30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Nehoda Motorka vs. Dodávka /Brno/  (Přečteno 3254 krát)

papros

 • Příspěvků: 209
  • Zobrazit profil
Nehoda Motorka vs. Dodávka /Brno/
« kdy: 01 Srpen 2017, 19:37:21 »

Dobrý den pánové,
můj známý (pan B) mi dnes volal (z nemocnice), že je po nehodě na motorce. Hledá jakoukoli pomoc, nejlépe právníka, nebo kohokoli, kdo by se ujmul jeho případu a řešil to za něj.

Já bych mohl pomoc možná s nějakým parkováním, rychlostí, ale na nehodu se tak nějak necítím.

Zkusím popsat nehodu, jak mi ji vylíčil :
On na motorce v pravém pruhu za dodávkou. Jednoproudá cesta s přerušovanou čárou. Za nima nikdo.
Dodávka začíná brzdit. Pan B vykoukne zpoza dodávky a zkontroluje si možnost bezpečného předjíždění.
Nikdo v protisměru, takže dal plný a začal předjíždět. V okamžiku začala ale dodávka odbočovat vlevo (bez blinkru) - není tam prý klasická křižovatka, ale vjezd do fabriky (průmyslová zóna, GPS mohu poslat, pokud by to pomohlo).
Srazila ho, on prý nějak z té motorky ještě stihnul vyskočit, zatímco motorka letěla dále.
Dodávkář prý zastavil, dodačně zapnul blinkr a začal si vše natáčet na mobil. Za panem B se rozběhli nějací 2 lidé (zřejmě nejací lidé z areálu?) a začali kontrolovat jeho stav. Měl v tu chvíli jen vyražený dech. Když to rozdýchal, poprosil je, ať mu pomohou s motorkou, ze které uniká benzín, aby něco nechytlo. Na to začal řidič dodávky na něj vyřvávat, že ať to nechá kde je, ať nemanipuluje policajtům s důkazy. Vrátný nehodu pouze slyšel, ale neviděl. Dle pana B, by tato nehoda mohla být zachycena i na kameře oné fabriky.
Po nehodě přijeli fízli, dali oběma dýchnot, result oba 0.
Má nějaké zlomeniny, naražené ledviny, odřeniny, ale nic život ohrožujícího.
Pak mu údajně byl odebrán "techničák" od motorky a zelená karta. Výměnou dostal "potvrzení o úcasti na dopravní nehodě", "doklad o zadržení osvědčení o registraci vozidla".

Prý nic nepodepisoval...?  :o

Dnes z nemocnice volal "na policajty" (a nedají si říct), kde sic příslušného pána nesehnal, neboť toho má hodně, ale nějaká náhradní fízlice mu sdělila, že je viník nehody.

Co teď? Omlouvám se, ale s nehodou nemám (díky bohu) pražádné zkušenosti.
Panu B jsem řekl, ať nikam s tou dotlučenou hlavou nevolá, až bude zdráv a "oni" budou chtít, tak si ho předvolají.

Je tady někdo, kdo by se toho ujmul?
Ad Spis - dá už se zajistit Spis, nebo počkat až do momentu kdy to policie došetří a předá SO?
« Poslední změna: 01 Srpen 2017, 20:02:11 od papros »
IP zaznamenána

Mršťa

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 954
  • Zobrazit profil
Re:Nehoda Motorka vs. Dodávka /Brno/
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpen 2017, 21:35:04 »

Panu B jsem řekl, ať nikam s tou dotlučenou hlavou nevolá, až bude zdráv a "oni" budou chtít, tak si ho předvolají.

Ad Spis - dá už se zajistit Spis, nebo počkat až do momentu kdy to policie došetří a předá SO?

Pan B ať nikam nevolá a nedělá žádné osobní akce, oni jsou schopní jít a vyslýchat i v nemocnici, takže využít svého práva a podání vysvětlení odmítnout. Určitě si nechce zhoršovat situaci.

Ke spisu se může dostat, neboť má na věci právní zájem § 38/2 správního řádu, ale tím nic neurychlí, klidně bych počkal až to bude mít SO, ale vzhledem ke zranění by to taky nemuselo být kvalifikováno jako přestupek. To už by se mohlo odvodit od č.j. toho potvrzení o účasti na nehodě. Jestli je tam za dlouhým číslem /PŘ (přestupek) nebo /TČ (trestný čin).

Většinou lidi spěchají kvůli pojistnému plnění, ale dodávkář rozhodně na ruku nepůjde, protože mu jde o papíry a bude tvrdit, že dával znamení o změně směru jízdy s dostatečným předstihem. Tyhle případy se bez kamerového záznamu velice těžko posuzují, protože to bude stát na tom, kdo dával znamení o změně směru a kdo ne, a taky kdy ho začal dávat. Jestli si to pan B nenechá líbit, tak to bude končit neurčitým znaleckým posudkem, prostě na hov.. Určitě doporučuji, aby se někomu svěřil, může zkusit i nezaplatim.cz. Pokud má havarijní pojištění, tak aspoň něco.
IP zaznamenána

Číkus

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 743
  • Zobrazit profil
Re:Nehoda Motorka vs. Dodávka /Brno/
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpen 2017, 22:08:30 »

Kde se to stalo?
IP zaznamenána

jkraus222

 • Příspěvků: 977
  • Zobrazit profil
  • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nehoda Motorka vs. Dodávka /Brno/
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpen 2017, 19:51:38 »

U nehod tohoto typu se zavinění prokazuje krajně obtížně, pokud neexistují svědci ani kamerový záznam. Co se týče blikání, bude to v rovině tvrzení proti tvrzení. Pokud motorkář nic zcela prokazatelně neporušil (např. předjíždění na plné čáře apod.) a bude obviněn, obhájit ho by měla být v podstatě dětská hračka. Bohužel prakticky stejně jsou rozdány karty směrem k řidiči dodávky... Určitě by měl nahlásit škodní událost na pojišťovně a pokusit se uplatnit náhradu škody z povinného ručení dodávky. Pojišťovna je povinna provést vlastní šetření události, bez ohledu na názor fízlů nebo správního orgánu.
IP zaznamenána