30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: PČR jako taxík  (Přečteno 9540 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
PČR jako taxík
« kdy: 23 Července 2017, 20:19:34 »

Zdravím, narazil jsem sociální síti na tuto fotografii a tážu se, může Policie vůbec využívat vydávání se za falešný taxík? Přece i na to žluté osvětlení je potřeba povolení, nebo to pro PČR v rámci "skrytého dohledu" neplatí?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2017, 09:47:51 »

Odobně mi to přijde jako nějaká urban legend/HOAX. Co by získali tím, že budou  mít na střeše svítilnu TAXI? Samozřejmě by bylo zábavné bazírovat pak na otm, že vozidlo, které má svítilnu musí být v registru taxislužby, řidič musí mít místopis a koncesi, vozidlo musí být  označeno v souladu se zákonem 111/1994 Sb. Zajímalo by mne co by z toho vylezlo.
Ale jak říkám, podle mne je to HOAX či podobná věc.
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #2 kdy: 24 Července 2017, 10:05:18 »

Odobně mi to přijde jako nějaká urban legend/HOAX. Co by získali tím, že budou  mít na střeše svítilnu TAXI? Samozřejmě by bylo zábavné bazírovat pak na otm, že vozidlo, které má svítilnu musí být v registru taxislužby, řidič musí mít místopis a koncesi, vozidlo musí být  označeno v souladu se zákonem 111/1994 Sb. Zajímalo by mne co by z toho vylezlo.
Ale jak říkám, podle mne je to HOAX či podobná věc.

Prověřil jsem si SPZ v databázi na povinné ručení a to auto tam není, takže je fízlí.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2017, 12:11:22 »

A neni tam auto nebo jen rz?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #4 kdy: 24 Července 2017, 12:33:15 »

Někdo prostě dal fízlům magnet na střechu, no....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #5 kdy: 24 Července 2017, 20:58:39 »

Jaká nelegální taxislužba Uber? To čo za chuja? Jediná nelegální taxislužba je na fotce.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #6 kdy: 25 Července 2017, 10:11:04 »

Jistě Uber nemůže být nelegální taxislužba. Uber přece není taxislužba. Uber je přeci spolujízda.  :D :D :D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #7 kdy: 25 Července 2017, 10:18:31 »

Smluvní přeprava nebo něco v tom smyslu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #8 kdy: 25 Července 2017, 12:32:27 »

Smluvní přeprava musí být v souladu se zákonem 111/1994 Sb. :) Tedy i vozidlo smluvní přepravy musí být v registru taxislužby, řidič musí mít koncesi a průkaz řidiče taxislužby. Platné od 1.5.2015 :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #9 kdy: 25 Července 2017, 13:15:42 »

A to má být správně? Já na nějaký koncese a jiný výpalný seru, teda sral bych, kdybych to používal, jezdím radši vlastním, samozřejmě…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #10 kdy: 25 Července 2017, 13:56:05 »

Tak jestli to je nebo není správně je jedna věc. Druhá věc, že to tak zatím je. Tedy posléze je Uber opravdu nelegální. Tedy alespoň v tom stavu ve kterém je nyní.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #11 kdy: 25 Července 2017, 14:56:11 »

Tak jestli to je nebo není správně je jedna věc. Druhá věc, že to tak zatím je. Tedy posléze je Uber opravdu nelegální. Tedy alespoň v tom stavu ve kterém je nyní.

I tak by to ale nebyla "taxislužba", pokud do toho spadá i smluvní přeprava. Není to z toho jejich policajtskýho webu? To bych asi tak nějak očekával, že opičky neřešej co je jak nelegální, jenom se těšej že se zas něco znelegální a budou moct víc buzerovat víc lidí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2017, 11:58:35 »

Krom toho tuším že i soud vyšší instance uznal, že ten zákaz je hovadina a zas můžou jezdit všude.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2017, 13:31:42 »

Soud o tom věcně zatím nijak nerozhodl, ale vydal předběžné opatření, kterým činnost Uberu zakázal. Zákaz platil jen pro Brno, protože šlo o civilní spor, žalobcem je nějaká tamní klasická taxislužba/dispečink, připojilo se i město, tedy by nedávalo žádný smysl (a i by k tomu chyběla soudu pravomoc) montovat se do činnosti Uberu jinde, kde se to žalobců nijak netýká. Vrchní soud to předběžné opatření zrušil nejspíš pro procesní nedostatky (např. to nebylo řádně odůvodněné atp.) a pokud mi něco neuniklo, tak už to mezitím prvoinstanční soud vydal znovu.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:PČR jako taxík
« Odpověď #14 kdy: 26 Července 2017, 16:23:28 »

Ano přesně tak. Předběžné opatření je vydáno znovu.
V Praze to neprošlo, protože v době příchodu do Prahy to Krnáčová nazvala zdravou konkurencí a užasnou novinkou. Po dvou letech, po příchodu do Brna začala najednou tvrdit, že je to hrozné. Nicméně zde, pokud vím, bylo prohlášeno, že není proč vydávat přeběžné opatření, když tu firma dva roky funguje.
IP zaznamenána