30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kamarád cizinec páchá přestupky s mým autem, pošta vrátila dopis odesílateli  (Přečteno 14761 krát)

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

Hezký den,

mám kamaráda cizince, kterému jakmile půjčím auto, tak s ním okamžitě spáchá přestupek, za který mi potom chodí výzvy. Ty samozřejmě vyhazuju, nicméně teď mě orgán v druhém kole přímo vyzval, abych udal řidiče, tj. kamaráda naprášil. To jsem udělal, kde jsem uvedl jeho trvalou adresu v zahraničí a zároveň doručovací adresu v ČR. Orgán kamaráda obeslal na jeho doručovací adresu a vhodil mu do schránky výzvu aby si zásilku vyzvedl na poště (pro zajímavost - úřad na ústřižek napsal jeho jméno dobře, pošta do oznámení jeho jméno zkomolila). Vzhledem k tomu, že kamarád je pořád někde na cestách, logicky si nemohl dopis na poště vyzvednout a očekával, že mu ho po deseti dnech pošta vhodí do schránky (jak bylo uvedeno na oznámení). To se ale bohužel nestalo a pošta zásilku vrátila s tím, že adresát na adrese neexistuje. Vůbec si nedovedu představit, jak k takovému zjištění pošta došla, jelikož kamarád má označenou schránku svým jménem. Jediná možnost co mě napadá je ta, že s kamarádem někdo schránku sdílí (což jsem bohužel nevěděl) a ten dotyčný šel na poštu, kde nahlásil, že mu do schránky byl vhozen dopis, co mu nepatří a pošta se toho chytla jako důvodu pro nedoručení. Podotýkám, že pokud to bylo skutečně tak, je nanejvýš úsměvné/zvláštní, že kamarádova jmenovka je na schránce stále a nikdo ji dosud nesundal. Doručovací adresa kamaráda je v bytovém domě, kde je hromada schránek.

V současné situaci tedy vidím dvě možné cesty další obrany a chtěl bych vás moc poprosit, abyste mi poradili kterou z nich (případně jinou?) zvolit:

  • Kamarád napíše orgánu dopis, ve kterém uvede, že dostal pod číslem podacím a jednacím dopis, který si bohužel nemohl z časových důvodů vyzvednout. Dodá ale, že ví o co šlo a že se k přestupku přiznává s tím, že pro jakékoliv další jednání zplnomocňuje mě. Úřad by potom měl poslat rozhodnutí přímo mě a tím celá věc končí. Jestli kamarád zaplatí ví jen bůh :-).
  • Nechat to spadnout do sprdele a tam argumentovat tím, že pošta nesmyslně poslala dopis zpět, přestože kamarád měl označenou schránku kam mu bylo vhozeno oznámení. K tomu uvést důvod, proč si nemohl dopis vyzvednout na poště a jako důkaz toho, že doručit do schránky šlo, přiložit scan oznámení. Celá věc tím měla skončit, jelikož úřad nedoručil ačkoliv mohl a tím pádem nebyl důvod pro zahájení sprdele.

Mě osobně se víc líbí druhá varianta. Předem moc děkuji za rady :-).
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Rozhodně doporučuji variantu 1. Na variantu 2 může dojít později.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

A vyloučil úřad vhození do schránky??

Jestli ne tak se to možná dá hrát, ale u cizinců to často dělají..
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

Díky za odpovědi,

ne, nevyloučil doručení do schránky. Kamarád se rozhodl, že se přizná a pro dořešení mě zplnomocní. Tak uvidíme jak to dopadne...
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

Přeji hezký den,

v celé věci došlo k posunu. Úřad mi poslal poštou dopis, že mě jako zmocněnce vyzývá, abych předložil plnou moc s úředně ověřeným podpisem. Já mám ovšem datovou schránku a dopis jsem si samozřejmě nevyzvedl (čekal jsem, až mi ho pošta vhodí do schránky). Postup se zdá být jasný a sice ten, že jsem žádný dopis nedostal, tudíž není na co reagovat a jakmile bude úřad postupovat dál, hodím mu to celé na hlavu a vrátíme se zase do tohoto bodu, kdy mi dopis doručí správně. Chtěl bych se nicméně ujistit, zda-li v tom ze strany úřadu není nějaký chyták a i když mají de facto nedoručeno, tak pro další průběh řízení to není podstatné a já přijdu o velmi lákavou možnost se ohledně té plné moci odvolat na MD.

Moc vám děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Jestli máte DS.. pozor ještě na správný typ DS podnikatel a nebo fyzická osoba.. a úřad poslal papírový dopis a ten jste nevyzvedl.. tak opravdu nemají doručeno.
IP zaznamenána

antifizl

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil

Já jsem teď registroval, že v Praze na dopis pro mého Helmuta napsali: v případě nevyzvednutí vrátit odesílateli.
IP zaznamenána

azza44

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Našel jsem tohle vlákno. Mému kamarádovi cizincovi také teď přišlo oznámení o uložení zásilky. Pokud do pár dnů nevyzvedne, tak má pošta dopis vrátit odesílateli? Co tím úřad sleduje? Na co se dál připravit? Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

azza44> Kamarád byl udán ohledně nějakého přestupku spáchaného Vaším vozidlem? Pokud ano, můžete zajít nahlédnout do spisu a kopii dopisu kamarádovi předat.
IP zaznamenána

azza44

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Ano, kamarád Helmut byl mnou jako provozovatelem označen jako pachatel přestupku. Poté dostal fikcí doručenou výzvu k podání vysvětlení, na kterou reagoval přiznáním. Teď dostal oznámení o uložení zásilky do vlastních rukou s dodejkou. To je poprvé, co se to takto vyvinulo, většinou to přiznáním skončilo.
Mohu tedy já, jako provozovatel, kontaktovat přidělenou úřednici a požádat ji o nahlédnutí do spisu? Díky

Ještě bych pro úplnost uvedl, že Helmut o pár dní prošvihnul 5 denní lhůtu pro vyjádření.
« Poslední změna: 31 Října 2020, 21:44:11 od azza44 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

azza44> Jste provozovatelem vozidla, kterým měl být údajně páchán přestupek, proto máte oprávněný zájem do spisu nahlížet. Pokud kamarád nestíhá zajít na poštu, můžete nahlédnou do spist, získat kopii dopisu pro kamaráda a tu mu poskytnout, aby mohl včas reagovat.
IP zaznamenána

azza44

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Fajn. Děkuji moc.

Nějaká zkušenost, co tím úřad sleduje?
Je potřeba se objednávat předem, nebo je možné se dostavit "bez ohlášení" v úřední hodiny?

Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

SO tím patrně sleduje zpochybnění existence kamaráda nebo alespoň zkouší znemožnit jeho přiznání (jen to při podání vysvětlení nestačí).

Úřad by měl umožnit nahlížení do spisu kdykoli v pracovní době (bez ohledu na úřední hodiny), ale vzhledem k aktuální koronahysterii lze jen těžko říci, zda úřad umožní nahlédnutí bez předchozí telefonické domluvy.
IP zaznamenána