30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27  (Přečteno 25091 krát)

Kaja0407

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #15 kdy: 24 Července 2017, 16:47:07 »

Pokud jsem to spravne pochopil:
0,68 po 5min 0,58 - analyzator dechu, ktery sam o sobe prukazny neni, protoze rozdil je vice, jak 10%
nasledne krev 0,27 = 0,47(0,51) - 0,2(0,24) - coz uz prukazne je a odecet je na zaklade metodickeho pokynu MZCR
Tohle zas nechápu já.
Dechová zkouška je neprůkazná, protože jsou tam větší rozdíly než 10 %. Krevní zkouška ukázala 0,27, což je po odečtu 0,07 promile. Tato zkouška je průkazná sama o sobě a je pozitivní.

Tak co teda s tím ?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #16 kdy: 24 Července 2017, 16:57:59 »

Ale to je přece jen a pouze na tobě co s tím. Záleží např. na tom, jak rychle potřebuješ řidičák zpět.
Pokud půjdeš do boje, který vede třeba přes odvolačku, tak je možné, že sice vyhraješ a budeš to mít zadarmo, ale třeba rok nebo ještě delší dobu stejně nebudeš moct řídit, protože ti už byl ŘP odebrán.
Nebo to vzdáš rovnou a budeš to mít nejspíš pouze na 3 měsíce (a nějaké drobné) bez řidičáku, ale zaplatíš náklady, které jsem vypočetl.
To si musí každý zvážit sám.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #17 kdy: 24 Července 2017, 17:22:26 »

Takže rozhodnutí SO I. stupně mi dorazilo do SZ, pokud některý z kolegů moderátorů po tom zatouží, přepošlu.
Rozhodnutí je zatím jen o zadržení ŘP do doby, než bude rozhodnuto o vině či nevinně. S tím se nejspíš nedá nic dělat, ale je zapotřebí bojovat dál…
Domnívám se, že by bylo vhodné podat blanketní odvolání (pokud vůbec, protože tohleto nemá odkladný účinek) a okamžitě zajistit spis. Dotyčná již byla informována přes SZ.
Doporučuji vlákno přesunout na bezpečné místo…
« Poslední změna: 24 Července 2017, 17:27:18 od ViktorN »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #18 kdy: 24 Července 2017, 17:52:36 »

Pokud jsem to spravne pochopil:
0,68 po 5min 0,58 - analyzator dechu, ktery sam o sobe prukazny neni, protoze rozdil je vice, jak 10%
nasledne krev 0,27 = 0,47(0,51) - 0,2(0,24) - coz uz prukazne je a odecet je na zaklade metodickeho pokynu MZCR
Tohle zas nechápu já.
A co konkretne nechapete?

Pokud nechapete muj vypocet nalezl byste pri kapce hledani na foru, predpoklad je, ze pani udava jiz ponizenou hodnotu, ktera i odpovida rychlosti odbouravani alkoholu v krvi:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3730.msg37248#msg37248

Hodnota alkoholu v těle řidiče, která bude pro správní orgán (případně orgány činné v trestním řízení) určující, bude tedy stanovena tak, že hodnota naměřená analyzátorem bude ponížena o 0,24‰.

Vas vypocet po odečtu 0,07‰ by na zenu bylo sakra rychle odbouravani... ale protoze jsem nevidel spis, jen odhaduji.

Takže co z toho budu mít ja?
Budete mit z toho kompletni spis a budete vedet presne na cem jste.

update:
Tak ty předpokládáš, že paní uvedla poníženou hodnotu, já vycházím z toho, že uvedla hodnotu neponíženou, to je vše :-) Beztak nevíme, po jaké době došlo k vyšetření krve.
Husy co si pamatuji jsme spolu nepasli, z ceho vychazim a proc jsem uvedl a dovolil bych si tvrdit, ze to ma i svou logiku.
Dale to komentovat nebudu, neminim SO napovidat.
« Poslední změna: 24 Července 2017, 18:48:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #19 kdy: 24 Července 2017, 18:03:44 »

Tak ty předpokládáš, že paní uvedla poníženou hodnotu, já vycházím z toho, že uvedla hodnotu neponíženou, to je vše :-) Beztak nevíme, po jaké době došlo k vyšetření krve.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #20 kdy: 24 Července 2017, 20:10:34 »

Byly provedeny celkem tři zkoušky detektorem pralinek, přičemž 1. měla 0,67 ‰, 2. 0,57 ‰ 3. 0,51 ‰, po asi 5min. intervalech. O dvě hodiny později byl proveden odběr krve. Ale v rozhodnutí se už nikde nepíše, zda-li došlo k nějakému odečtu fyziologické hladiny, ale píše se jen „pozitivní výsledek 0,27 ‰. Proto je důležité zajistit kompletní spis, jehož součástí určitě je i lékařská zpráva.
« Poslední změna: 24 Července 2017, 20:12:18 od ViktorN »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #21 kdy: 24 Července 2017, 21:18:18 »

Byly provedeny celkem tři zkoušky detektorem pralinek, přičemž 1. měla 0,67 ‰, 2. 0,57 ‰ 3. 0,51 ‰, po asi 5min. intervalech.
Takze v dechu nebyla ani jedna platna zkouska... vzdy je rozdil vetsi, jak 10%... tedy nedodrzeli metodiku...
Bez spisu a lekarske zpravy to nepujde.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Kaja0407

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #22 kdy: 24 Července 2017, 23:10:57 »

Byly provedeny celkem tři zkoušky detektorem pralinek, přičemž 1. měla 0,67 ‰, 2. 0,57 ‰ 3. 0,51 ‰, po asi 5min. intervalech.
Takze v dechu nebyla ani jedna platna zkouska... vzdy je rozdil vetsi, jak 10%... tedy nedodrzeli metodiku...
Bez spisu a lekarske zpravy to nepujde.

Ano, nakonec to bylo 0,27 krevní testy. Takže dechová zkouška se vůbec nepočítá? Když to bylo vždy vyssi než 10%? Před jízdou jsem mele cigaretu a vodní dýmku.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #23 kdy: 25 Července 2017, 00:21:38 »

::: Ano, nakonec to bylo 0,27 krevní testy. Takže dechová zkouška se vůbec nepočítá? Když to bylo vždy vyssi než 10%? Před jízdou jsem mele cigaretu a vodní dýmku.

Je fuk, co jste kouřila + co jste nadýchala . Počítá se těch 0.27°° z krve.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #24 kdy: 25 Července 2017, 08:02:22 »

Ano, nakonec to bylo 0,27 krevní testy. Takže dechová zkouška se vůbec nepočítá? Když to bylo vždy vyssi než 10%? Před jízdou jsem mele cigaretu a vodní dýmku.
Krevni test se dle to co vime pocita.
Cigareta, dymka  a 10% jsou zajimave jen z pohledu orint. dech. zkousky dragerem(pokud jste nekonzumovala jine ZNL-THC apod.) a protoze nebyly provedeny spravne, nemelo by na ne byt pohlizeno, jako na dukaz.
Dle metodiky se maji mereni opakovat tak dlouho, dokud rozdil mezi dvema nasledujicimi merenimi neni mensi 10% a az pote pripadne na krev.
Ma to sve spise ekonomicke a technicke duvody.
« Poslední změna: 25 Července 2017, 08:36:52 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #25 kdy: 25 Července 2017, 08:46:48 »

Tak ono je dost jedno, jestli je to 0,27 nebo 0,07, je to za tu samou sazbu... Jen se zeptám, čí to byl nápad jet na krev? Tvůj nebo fízlů, jestli tvůj, tak to byla velká, veliká chyba, protože tak jak tu i ostatní píšou, jsou ty naměřené hodnoty samy o sobě neprůkazné a mělo by to stačit na úplné osvobození... Tak pro příště.
IP zaznamenána

Kaja0407

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #26 kdy: 25 Července 2017, 09:03:07 »

Tak ono je dost jedno, jestli je to 0,27 nebo 0,07, je to za tu samou sazbu... Jen se zeptám, čí to byl nápad jet na krev? Tvůj nebo fízlů, jestli tvůj, tak to byla velká, veliká chyba, protože tak jak tu i ostatní píšou, jsou ty naměřené hodnoty samy o sobě neprůkazné a mělo by to stačit na úplné osvobození... Tak pro příště.

Já sama jsem chtěla na krev. Protože jsem věděla, ze tolik jsem nemohla nadýchat. Tak jak půjdu na obhajobu, tak mám říkat o tom měření, ze bylo špatne? A ještě ten odběr krve
IP zaznamenána

Kaja0407

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #27 kdy: 25 Července 2017, 09:06:55 »

Tak ono je dost jedno, jestli je to 0,27 nebo 0,07, je to za tu samou sazbu... Jen se zeptám, čí to byl nápad jet na krev? Tvůj nebo fízlů, jestli tvůj, tak to byla velká, veliká chyba, protože tak jak tu i ostatní píšou, jsou ty naměřené hodnoty samy o sobě neprůkazné a mělo by to stačit na úplné osvobození... Tak pro příště.

A co teda ta tolerance ze do 0,24 to muže byt ?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #28 kdy: 25 Července 2017, 10:44:12 »

Naměřený hodnoty pomocí drageru jsou v případě krve irelevantní. Ta tolerance 0,24 platí jako odchylka měření pomocí drageru, čili pokud mě zastaví fízl, já nadýchám do 0,24 a popřu jakoukoliv konzumaci alkoholu, je to jako bych nenadýchal nic a každej rozumnej úřad se tím ani nebude zabývat.
« Poslední změna: 25 Července 2017, 12:34:10 od plikous »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,5 a krev 0,27
« Odpověď #29 kdy: 25 Července 2017, 11:19:20 »

I pokud to přiznám, tak měření požití neprokázalo a přiznání nemůže být jediný důkaz v řízení. Ale to už je nutné určitým způsobem argumentovat a celková pozice je o něco horší.
IP zaznamenána