30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...  (Přečteno 18942 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #15 kdy: 17 Srpna 2017, 13:37:21 »

Ono je to asi jedno, důležitý je že tento řidič se zachoval správně, kdyby to strhl doprava tak potká strom, kdyby doleva tak by to dal čelně do auta v protisměru.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #16 kdy: 18 Srpna 2017, 11:49:12 »

Mi připomnělo včerejší čtení na jiném foru. Balík letícího polystyrenu umí taky slušnou paseku...
Jasně. Paseku nadělá, ale to se v servisu spraví. Kdyby to ten potrefenej strhnul do pangetu, polystyren by možná přežil, ale auto (a možná i posádku) už dohromady nedají.
Podle mne je viníkem řidič, který strhne řízení před překážkou, která se dá - i za cenu poskození auta.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #17 kdy: 18 Srpna 2017, 12:10:56 »

Mi připomnělo včerejší čtení na jiném foru. Balík letícího polystyrenu umí taky slušnou paseku...
Jasně. Paseku nadělá, ale to se v servisu spraví. Kdyby to ten potrefenej strhnul do pangetu, polystyren by možná přežil, ale auto (a možná i posádku) už dohromady nedají.
Podle mne je viníkem řidič, který strhne řízení před překážkou, která se dá - i za cenu poskození auta.

Jasně, takže ten co mu to z auta uletělo za nic nemůže... Nejste vy policajt?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #18 kdy: 18 Srpna 2017, 13:15:20 »

opas - Pokud se mi v cestě objeví srnka, já se leknu (a co jako?), strhnu to do protisměru, někoho tím zabiju tak za to taky neponesu odpovědnost? Říct že za to může ten s tím neupevněným nákladem je moc jednoduchý

EDIT: něco na odlehčení diskuse http://www.mojevideo.sk/video/25652/ale_holub_prezil_(rusko).html   :D
« Poslední změna: 18 Srpna 2017, 13:31:02 od t4455 »
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #19 kdy: 18 Srpna 2017, 14:16:01 »

Ten plech by sklem neprošel. Zásada je nikam nic nestrhavat a spolehnout se na auto, že mne ochrání.
Nemusím přemýšlet a vypořítávat, prostě je to malé - trefim to, když na mne poletí neovladatelná tatra s pískem tak to samozřejmě naperu kamkoliv jen ne do ní.

Tady pletem dvě věci dohromady. Samozřejmě že vůl co cestou ztrácí náklad porušil zákon a je zodpovědný za škody co tím nadělá - právě za to až někdo přejede ten plech a poničí si auto.
Za to že někdo nezvládne v leknutí své auto a někam to napere fakt nemůže...
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #20 kdy: 18 Srpna 2017, 14:30:24 »

Tak soudit někoho (byť symbolicky), že v dané krizové situaci se zachoval čistě reflexivně, tak to si v klidu "od stolu a kávičky" opravdu nelajsnu. Ten chlap neměl možnost si to nasimulovat, v klidu zvážit optimální postup a ten pak aplikovat.

A všem nám přeji, abychom se do podobné situace nikdy nedostali.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #21 kdy: 18 Srpna 2017, 14:41:35 »

http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motozurnal/_zprava/autoskoly-neuci-zvladani-kritickych-situaci-pritom-jim-to-narizuje-zakon--1483194

Ale pokud někdo nemá selský rozum tak nepomůže ani autoškola. Já osobně mám plný zuby těch co se leknou na dálnici kamionu v připojovacím pruhu a ihned to strhnou do levýho pruhu přímo před váš čumák kde vy jedete 150, to mám kolikrát opravdu chuť nebrzdit
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #22 kdy: 18 Srpna 2017, 14:59:00 »

... to mám kolikrát opravdu chuť nebrzdit

to je ovšem přímá soutěž o darwinovu cenu :)

BTW: to že ty máš moře po kolena, každou situaci vyřešíš ve zlomku vteřiny a vždy správně je dobře - ale nečekej to od ostatních jinak na to doplatíš....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #23 kdy: 18 Srpna 2017, 15:03:27 »

... to mám kolikrát opravdu chuť nebrzdit

ale nečekej to od ostatních jinak na to doplatíš....

A to je přesně o čem se bavíme, asi nikdo nechcem ve směru jízdy potkat někoho kdo se něčemu vyhybá, protože pak se musíme vyhybat taky ale to už nemusí být kam
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #24 kdy: 18 Srpna 2017, 15:24:00 »

No a takže abysme to nějak rozhodli - správně by tedy měla policie vyšetřit, jak moc řidič (ne)zanedbal zajištění nákladu proti uvolnění a jak moc řidič mohl-měl reagovat na uvolněný náklad. A to zjednodušení, které si policie přihrála, je že to prostě zjednodušili a hodili na řidiče vzadu, což tak klidně mohlo dopadnout, ale to se nedozvíme, protože se tím nezabývali.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #25 kdy: 18 Srpna 2017, 17:58:47 »

Já osobně mám plný zuby těch co se leknou na dálnici kamionu v připojovacím pruhu a ihned to strhnou do levýho pruhu přímo před váš čumák kde vy jedete 150, to mám kolikrát opravdu chuť nebrzdit
Debata na toto téma už tu byla - dokud máte jen chuť někoho na dálnici sestřelit, tak fajn, myšlenka naštěstí ještě trestná není, ale doporučoval bych léčení. Pokud byste to realizoval, tedy úmyslně nezabránil nehodě, které jste zabránit mohl (bez ohledu na to, že někdo jiný podle vás udělal něco špatně - což je navíc u nějakého leknutí se kamionu dost diskutabilní), tak se dopouštíte trestného činu, minimálně poškození cizí věci a (pokusu) o ublížení na zdraví, při nepříznivé shodě okolností ale třeba i obecného ohrožení. Pokud jen spoléháte, že vám ten úmysl nikdo nedokáže prokázat a vina automaticky padne jen na řidiče, který (nevhodně) uhýbal kamionu, tak vám závidím důvěru v systém (heslo: Lacina). Navíc i u neprokázaného úmyslu byste měl problém, pokud by se prokázalo, že jste jel těch 150 km/h - protože těžko budete tvrdit, že šlo o rychlost přiměřenou provozu a stavu PK, když došlo k nehodě (a zároveň nebudete moci přiznat, že ve skutečnosti jste to pod kontrolou měl).

Tedy ano, poznámka předřečníka o Darwinovi je na místě, pokud nešlo jen o silácké řeči, tak jde hned o dvojitou sebevraždu - pokud se náhodou nezabijete při té nehodě, máte slušnou šanci, že vás následně semelou soudy.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #26 kdy: 18 Srpna 2017, 18:57:18 »

Otočili jste to proti mě, ok, naběhnul jsem si sám...ale pokud někdo na vás kouká v zrcátku a stejně vám to tam pošle (a spoléhá se na to že to ubrzdíte a počkáte až dá přednost někomu kdo přednost nemá a není schopen využít celou délku připojovacího pruhu aby nabral rychlost) když já jedu 130 a on 90 (ať to zmírním) tak jsem přesvědčen že on se chystá sestřelit (nedbalostně) z dálnice mě ale vzhledem k váze mého auta (2800kg) tak také souhlasím o Darwinovi ale z druhé strany

https://zpravy.aktualne.cz/regiony/plzensky/ridic-se-vyhybal-srne-narazil-do-stromu-a-zemrel/r~i:article:715160/?redirected=1503074711

Dle vás se tady řidič v tomto případě rozhodl také správně?


IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #27 kdy: 18 Srpna 2017, 20:01:06 »

.ale pokud někdo na vás kouká v zrcátku a stejně vám to tam pošle (a spoléhá se na to že to ubrzdíte a počkáte až dá přednost někomu kdo přednost nemá a není schopen využít celou délku připojovacího pruhu aby nabral rychlost) když já jedu 130 a on 90 (ať to zmírním) tak jsem přesvědčen že on se chystá sestřelit (nedbalostně) z dálnice mě ale vzhledem k váze mého auta (2800kg) tak také souhlasím o Darwinovi ale z druhé strany
Tak chvili se bavite o 150km/h(coz nemate a zde uz soudy judikovaly o jasny nepomer rychlosti/Ek), pak o 130 a 90 a najednou mate hmotnost auta 2,8t (vaha je neco jineho).
Tak si upresnete o cem se bavite, skakat z jedne podminky do druheho extremu asi nema smysl, nebo to vylozte rovnou.
Kdyz mate nalozeno vozidlo a blizite se nejakym limitum vozidla (3.5t), da rozum, ze to nebude brzdit lepe a to, ze ho pousti vidite vcas -tedy mate vedet a kdyz ne, nemate se tam tak rychle cpat...

Kdyz dodrzujete rozestup, ale to pri 150 moc nejde, coz?  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #28 kdy: 18 Srpna 2017, 20:17:24 »

Hovad co to pošlou někomu před nárazník s rozdílem klidně 60 km/h je stále víc, to nen nic novýho, nemusí jít ani o žádnou zdánlivě krizovou situaci, pošlou to tam naprosto v klidu jen tak. Nejvíc je jich v kamionech, dyž jim končej stoupací pruhy, pustí světýlko a prostě jedou, nic je nezajímá. Přičemž vohnoutama oblíbenej zákon jim nařizuje dát přednost, tj. klidně zastavit, no a normální lidi si zas uvědomí, že čárka není zeď. Ale ne, voni sou větší, tak je jim všechno jedno. Na todle fakt jezdit v Panduru…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zabil sebe i dceru. Znalci se přou, kdo to zavinil...
« Odpověď #29 kdy: 18 Srpna 2017, 21:06:33 »

Na Pandury stačí ojetá fobie, natož pak kamion.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.