30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Kamarád cizinec páchá přestupky s mým autem, pošta vrátila dopis odesílateli  (Přečteno 923 krát)

hm23

• Zobrazit profil

Hezký den,

mám kamaráda cizince, kterému jakmile půjčím auto, tak s ním okamžitě spáchá přestupek, za který mi potom chodí výzvy. Ty samozřejmě vyhazuju, nicméně teď mě orgán v druhém kole přímo vyzval, abych udal řidiče, tj. kamaráda naprášil. To jsem udělal, kde jsem uvedl jeho trvalou adresu v zahraničí a zároveň doručovací adresu v ČR. Orgán kamaráda obeslal na jeho doručovací adresu a vhodil mu do schránky výzvu aby si zásilku vyzvedl na poště (pro zajímavost - úřad na ústřižek napsal jeho jméno dobře, pošta do oznámení jeho jméno zkomolila). Vzhledem k tomu, že kamarád je pořád někde na cestách, logicky si nemohl dopis na poště vyzvednout a očekával, že mu ho po deseti dnech pošta vhodí do schránky (jak bylo uvedeno na oznámení). To se ale bohužel nestalo a pošta zásilku vrátila s tím, že adresát na adrese neexistuje. Vůbec si nedovedu představit, jak k takovému zjištění pošta došla, jelikož kamarád má označenou schránku svým jménem. Jediná možnost co mě napadá je ta, že s kamarádem někdo schránku sdílí (což jsem bohužel nevěděl) a ten dotyčný šel na poštu, kde nahlásil, že mu do schránky byl vhozen dopis, co mu nepatří a pošta se toho chytla jako důvodu pro nedoručení. Podotýkám, že pokud to bylo skutečně tak, je nanejvýš úsměvné/zvláštní, že kamarádova jmenovka je na schránce stále a nikdo ji dosud nesundal. Doručovací adresa kamaráda je v bytovém domě, kde je hromada schránek.

V současné situaci tedy vidím dvě možné cesty další obrany a chtěl bych vás moc poprosit, abyste mi poradili kterou z nich (případně jinou?) zvolit:

• Kamarád napíše orgánu dopis, ve kterém uvede, že dostal pod číslem podacím a jednacím dopis, který si bohužel nemohl z časových důvodů vyzvednout. Dodá ale, že ví o co šlo a že se k přestupku přiznává s tím, že pro jakékoliv další jednání zplnomocňuje mě. Úřad by potom měl poslat rozhodnutí přímo mě a tím celá věc končí. Jestli kamarád zaplatí ví jen bůh :-).
  • Nechat to spadnout do sprdele a tam argumentovat tím, že pošta nesmyslně poslala dopis zpět, přestože kamarád měl označenou schránku kam mu bylo vhozeno oznámení. K tomu uvést důvod, proč si nemohl dopis vyzvednout na poště a jako důkaz toho, že doručit do schránky šlo, přiložit scan oznámení. Celá věc tím měla skončit, jelikož úřad nedoručil ačkoliv mohl a tím pádem nebyl důvod pro zahájení sprdele.

Mě osobně se víc líbí druhá varianta. Předem moc děkuji za rady :-).
IP zaznamenána

Mršťa

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

Rozhodně doporučuji variantu 1. Na variantu 2 může dojít později.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

A vyloučil úřad vhození do schránky??

Jestli ne tak se to možná dá hrát, ale u cizinců to často dělají..
IP zaznamenána

hm23

• Zobrazit profil

Díky za odpovědi,

ne, nevyloučil doručení do schránky. Kamarád se rozhodl, že se přizná a pro dořešení mě zplnomocní. Tak uvidíme jak to dopadne...
IP zaznamenána

hm23

• Zobrazit profil

Přeji hezký den,

v celé věci došlo k posunu. Úřad mi poslal poštou dopis, že mě jako zmocněnce vyzývá, abych předložil plnou moc s úředně ověřeným podpisem. Já mám ovšem datovou schránku a dopis jsem si samozřejmě nevyzvedl (čekal jsem, až mi ho pošta vhodí do schránky). Postup se zdá být jasný a sice ten, že jsem žádný dopis nedostal, tudíž není na co reagovat a jakmile bude úřad postupovat dál, hodím mu to celé na hlavu a vrátíme se zase do tohoto bodu, kdy mi dopis doručí správně. Chtěl bych se nicméně ujistit, zda-li v tom ze strany úřadu není nějaký chyták a i když mají de facto nedoručeno, tak pro další průběh řízení to není podstatné a já přijdu o velmi lákavou možnost se ohledně té plné moci odvolat na MD.

Moc vám děkuji.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

Jestli máte DS.. pozor ještě na správný typ DS podnikatel a nebo fyzická osoba.. a úřad poslal papírový dopis a ten jste nevyzvedl.. tak opravdu nemají doručeno.
IP zaznamenána