30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn  (Přečteno 6824 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
[LOST] 101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« kdy: 20 Července 2017, 21:54:39 »

Vážení přátelé, dostal se mi na stůl přestupek, ve kterém jde o papíry kamarádovi, tak bych mu rád pomohl.

Fakta - bylo nebylo, začátkem roku jel v noci na prázdné silnici po Brně řekněme 101 km/h. Změřili ho měšťáci a o cca 200 m dále zastavili. Papíry mu odebrat nezkoušeli. Protokol jim podepsal a s přestupkem na místě souhlasil bez dalšího vyjádření. Ožralý nebyl, prokázal se OP a ŘP.

Spis se zdá být v pořádku (chybí však datum na jedné položce soupisu), není v něm návod k Rameru. Fotka je k ničemu, není na ní nic vidět (kromě zřetelné RZ). Místo měření je realitické, nikde okolo není nic než 50 km/h, takže nelze hrát na jiné místo s výhodnějšími podmínkami. Je to povolené místo k měření MP. Varianta Helmut nevypadá moc reálně protože na protokolu je stejný podpis jako na plné moci pro nahlížení do spisu. Číslo certifikátu měřáku sedí ke zbytku dat a certifikát není propadlý. Místo fotek z místa jsou použity fotky z Google Street View a pro lokalizaci pinem Google Maps. V místě je pouliční osvětlení a občas nějaká ta značka, nicméně žádné lesy stožárů.

Jelikož se datum prvního jednání blíží, potřeboval bych lehce poradit. Na první jednání to vidím na omluvenku a na dalším navrhnout výslech druhé pecky, doplnění návodu, pro zdržení doplnění povolení měření a konkretizovat způsob nastavení vozidla a radaru pro měření (splnění podmínek návodu - úhel měření), prokázat existenci/neexistenci dopravního značení v době přestupku (např. přenosná šedesátka :-)), materiální aspekt. Některé z těchto věcí až do odvolání. Nic dalšího mě zatím nenapadá.
« Poslední změna: 20 Července 2017, 21:56:47 od drinkANDdrive »
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 14 Srpna 2017, 19:50:11 »

Lehký update. Včera proběhlo jednání na úřadu + výslech měsťáka. Ten dosti neobratně zformuloval jednu ze svých odpovědí, čímž vytvořil prostor pro možné sestřelení celého měření (podrobnosti po pravomocném rozhodnutí). Vyžádáno doplnění návodu, úseků pro měření od PČR, originálu fotek z radaru a pár dalších věcí.

Úředník mě dost pobavil protože se zdálo, jako kdyby případ chtěl sám sestřelit doporučováním rýpavých otázek na měšťáka a na konci navrhováním nezákonného postupu (s kterým bohužel měšták nesouhlasil, jinak by tohle už byl WIN). Tohle bude ještě zajímavé :)

Při konstrukci dalšího postupu mě napadlo - může vůbec státní správa používat vyříznuté obrazovky z Google Maps / Google Street View? Není to v rozporu s licencí?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 14 Srpna 2017, 20:50:55 »

Ad Google — obávám se, že mohou — pokud ovšem řádně uvedou zdroj (což asi udělali). Smluvní podmínky jsou zde (obsahují linky na originální a úplné znění): https://www.google.com/intl/cs_cz/help/terms_maps.html
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2017, 15:49:43 »

Zdroj právě uveden není. Jsou tam dva listy označené jako "poziční foto", na jednom je mapa a na druhém Street View. Toť vše. Licenční podmínky jsem prolítl, nicméně nechce se mi to pročítat celé. Dle mého nelze použít bez uvedení zdroje a s případným vyříznutím loga Google (není na 100 % poznat kvůli špatné kvalitě tisku).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2017, 18:43:39 »

Pro zvýšení morálky: I variantu změřen, zastaven, ztotožněn lze v Brně vyhrát.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 22 Srpna 2017, 17:35:25 »

Da, me treba namerili mestaci 98. Ale to byli Brnensti mestaci, takze vlastne banda retardu.

Kazdopadne v takovyhle pripadech samozrejme bojovat, horsi to byt nemuze.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2017, 13:40:22 »

Dorazilo rozhodnutí. Samozřejmě je pirát vinen.

Do konce lhůty pro odvolání zbývá cca týden.

Za mě návrhy do odvolání:
1. Strážníci nemanipulovali s radarovou hlavou -> v návodu se píše, že je nutno manipulovat -> nepostupovali podle návodu (v rozhodnutí není k tomuto dostatečné vyjádření, navíc potvrzeno, že proškolení je méně důležité než návod)
2. návod podle odkazu na webu??? když bude na Pomáhat-chránit napsáno v návodu, že se musí měřit za pomoci okultisty, tak se tím budou pecky řídit? Tohle neberu.
3. Místo schválené k měření podle webu? Neprokazuje, zda tento seznam byl stejný v době měření.
4. Chybějící datum v soupisce spisu
5. Nesmysly ve změřených rychlostech (3 různé údaje)

Další nápady, kam střílet? 4 nohy do odvolání se mi zdají pořád lehce málo.
« Poslední změna: 11 Listopadu 2017, 17:05:37 od drinkANDdrive »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2017, 19:51:18 »

Fotka a místo měření by nebylo?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2017, 20:35:18 »

Do doběhnutí případu nechci být konkrétnější (pokud je případ veřejně viditelný). Fotka z radaru je v přiloženém spisu na straně 7 (jak vidno, k ničemu mimo RZ), zločin se stal v centru města v noci. Fotky ze Street View odpovídají. Vyfocen a po 200 m zastaven před křižovatkou.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopadu 2017, 12:01:56 »

Jako musím uznat, že s nastaveným limitem radaru 75 km/h mě dostali. Všude berou na 50 od 54 km/h a je jim jedno, jestli je to výpadovka nebo centrum města. Jenom je otázka, zda ten limit tak opravdu měli nastavený. 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #10 kdy: 23 Prosince 2020, 00:11:25 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:101 v obci, Ramer AD9C, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #11 kdy: 23 Prosince 2020, 12:59:43 »

Bohužel LOST, vzdělal jsem se v zásadách počítání lhůt při doručování poštou (čtěte když to pošta zkurví a vy si toho nevšimnete). Škoda, rozehrané to bylo dobře.
IP zaznamenána