30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Radarove semafory - sposob boja  (Přečteno 25486 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Radarove semafory - sposob boja
« kdy: 27 Března 2014, 21:16:46 »

Ahoj,

neuveritelne ma seru radarove semafory, ktore sa v poslednej dobe zacali objavovat v sirokom okoli. Ich princip je jednoduchy, bud na nich svieti cervena non-stop a az pri priblizeni auta rychlostou <50 daju zelenu, alebo davaju cervenu pri rychlosti >50.

Da sa s tym nieco robit? Podla mna takyto semafor neplni svoj ucel a vykazuje znaky poruchoveho jednania.

Diky
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2014, 21:31:39 »

No k ničemu nenabádám, ale nějaký vandal to vyřešil takto

http://trebicsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/neznamy-ridic-vzal-na-radar-krumpac-20081112.html

 ;)
IP zaznamenána

Vincent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2014, 08:29:23 »

Semafor na kterém je červená a není tam křižovatka nebo přechod s chodcem tak nezastavuju.
Zatím mi ještě nic nepřišlo a když tak se budu hajit, třeba i tím že tam nebyla dopravní značka upozorňující na semafor. :)

Ale když se budou ty semafory ničit jako v článku,tak ze silnic zmízí :D
« Poslední změna: 28 Března 2014, 08:31:43 od Vincent »
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2014, 10:18:23 »

By mne zajimalo jak to resi, kdyz semafor je 'zarizeni upravujici prednost'. Zas, na kazde znaceni se hledi jako ze je v souladu se zakonem, pokud je instalovano.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2014, 17:04:12 »

Tak som zrovna tento vikend narazil na dalsi - Nupaky. Nebol tam ani prechod, takze som zo zaciatku zacal brzdit, ale po chvili som sa na to vysral a siel dalej. Vtipne na tom bolo to, ze oproti siel chudak cyklista, ktory tam regulerne zastal a zostal stat. Tymto sa mu za zdrzanie ospravedlnujem.  :P
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

jezkovi.voci

  • Host
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2014, 00:21:04 »

Ohledne vesnice Nupaky taky prosím o radu. Stručná fakta:
-obec Nupaky u Prahy
-buzeracni semafor
-směr příjezdu od Cestlic (od D1)
- několika pokusy a metodami overena příjezdová rychlost 45kmh. V protisměru žádná vozidla.
- radar to vyhodnocuje jako nad limit a přepíná se do cervene

Už jsem ho začal ignorovat. Může někdo fundovane odpovědět, jestli tuten radar zaznamenává průjezdy na červenou? Hlídku pcr ani mestapa jsem tam zatim nikde a nidky zabukovanou nepotkal.

Predem dik za odpovědi.
« Poslední změna: 25 Dubna 2014, 00:23:07 od jezkovi.voci »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2014, 11:39:32 »

Pokud jde o "sposob boja", tak bych u semaforů jako nejdostupnější viděl paintballovou zbraň a noční výpravu. Jen je potřeba správně identifikovat čidlo.
No a u většiny pevných kamerových systémů s měřením rychlosti bývají snadno ze země přístupné kabely, takže tam si myslím, že nůžky na větve nebo velké štípačky to také řeší během pár vteřin.
Jen to chce rukavice a lyžařskou kuklu navíc.
Z psychologického hlediska je zajímavé, jak se všichni soustředí na boj s úřady (a potažmo politiky, byrokraty, policemany apod.) a nikdo neřeší ten začátek řetězce příčin a následků. Rozpočty obcí nepočítají s neustálými náklady na obnovu buzeračních systémů.
V každém okrsku by se měl najít nějaký svobodomyslný občan, který si vytkne za svůj osobní cíl udržovat svůj region "camera free". Až s tím někdo začne, tak se časem přidají další.   
IP zaznamenána

Keni

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2014, 14:58:56 »

U kamaráda pomohla metoda, otevřít okénka, pustit rádio naplno, zastavit smykem, a poté se na zelenou rozjet s gumováním. Prý byl semafor za pár dní vypnut.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2014, 16:15:26 »

Z psychologického hlediska je zajímavé, jak se všichni soustředí na boj s úřady (a potažmo politiky, byrokraty, policemany apod.) a nikdo neřeší ten začátek řetězce příčin a následků. Rozpočty obcí nepočítají s neustálými náklady na obnovu buzeračních systémů.
V každém okrsku by se měl najít nějaký svobodomyslný občan, který si vytkne za svůj osobní cíl udržovat svůj region "camera free". Až s tím někdo začne, tak se časem přidají další.   
Tohle já říkám pořád. Dokonce se napřed mohou zkusit nedestruktivní metody a zjistit, jak dlouho vydrží např. přelep černou izolační páskou. Pokud by to vydrželo pokaždé třeba 2-3 týdny, stačí pravidelně obnovovat. Pokud by to odstranili velmi rychle, tak holt nezbývá nic jiného než destrukce (zastříkat sprejem, upravit kabeláž, vyladit mechaniku krumpáčem apod.).

Kdybych bydlel u místa, kde bych denně přes něco takového jezdil a trvale mě to sralo, tak bych do toho šel zcela jednoznačně.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2014, 16:41:37 »

Nebude ale výsledkem oslepení senzoru že na nich bude neustále červená?

Údajně alespoň u některých semaforů funguje na ně zablikat dálkovými. Jezdím kolem takových semaforů jen sporadicky, ale na základě asi dvou nebo tří pokusů to možná opravdu funguje.
IP zaznamenána

topten

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #11 kdy: 27 Května 2014, 16:57:43 »

Tyhle semafory navíc nesplnuji legislativu - tedy minimalni delku zluteho signalu "Pozor!" 3 sec.
Par jsem jich zmeril, 3 sec nemel zadny, většinou mezi 1.5-2sec.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #12 kdy: 27 Května 2014, 16:59:58 »

Údajně alespoň u některých semaforů funguje na ně zablikat dálkovými.

To by mohla být imitace policejního vozu. Muhehe.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #13 kdy: 27 Května 2014, 17:45:01 »

Tyhle semafory navíc nesplnuji legislativu - tedy minimalni delku zluteho signalu "Pozor!" 3 sec.
Par jsem jich zmeril, 3 sec nemel zadny, většinou mezi 1.5-2sec.
Jenže na žlutou na nich prakticky nenarazíte. Mají stále červenou a když detekují auto, hodí mu zelenou na plynulý průjezd rychlostí kolem 40km/h (samozřejmě nastavení se může různit, ale ty co jsem viděl na plynulý průjezd maximální povolenou rychlostí nastavené nebyly ani omylem).

To by mohla být imitace policejního vozu. Muhehe.
Spíš jestli některé typy semaforů nepoužívají optická čidla, nebo nějaká reagující i na světla aut. Takže na dálková světla čidlo reaguje dříve.
Tolik má teorie.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #14 kdy: 02 Září 2014, 17:44:03 »

V Pořící nad Sázavou na instalovali tyto buzerační semafory. Jejich funkce spočivá v tom, že na nich svítí trvale červená a pokud přijíždějící vozidlo jeden <= 50 kmh tak se přepne na zelenou. Chyba spočívá v tom, že občas to nepřepne ani při 48 a v tu chvíli projíždím na červenou zcela bez zábran.

Ovšem mnohem pikantnější je umístění jednoho z ních, který je pět metrů před přechodem pro chodce. Přechod pro chodce žádným semaforem osazen není. Blíží-li se auto k přechodu a zpomaluje, protože čeká, až padne zelená --- chodec v tu chvíli nabývá dojmu, že mu řidič umožňuje přejít silnici po přechodu. V ten okamžik nicméně řidič dostane zelenou a nemusí si být vědom, že chodci tam žádný semafor nemají.

Toto považuji za velmi nebezpečné a mimořádně stupidní řešení, nad rámec standardní stupidity osazovat jakoukoli silnici buzeračním semoforem.
IP zaznamenána