30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol v dechu 1.23.. 1.15  (Přečteno 12067 krát)

Dolemin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« kdy: 29 Července 2017, 14:07:11 »

Dnešním dnem mi v dechu naměřili na první pokus 1.23
druhý test 1.15, krev sem nedával. Údajně sem podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V autě jsem měl 3 kamarády, který sem potřeboval odvést přesně 500 metrů z bodu "A" do bodu "B". Bohužel sem si nevšiml, že mám vypnutý automatický světla a to byl pro "chrániče" důvod k zastavení a kontrole.

Nic sem nepodepsal, ani sem nesouhlasil s výsledkem testu dechové zkoušky, ani jsem nevypovídal, akorát mi zadrželi řidičský průkaz. A zítra se dostavit k identifikaci.

Upřimně si nedokážu představit co bude následovat a jestli pro mě máte nějaké rady. Popřípadě rovnou doporučení na advokáta, který by se toho mohl ujmout.
« Poslední změna: 29 Července 2017, 16:24:54 od Dolemin »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2017, 15:40:32 »

Dobrý den,

už delší dobu sleduji toto fórum a ...................... akorát mi zadrželi řidičský průkaz.

  ::)

A zítra se dostavit k identifikaci.

Pokud jste nebyl řádně předvolán tak se nikam nedostavujte, není to ve vašem zájmu.
« Poslední změna: 29 Července 2017, 15:46:39 od t4455 »
IP zaznamenána

Dolemin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2017, 17:08:15 »

Zaprotokolováno bylo toto:
http://imgur.com/bBMsf3Q
--
Tohle je ta identifikace:
http://imgur.com/WOFbKz4
Začal mluvit o tom, že nespolupracuji, že by si mě tam mohli nechat dlouho a dělat obstrukce, tak sem jim podepsal tohle.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2017, 18:28:31 »

Máte-li co ztratit, sežeňte si advokáta, nechat se provádět trestním řízením na základě mouder z internetu není úplně dobrý nápad. Na identifikaci buď můžete jít dobrovolně, nebo si počkat, jak moc o to policajti stojí, zda si vás za tím účelem budou ochotní někde odchytit a předvést, případně vyhrožovat pořádkovými pokutami.

Jinak odmítnutí krve se možná nebude řešit, protože zkouška z dechu vypadá použitelně, je ale otázka, zda to v nějaké další fázi orgány nevybalí (zejména pokud by se to nakonec překlopilo do přestupkového řízení). Ve váš prospěch hraje, že hodnota pod 1,27 z Drageru neprokazuje skutečnou hladinu nad 1 ‰ (viz metodika 114-MP-C008-08, tabulka 8 na poslední straně). Je ale otázka, zda je pro vás výhodnější dostat podmínku či jste-li jinak Mirek Dušín, dokonce něco jako podmíněné zastavení, nebo 50 kCZK pokutu a 2 roky zákaz za přestupek, to už je ale hodně individuální.
IP zaznamenána

Dolemin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2017, 20:00:53 »

Advokáta už mám domluveného na příští týden (ufff) .
Každopádně mě k odběru krve nevyzvali, a vzhledem k tomu, že jsem si před jízdou vykloktal lihovým přípravkem chlorofylipem na bolest v krku, tak budu s celým postupem nesouhlasit, a  nechám si zaprotokolovat ,že považuji zadržení mého ŘP za nezákonné.
IP zaznamenána

Dolemin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2017, 17:47:08 »

Abych shrnul, ustoupil jsem od svojí rétoriky, zástupce to předal. Překvalifikovalo se mi to na přestupek, 8 tisíc pokuta a 8 měsíců zákazu řízení (po polovině můžu žádat požádat o odpuštění zbytku, takže za měsíc).  Podle zásady in dubio pro reo mi snížili na 0.99, 0.91. S tímhle jsem spokojený, určitě bych se mohl odvolávat, ale prodloužilo by mi to dobu co nemůžu řídit, takže bych šel sám proti sobě.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2017, 07:30:03 »

Tak ono to po odečtu odchylky 0,24 promile ani nemohlo dopadnout jinak než přestupek ;D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2017, 09:54:43 »

... určitě bych se mohl odvolávat, ale prodloužilo by mi to dobu co nemůžu řídit, takže bych šel sám proti sobě.

No jestli se nepletu, tak se ta doba od chvíle co Vám zadrželi ŘP do trestu počítá, takže byste si tu dobu prodloužil jedině tehdy, pokud by vyřízení Vašeho odvolání včetně nového rozhodnutí v této věci trvalo déle naž doba na kterou Vám vzali ŘP.
Což samozřejmě při škodolibosti ouřady může nastat. (tedy pokud jste dostal trest zákazu do 12 měsíců) Pokud by byl delší, rozhodně byste odvoláním nic nepokazil a v případě i pozdní výhry byste ušetřil minimálně pokutu.
IP zaznamenána

Dolemin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2017, 23:34:22 »

@Lexx Mohli to zkoušet hrát na řízení ve stavu vylučujícím způsobilost. V tom případě bych zůstal u své rétoriky a napadl uvedené rozhodnutí.

@pk202 Dostal jsem na 8 měsíců. Právě proto to raději nechám vyhnít, aby to nabylo právní moci. Přece jenom 1 měsíc vydržet(žádost o prominutý zbytku trestu po 4 měsíci) a zažádat si zpět o řidičák je pro mě výhodnější než sáhodlouze odvolávat s nejistým koncem.

Nejvíc co mě štve je falešné vypovídaný opicajtů. Uvedli tam věci, které nejsou pravda. Jako "poučení", které neexistuje nebo to, že mě vezmou na krev. Zlaté pravidlo zní: nahrávat nahrávat a nahrávat. Nejvíce mě pobavila výpověď: "Z řidiče byl cítit alkohol, a proto jsme měřili". Opicajt se mnou mluvil na vzdálenost 1 metru. A skoro před pozdravem řekl: "uděláme test".
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #9 kdy: 28 Října 2017, 20:59:47 »

A kolik je za to bodů?

Plných 7.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 1.23.. 1.15
« Odpověď #10 kdy: 29 Října 2017, 18:50:25 »

Přičtou se hned (ke dni právní moci rozhodnutí), ale je to vcelku jedno, protože doba rozhodná pro odečítání bodů začne běžet až po vykonání zákazu - § 123e(3) ZPPK. Ovšem v případě, že by se tím řidič zároveň vybodoval, je to pro něj mírná výhoda, protože do roční překážky pro obnovu ŘO z důvodu vybodování se současně uložený zákaz nijak nepromítne (ani se neprodlužuje vybodování, ani se neodsouvá výkon trestu zákazu řízení), takže dotyčný si sice musí odkroutit rok (bez možnosti žádat v průběhu o upuštění od zbytku), ale zároveň vykoná i zákaz a začíná s čistým bodovým kontem.
IP zaznamenána