

Přišel jim dopis (provozovateli), buď napráskat, nebo zaplatit... Jde o to, zda se vyplatí zkusit Helmuta? Když to nevyjde, zvyšuje se pokuta ve SprDeli? Je to tak malá částka, že jde spíš o ten pocit bojovat, než o peníze.

Pokud bych je z toho chtěl vysekat Helmutem mám dotaz, s dopisem přišel i formulář na údaje, je tam i adresa pro doručování, tak mě napadlo: všichni máme trvalou adresu bydliště u rodičů. Já ovšem mám na sebe pronajatý byt v cca 100km vzdáleném městě. Když si na zvonek a schránku dám jméno mého Helmuta, mělo by to projít? Nebo tam musí mít Helmut i adresu trvalého bydliště, nebo stačí ta pro doručování? Ještě musím zjistit, jaké údaje jsou povinné při napráskání řidiče uvést. Dále národnost Helmuta jsem tu vyčetl, že doporučujete z Rakouska, šlo by to i z Polska? Máme tam pár známých, tak by to mohlo být uvěřitelnější (sice Helmut smyšlený...ale?)

Mockrát děkuji za odpověď. Čtu to tady ale stejně se radši zeptám. :-) Hezký víkend.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2017, 14:33:47 »

Zda se Vám to vyplatí si musíte určit sám. Můžete zaplatit 500 a mít klid a nebo bojovat (ať již s pomocí Helmuta nebo jinak), což s sebou nese nároky časové, nějaké výdaje (např. poštovné) a riziko, že postih bude vyšší (max. 2500 + 1000). Na druhou stranu získáte cenné zkušenosti.

IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2017, 14:48:45 »

Začal jsem zde nedávno, sice jsem párkrát prohrál a zaplatil (mojí blbostí, nikoliv chybnými radami zdejších), ale ty zkušenosti z boje, ty za ty prachy stály!

K Helmutovi, řečeno již bylo mnoho, zkuste hledat. Ale stručně: ke ztotožnění helmuta je třeba jeho jméno, trvalá adresa v zahraničí, datum narození a pak kontatkní adresa v čr, jak jste správně uvedl.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2017, 15:40:59 »

V prvním kole by stačilo jim napsat že chcete udat řidiče, ale nejdřív chcete vědět co je podání vysvětlení a jaká máte práva a povinnosti.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #4 kdy: 19 Srpna 2017, 15:44:01 »

2M> Je to již otestováno v praxi?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #5 kdy: 20 Srpna 2017, 00:10:48 »

Další věc je, jak moc jsou ochotni spolupracovat rodiče (toto nebrat na lehkou váhu), protože oni "mít problémy nechtějí" a zpravidla raději zaplatí než aby jezdili na poštu přesně 14. den kdy jim syn řekne ... a celkově pokud je auto psané na rodiče je to celkem voser. Toto je asi bude největší problém. Osobně bych to raději zaplatil než abych s rodiči řešil něco co je jim krajně nepříjemné. Pokud auto není psané na rodiče, situace je samozřejmě jiná.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #6 kdy: 20 Srpna 2017, 07:32:20 »

Jde o to, zda se vyplatí zkusit Helmuta?
Když to nevyjde, zvyšuje se pokuta ve SprDeli?
Když si na zvonek a schránku dám jméno mého Helmuta, mělo by to projít?
Nebo tam musí mít Helmut i adresu trvalého bydliště, nebo stačí ta pro doručování?
Ještě musím zjistit, jaké údaje jsou povinné při napráskání řidiče uvést.
Dále národnost Helmuta jsem tu vyčetl, že doporučujete z Rakouska, šlo by to i z Polska?
Máme tam pár známých, tak by to mohlo být uvěřitelnější (sice Helmut smyšlený...ale?)

Vždycky se vyplatí zabojovat, je potřeba zadírat soukolí.
Ano, pokuta ve sprdeli se zvyšuje a u téhle rychlosti by to bylo 1500,- příkazem a 2500,- po podání odporu.
Ano, jméno helmuta na schránce projde, může to posr.. jen pošťačka, která už zná lidi co bydlí v místě a bez kontroly schránek bude chtít dopis vrátit, protože bude helmut neznámý.
U helmuta je vždy správné, aby byla úřadu sděla adresa pobytu v zahraničí a adresa pro doručování v ČR, každý úředník bude raději posílat dopis po ČR než do jiného státu.
Aby měl helmut šanci projít, tak sděluji: jméno, příjmení, dat. nar., bydliště a adresu pro doručování, pokud vyžadují národnost, tak nevidím důvod jí nesdělit.
Helmut může být jakýkoliv, mně osobně např. poláci bez problémů procházejí a smyšlení jsou všichni.

IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 466
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #7 kdy: 20 Srpna 2017, 08:55:05 »

U mě v 60% případů ouřada posílal dopis do ciziny. Česká adresa ho nezajímala. V jednom případě si na městě ověřoval, jestli byl přihlášen a zaplatil pobytovou taxu. Mě se nejlépe pracuje s mrtvými Helmuty, je to sázka na jistotu. Je nutno znát datum narození, místní pošta si ho vždycky lustruje( pokud je ještě vlažnej mají ho v evidenci obyvatel), když nastane pochybnost v doručovací  adrese. ( ta musí být existující a funkční, ale Helmut se na ní nikdy nezdržoval)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #8 kdy: 20 Srpna 2017, 09:28:12 »

2M> Je to již otestováno v praxi?

Myslím že to tu už někdo udělal a úřad reagoval podle očekávání.. poslal výzvu k podání vysvětlení.. ale nevím teď který přesně případ to byl.
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #9 kdy: 20 Srpna 2017, 17:33:35 »

Děkuji všem za cenné rady. Rodiče by pro boj klidně i byli, ale shodli se na tom, že jim to za to nestojí, vzhledem k výši pokuty. Deathmut se mi taky líbí, ale kde zjištujete údaje? Konkrétně adresa trvalého bydliště?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #10 kdy: 20 Srpna 2017, 17:52:02 »

Stačí projít pár rakouských pohřebních služeb a na některých parte je i adresa s datem narození. Případně stačí adresu vymyslet a pak ouřadu naservírovat parte.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #11 kdy: 20 Srpna 2017, 18:35:37 »

Keach> Ještě je vhodné doplnit, že požadovaná částka je sice nízká, ale je dost možné, že jejím zaplacením se rodiče dostanou na seznam ochotných plátců a budou jim podobné výzvy chodit přednostně/častěji.

Mršťa> Po 1.7. už není možné v případě sprdelu (nově přestupku provozovatele vozidla) účtovat tisícovku už v příkazním řízení?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #12 kdy: 20 Srpna 2017, 20:31:53 »

Číkus> Koukni na § 150 odst. 4 SŘ - Příkaz musí obsahovat poučení, v němž správní orgán uvede, že je možné proti příkazu podat odpor, v jaké lhůtě je možno tak učinit, od kterého dne se tato lhůta počítá a u kterého správního orgánu se odpor podává. Jestliže je vydání příkazu prvním úkonem v řízení, nelze v něm uložit povinnost nahradit náklady řízení.

a sprdel zahajují příkazem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #13 kdy: 20 Srpna 2017, 21:08:16 »

Děkuji. Před 1.7.2017 to tam nebylo, nebyl jsem si jist, zda kde tu změnu hledat.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Vyplatí se?
« Odpověď #14 kdy: 22 Srpna 2017, 10:14:42 »

Ano, jméno helmuta na schránce projde, může to posr.. jen pošťačka, která už zná lidi co bydlí v místě a bez kontroly schránek bude chtít dopis vrátit, protože bude helmut neznámý.

Proto je vhodné, aby se Helmut přihlásil do několika věrnostních systémů (Tesco/Billa/etc. Club), občas mu poslat pohled, aby pošťačka měla možnost se s ním tak trochu seznámit a nevyděsil ji hned dopis s pruhem...
IP zaznamenána