30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Radarove semafory - sposob boja  (Přečteno 25507 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #15 kdy: 03 Září 2014, 09:18:29 »

V Praze od Modřan až po Krč je takových semaforů asi 8. Jsou to krásné rovinky, a tímto způsobem se zapínají až večer (tuším, že od 8. hodiny), přes den fungují "normálně". Vyplatilo se mi jezdit alespoň 90-100 kmph, nestihne pak sepnout :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #16 kdy: 03 Září 2014, 10:04:01 »

Stejně fungují třeba semafory na Rohanském nábřeží
http://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4619916&y=50.0966916&z=15&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9hGjlxX.sP&ud=%C4%8Dtvr%C5%A5%20Praha%208%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha

Občas se mi poštěstí jet tam třeba v sobotu v 6 ráno (kdy na kilometru potkáte 5 aut) a mívám neskutečnou prdel z toho, když projedu v levém pruhu tak 80-90 km/h na oranžovou a semafor "potrestá" toho za mnou, co jede v pravém pruhu 50  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #17 kdy: 03 Září 2014, 10:07:59 »

Na většině těch semaforů ale je pořád červená a přepne se na zelenou až při příjezdu auta.

A z pohledu sankcí vyjde lépe semafor projet na červenou než překročit rychlost o víc než 40km/h  :)
Ještě záleží na pravděpodobnosti měření rychlosti vs detekce průjezdu na červenou.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #18 kdy: 03 Září 2014, 11:01:14 »

Já se spíš setkávám s tím, že na semaforu pořád svítí zelená a při přibližování rychlostí nad 50 km/h to přepne na červenou. Ten mód "pořád červená" je navíc obvykle spíš v menších obcích, kde ten semafor stojí pomalu někde uprostřed polí, kolem široko daleko žádná křižovatka, nic. Na klasických křižovatkách - třeba na tom Rohanském - to je kombinované s funkcí klasického semaforu, takže tam červená pořád svítit nemůže.

S kombinací detekce průjezdu na červenou/měření rychlosti jsem se ještě nesetkal. I kdyby, z hlediska SprDel je to prašť jako uhoď, je jedno, jestli budete řešit rychlost nebo červenou :) Jasně, sankce se můžou lišit, ale já s placením žádné sankce vůbec nepočítám :D Mimochodem, za průjezd na červenou na buzeračním semaforu mi nikdy nic nepřišlo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #19 kdy: 03 Září 2014, 11:26:26 »

Zajímavé. Detekce průjezdu na červenou se přímo nabízí. Když už tam stejně musí být kamera kvůli detekci aut.
A když tam spousta lidí na červenou jezdí. Tyhle semafory časem zlomí k projíždění na červenou i ty, koho by to jinak ani nenapadlo  >:(
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #20 kdy: 03 Září 2014, 14:11:08 »

A když tam spousta lidí na červenou jezdí. Tyhle semafory časem zlomí k projíždění na červenou i ty, koho by to jinak ani nenapadlo  >:(
To je jeden z hlavních argumentů proti. Já třeba projížděč na červenou na normálních křižovatkách nejsem, ale pokud vím, že někde je tenhle buzerační semafor, není tam křižovatka, není tam přechod, není tam prostě nic, tak to projíždím naprosto standardně. Samozřejmě pokud to někde neznám, tak zastavím nebo zpomalím, protože si nejsem jistý, proč to tam je, ale jakmile zjistím, že to je tahle ojebávka, tak pro příště si to už pamatuji. Samozřejmě čím víc těchto semaforů bude, tím víc poroste "otupělost" vůči červené a lidi to budou projíždět i tam, kde to je nežádoucí (třeba ani ne úmyslně, ale na bázi podvědomé reakce: člověk se zamyslí, neuvědomí si, kde je a řízne to tam na červenou).

Další věc: semafor nemá fungovat jako trest pro řidiče, to je naprostá zvrácenost.

A jak jsem už psal - kolikrát to je nastavené tak, že to "potrestá" až toho za mnou, který jel spořádaně 50 nebo méně. Nic absurdnějšího si už nedovedu představit.
« Poslední změna: 03 Září 2014, 14:12:39 od jkraus222 »
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #21 kdy: 03 Září 2014, 14:23:33 »

Já ano. Když to zastavuje relativně pomalu jedoucí kolonu do Prahy kvůli každému řidiči, který jede opačným směrem >40km/h.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #22 kdy: 03 Září 2014, 16:26:44 »

A jak jsem už psal - kolikrát to je nastavené tak, že to "potrestá" až toho za mnou, který jel spořádaně 50 nebo méně. Nic absurdnějšího si už nedovedu představit.

Tohle je i má zkušenost, právě v těch modřanech. Já se tam dostanu ještě na oranžovou, někdy i při zelené, v těch 80-100 a chudák spořádaný občan za mnou, co jede 45, musí čekat ... :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #23 kdy: 03 Září 2014, 16:36:59 »

Na Rohanském jsme se setkal s tím, že z dálky bylo vidět, že všechny směry mají červenou a ve chvíli, kdy jsem zastavil na hranici, mi blikla zelená. Jel jsme klasicky 50 +/- pár km. Spíš mínus, nikam jsem nechvátal.
Nejlepší je třeba Plzeňská mezi Motolem a Kavalírkou. U zastávky je semafor, kde je stále červená a při <50 se přepne na zelenou, nicméně má dost rychlou reakci na prázdno, takže pokud jede auto cca 300 metrů předemnou, tak mu bline zelená a já přijíždím ke světle růžové, kdy z oranžové to přeblikává na červenou aby to za pár vteřin hodilo zase zelenou.
IP zaznamenána

saads

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #24 kdy: 04 Září 2014, 14:00:04 »

OT: Jezdím v noci z práce na skůtru a to je teprve zábava - znám 4 křižovatky, kde indukční smyčka skůtr prostě nezaregistruje... Jsou 3 možnosti: čekat, až přijede auto - ve 2 ráno na vedlejší moc zábavné, sesednout a jít stisknout tlačítko pro chodce - v Košířích před hernou velmi bezpečné, a nebo jízda na červenou - ovšem hlavní - dvouproudovka i v tuhle hodinu celkem jede... Jak za téhle situace stavět obhajobu v případném správním říyení?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #25 kdy: 04 Září 2014, 16:32:19 »

OT: Jezdím v noci z práce na skůtru a to je teprve zábava - znám 4 křižovatky, kde indukční smyčka skůtr prostě nezaregistruje... Jsou 3 možnosti: čekat, až přijede auto - ve 2 ráno na vedlejší moc zábavné, sesednout a jít stisknout tlačítko pro chodce - v Košířích před hernou velmi bezpečné, a nebo jízda na červenou - ovšem hlavní - dvouproudovka i v tuhle hodinu celkem jede... Jak za téhle situace stavět obhajobu v případném správním říyení?

Buď bych to objel protisměrem (tam nejspíš kamera není), nebo po chodníku. Ale ve skutečnosti se detekce průjezdu na červenou na vedlejší silnice AFAIK nemontuje (je to celkem drahé zařízení), takže by to mělo být bez problému. Co jsem to viděl, tak hlavně ve frekventovaných směrech, kde je potenciál, že budou řidiči lovit žlutou.

Až se objeví příkaz, tak bych to řešil a vymýšlel, do té doby nemá smysl se o tom bavit.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #26 kdy: 04 Září 2014, 16:33:28 »

To ale přece je kus železa? Já jsem zkoušel sepnout smyčku horským kolem z hliníku, hliníkový rám, ráfky, ocelové jen osy, brzdy, kliky a přesmykač. Postavil jsem kolo šikmo ve směru vyfrézované drážky a semafor to sepnulo. A opakovaně.
IP zaznamenána

saads

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #27 kdy: 04 Září 2014, 21:07:24 »

Asi jsem to nenapsal přesně - jde o smyčku, která detekuje vozidlo, aby padla zelená právě z té vedlejší, kamery tam nejsou, a dotaz  se týkal správního poté, co mně nachytá PaCh, čistě preventivně... Různé najíždění jsem zkoušel mnohokrát, ale nezdařilo se...
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Radarove semafory - sposob boja
« Odpověď #28 kdy: 05 Září 2014, 09:51:53 »

Myslím, že jsem to pochopil správně - smyčka tvaru obdélníku tak 0,5 x 1,5 metru zafrézovaná v zemi šikmo ve směru jízdy. V Praze je to prakticky na všech křižovatkách ze všech směrů, někde je jich víc za sebou, aby to poznalo délku kolony. Opakovaně jsem to zkoušel sepnout skoro nemagnetickým bicyklem, pravda, je třeba připočíst železné "kufry" na botách, ale když jsem se postavil nad dlouhou drážku (šikmo ke směru jízdy), tak to sepnulo. Není třeba jezdit na červenou. Problémy jsou jinde.
IP zaznamenána