30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci  (Přečteno 6752 krát)

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« kdy: 24 Července 2017, 22:10:34 »

Zdravím, zkoušel jsem hledat ale nenarazil jsem na podobný problém.

Úvod - provozovatel udal Helmuta a zároven přidal k dopisu i plnou moc pro projednání případu od Helmuta, který zplnomocnuje mě (já to budu řešit, provozovatel je jen formální).

Helmutovi přišla do schránky upomínka, že má na poště psaní, to se odeslalo zpět úřadu "- EDIT: bylo vhozeno po 10 dnech, chtějí po Helmutovi písemné podání vysvětlení"- , zároven přišla mně do datovky výzva k doplnění plné moci o úředně potvrzený podpis Helmuta, protože úřad pochybuje o pravosti jeho podpisu, lhůta pět dní (uběhl 1 den zatím)..

Co ted? Mají vůbec právo vyžadovat úředně potvrzený podpis v tomto případě? Pokud ne, dá se to využít jako procesní chyba, případně jak?

Předem děkuji za případnou pomoc :)
« Poslední změna: 25 Července 2017, 19:19:22 od Sandro »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2017, 23:07:28 »

Protože Helmut odcestoval (kdyby neodcestoval, tak by Vás přece nepověřoval), nemůžete potvrzenou plnou moc nijak získat. Helmut přece řádně prostudoval podmínky pro udělení plné moci v zastupování jednoho případu a tak těžko může na tento krok úřadu zpětně reagovat.
Další si asi budete muset nechat do boje provozovatele proti SPRDELI který bude namítat, že řádně napráskal piráta a ouřad ho nechce potrestat.
« Poslední změna: 24 Července 2017, 23:09:10 od pk202 »
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2017, 10:13:47 »

Neviem aké je znenie plnej moci, ktorú ste predložil, ale jeden nemenovaný úřad toto po mne tiež chcel (slovenský Helmut). Výzvu na predloženie plnej moci som odignoroval, ale spomenul som to ako dokaz neznalosti správního řádu zo strany SO1 v podnete na prešetrenie způsobu vyřízení stížnosti (175 odst. 7 SŘ) adresovanom nadriadenému kraju a ten im to, vo vyjadrení k podnetu, omlátil o hlavu = zahájili řízení o přestupku voči Helmutovi.

Buď to ignorujte a čakajte čo sa bude diať potom, alebo im napíšte, že plná moc bola udelená pre konkrétne jedno celé řízení podľa §33 odst. 2 písm. b) SŘ a pre takúto plnú moc sa nevyžaduje overený podpis.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2017, 12:40:05 »

A protože takové věci úřad požadovat nemůže, je to krásná známka podjatosti.
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2017, 19:15:51 »

Edit, psaní jsem našel vhozené v Helmutově schránce, chtějí po Helmutovi písemné podání vysvětlení (tzn. má naprášit sám sebe).

Takže má jim Helmut udat sám sebe nebo to ignorovat a hrát to na to, že už to mají řešit se zplnomocněným zástupcem?

Výzvu k ověření podpisu na plné moci budu tedy ignorovat s tím, že v tomto případě nemá úřad právo to požadovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2017, 19:20:16 »

Pokud v tom dopise Helmutovi přímo nechtějí ověřený podpis mohl by helmut toto přiznání vyplnit a poslat odněkud z cest (teď přece spousta lidí jezdí na dovolenou).
Pak reagovat podle toho co si SO vybere.
To že je každý týden jinde by mohl v přiznání meldovat a zmínit se že bezpečnější by bylo vše řešit se zástupcem kterého právoplatně zplnomocnil, že jeho reakce je víceméně náhoda.
« Poslední změna: 25 Července 2017, 19:22:21 od pk202 »
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2017, 12:43:03 »

Podle SR nemusi byt plna moc overena. Pouze generalni plna moc. Podle ceho Vas urad vyzyva k doplneni? Nebo Vas jen zdvorile zada? Kazdopadne oboje lze ignorovat a naslesne pouzit.
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2017, 10:26:42 »

Dobrý deň, má táto vec nejaký ďalší vývoj ?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2017, 14:12:51 »

Dobrý deň, má táto vec nejaký ďalší vývoj ?
Už jsem s Helmutem dál. V jednom případě parazit prvního stupně zastavil řízení, protože nevěří v existenci mého Helmuta - Helmut se odvolal pobouřen nedostatkem víry v dnešních dobách. V druhém případě vrátil parazit druhého stupně případ zpět na první stupeň, s tím, že si Helmuta dostatečně neověřil (že prý si měli najmout i policii atd..), takže nemohl řešit přestupek a ani zahájit sprdel.
To bude nová taktika parazitů - neprověřený Helmut - zastavení řízení a sprdel provozovatele.
Ještě čekám, kdy mi benga začnou oblejzat schránku a zvát si mě na podání vysvětlení... pro pár stovek za pokutu za bagatelní píčovinu to daňový poplatník určitě rád zaplatí.
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2017, 15:26:01 »

Dobrý deň, má táto vec nejaký ďalší vývoj ?
Už jsem s Helmutem dál. V jednom případě parazit prvního stupně zastavil řízení, protože nevěří v existenci mého Helmuta - Helmut se odvolal pobouřen nedostatkem víry v dnešních dobách. V druhém případě vrátil parazit druhého stupně případ zpět na první stupeň, s tím, že si Helmuta dostatečně neověřil (že prý si měli najmout i policii atd..), takže nemohl řešit přestupek a ani zahájit sprdel.
To bude nová taktika parazitů - neprověřený Helmut - zastavení řízení a sprdel provozovatele.
Ještě čekám, kdy mi benga začnou oblejzat schránku a zvát si mě na podání vysvětlení... pro pár stovek za pokutu za bagatelní píčovinu to daňový poplatník určitě rád zaplatí.

ďakujem za odpoveď. ešte doplňujúci dotaz, Váš Helmut mal doručovaciu adresu v ČR ? Lebo ja som dal Helmuta (SK) s adresou v zahraničí + plná moc a prešlo to. Ale je možné, že v medzičase (po 01.07.2017) majú novú "metodiku".
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2017, 15:58:46 »

ďakujem za odpoveď. ešte doplňujúci dotaz, Váš Helmut mal doručovaciu adresu v ČR ? Lebo ja som dal Helmuta (SK) s adresou v zahraničí + plná moc a prešlo to. Ale je možné, že v medzičase (po 01.07.2017) majú novú "metodiku".
Helmut je non EU cizinec se schránkou v ČR. Nefiguruje v žádné české databázi a v místě trvalého bydliště mu nelze doručit, jelikož se tam pošťák bojí.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #11 kdy: 31 Října 2017, 23:43:45 »

Není na čase, aby se bratr Čech domluvil s bratrem Slovákem a navzájem si poskytli Helmuta u sebe bydlícího ? Takové prověřování, zda Helmut bydlící v Žilině tam skutečně bydlí (bydlel) bude o dost komplikovanější.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2017, 15:35:05 »

Este by som to tomu uradu mierne zamotal a obaja pyrati by byvali v Ziline (jeden v SR, druhy v CR) :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #13 kdy: 02 Listopadu 2017, 08:38:07 »

Případně Praha 62, 985 11 Praha :D
IP zaznamenána

Sandro

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce úředně potvrzený podpis Helmuta u plné moci
« Odpověď #14 kdy: 01 Června 2018, 18:34:42 »

Dobrý deň, má táto vec nejaký ďalší vývoj ?

Sice pozdě, ale sluší se odpovědět - Helmut se jim přiznal, ověření plné moci bylo ignorováno a zatím je ticho po pěšině.
IP zaznamenána