30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...  (Přečteno 18957 krát)

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #30 kdy: 21 Srpna 2017, 10:39:30 »

A to zjednodušení, které si policie přihrála, je že to prostě zjednodušili a hodili na řidiče vzadu, což tak klidně mohlo dopadnout, ale to se nedozvíme, protože se tím nezabývali.
Naprostý souhlas.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #32 kdy: 25 Srpna 2018, 20:53:22 »

Nojo příbuzní nedostanou žádné odškodnění z povinného ručení, když je viník jejich příbuzný.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #33 kdy: 25 Srpna 2018, 20:59:33 »

Toho státního zástupce by měli poslat na cesty a vyhazovat před nej věci z vozíku a uvidíme jestli přežije..
IP zaznamenána

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #34 kdy: 25 Srpna 2018, 21:04:28 »

To je jako když vběhne do cesty zvěř, správná reakce je brzdit a nevybočovat.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #35 kdy: 25 Srpna 2018, 21:10:44 »

Odsuzoval se zde řidič auta kterej neměl před sebou dostatečnou vzdálenost a díky tomu narazil do auta před sebou které bylo vybržďováno.

Zde také nebyla dodržena bezpečná vzdálenost a kvůli tomu aby nedošlo k materiálním škodám na vozidle začal řidič nekontrolovatelně strhávat řízení a skončil v protisměru kde mohl zabít ještě někoho jiného.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #36 kdy: 26 Srpna 2018, 11:42:03 »

Hool na psa se dycky najde.

Dyž na dálnici najedu na nějakej kus železa nebo jinej bordel (co tak třeba oblíbenej spodek ze značek, klín pro zajištění návěsu, kusy rozstřelené pneumatiky apod.) a rozmrdám si auto nebo dojde ke zrakvení (kohokoli), tak mě pověsí, protože mám předvídat/reagovat a vyhnout se.

Když na mě z něčeho co jede vepředu něco spadne, předvídám/reaguju a vyhýbám se, tak mě pověsí, protože se nemám vyhýbat a mám brzdit.

Makes sense!
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #37 kdy: 26 Srpna 2018, 11:58:40 »

Když na mě z něčeho co jede vepředu něco spadne, předvídám/reaguju a vyhýbám se, tak mě pověsí, protože se nemám vyhýbat a mám brzdit.
Proc by za adekvatni reakci kohokoliv veseli? Dneska se nejak predpoklada ze lidi nedokazou ovladat svoje auta jinak nez jizdou ve svem pruhu pri konstantni rychlosti, max. šlapat na plyn nebo na brzdu. Pak vznikaji posvecene rady pro vohnouty (viz polda) typu "srnu radši sražte, než abyste riskovali smyk při úhybném manévru", pokud je člověk vyježděnej a chápe nějaký elementární fyzikální zákony, je schopnej i při takový situaci reagovat adekvátně a vybrat si mezi srnou a čelním nárazem do kamionu, případně úhybným manévrem vs. sraženou srnou. No a pokud při tom najede na olejovou / naftovou skvrnu nebo na náledí, je to prostě smůla.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #38 kdy: 27 Srpna 2018, 14:47:03 »

No na balik EPS to bylo nejake tenke - spise  balik mineralni fasadni desky...?
To vazi na objem podstane vice ...
Taky bych řeky. vypadá to že jsou tam jen dva kousky desky.
Ale co - křáplý sklo, ale neprošlo to. Kdyby to strhnul do stromu, tak to bude horší...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #39 kdy: 27 Srpna 2018, 15:31:45 »

Proc by za adekvatni reakci kohokoliv veseli?
To nevim, ale tady řidiče očividně pověsili. Teda pověsili by, kdyby už nebyl mrtvej…
« Poslední změna: 27 Srpna 2018, 21:55:25 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #40 kdy: 27 Srpna 2018, 17:08:45 »

Pak vznikaji posvecene rady pro vohnouty (viz polda) typu "srnu radši sražte, než abyste riskovali smyk při úhybném manévru", pokud je člověk vyježděnej a chápe nějaký elementární fyzikální zákony, je schopnej i při takový situaci reagovat adekvátně a vybrat si

Ale poradit.. "když vám vběhne do cesty srnka tak se podle situace a svých řidičských schopností rozhodněte jak reagovat" ..je taková knížecí rada.
Já myslím že zrovna rada "když vás nenapadne nic lepšího tak brzdit a nedělat prudké manévry" je správně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #41 kdy: 27 Srpna 2018, 17:42:11 »

Já myslím že zrovna rada "když vás nenapadne nic lepšího tak brzdit a nedělat prudké manévry" je správně.

No je otázkou, zda brždění, při němž se mi sníží přední část vozu nezpůsobí toto : https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/8/21/2182058/2182058_625x.jpeg?rev=4
IP zaznamenána

Cyklon

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #42 kdy: 27 Srpna 2018, 20:25:38 »

Ten plech by sklem neprošel. Zásada je nikam nic nestrhavat a spolehnout se na auto, že mne ochrání...
https://www.autorevue.cz/srazka-s-konem-muze-dopadnout-i-takto-ridic-na-d5-nehodu-neprezil
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #43 kdy: 28 Srpna 2018, 08:57:12 »

Ten plech by sklem neprošel. Zásada je nikam nic nestrhavat a spolehnout se na auto, že mne ochrání...
https://www.autorevue.cz/srazka-s-konem-muze-dopadnout-i-takto-ridic-na-d5-nehodu-neprezil
Kůň je trochu něco jiného.
Koně, krávy, Tatry s pískem, tam to samozřejmě naperu kamkoliv jinam jen ne do něj...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #44 kdy: 28 Srpna 2018, 09:48:38 »

No je otázkou, zda brždění, při němž se mi sníží přední část vozu nezpůsobí toto..
Proti jelenum a konum sou imunni snad jen kamiony, mozna SUV a dodavky maj vyhodu, jinak celkem bez sance. https://youtu.be/7va6-0StIK4

Ale poradit.. "když vám vběhne do cesty srnka tak se podle situace a svých řidičských schopností rozhodněte jak reagovat" ..je taková knížecí rada.
Já myslím že zrovna rada "když vás nenapadne nic lepšího tak brzdit a nedělat prudké manévry" je správně.
Predevcirem jsem si delal test z autoskoly (z nudy) a byla tam otazka typu "co udelate kdyz se predokolka dostane do pretaciveho smyku" a) brzdim a tocim volant ve smeru pohybu zadni casti vozu b) lehce akceleruji a tocim volant ve smeru pohybu zadni casti vozu c) seslapnu spojku a tocim volant ve smeru pohybu zadni casti vozu ..

b) je spravne (dle autoskoly), IMHO nesmysl, jelikoz kdyz na dalnici pojedu bokem (coz se mi stalo, ale s automatem) a budu lehce akcelerovat na 5. rychlostni stupen, motor mi chcipne a ja budu muset rovnat bez posilovace, ale seslapnuti spojky je za minus par bodu. WTF? Podobne je to s tou srnou no, jinak davam za pravdu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.