30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řešení "domluvou", možné následky  (Přečteno 11740 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Řešení "domluvou", možné následky
« kdy: 03 Června 2017, 17:37:58 »

Vážení,
nedávno mě zastavil opičák při mém domnělém pyrátění.

Byl jen jeden, VW Transporter, nehodovka, asi se mu chtělo přijít k pár stovkám. Prohlížel jsem celkem důkladně čumák auta a ani tam nebyla kamera.

Byla to celkem klasika, zde již mnohokrát popisováno. "Můžete to mít až za 2500 u správního orgánu... já vám to dám za 500 a napíšeme to na tohle a tohle... tak jsem chlap, spáchal jsem přestupek, postavím se k tomu jak chlap a zaplatím... no ne?"

Dal mi tedy milostivě vybrat, zda budu "chlap" a zaplatím 500, nebo budu "nechlap" a dám to do správního.

FSM mám přečtené pečlivě, ale celá ta kontrola mě rozhodila, že mi to skoro nemyslelo. Odpovídal jsem pomalu, všechno mi trvalo dlouho. On pořád mlel něco o tom, jak spěchá... já nikam nespěchal... a tak jsem s rozmýšlením nespěchal... ptal jsem se a nakonec jsem samozřejmě to nechal dát do správního. On si vzal doklady a odešel "pracovat" do dodávky. Asi po 20 minutách vylezl a vrací mi doklady, že na mě teď nemá čas, a že to "pro dnešek vyřešíme domluvou, ale jestli mě chytí příště... bla bla bla".

Od té doby nic do DS nepřišlo... tak tím to asi skončilo.

Pokud se něco "vyřeší" dohodou, dává o tom fízl nějaké potvrzení? Resp. co mu brání v tom si to potom rozmyslet a tvrdit, že jste požadoval projednání u správního orgánu a odmítl podepsat přestupák?
(samozřejmě pokud to chce řešit "dohodou", asi nemá žádné důkazy a půjde to lehce spláchnout, nicméně je to zbytečná komplikace pro popotahovaného)

Furt mě taky hlodá myšlenka... může fízl úmyslně škodit tak, že si vůči Vám vymyslí přestupek a pak za Vás zaplatí pokutu? Vymyslí si, že jste jel rychle... dá symbolickou pokutu na samém dně... nevím,třeba 200Kč... podepíše se za Vás (těžko pak prokážete, že to není Váš podpis, že jste se úmyslně nepodepsal jinak, vlastně jste to stvrdil zaplacením pokuty)... tu zaplatí za Vás fízl a Vy jste +2 body. A pak znovu a znovu.
Jeho to bude stát pár stokorun, Vás třeba zaměstnání.

Lze se, proti tomuto teoretickému útoku, bránit?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2017, 17:59:24 »

To byste mu musel podepsat na místě, aby na to měl doklad.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2017, 18:18:33 »

opas: teď nevím, na co reagujete.

Pokud na tu moji "domluvu", tam jsem ani nic k podepsání nedostal, ani bych nic nepodepisoval. Nepodepsání nijak nezabraňuje dodatečnému sepsání přestupáku s tím, že "podezřelý odmítl podepsat".

Pokud na "fízlí úmysl škodit", pak "já" se tam vůbec nenacházím. Modelová situace... fízl jednou viděl moje doklady, vše si vyfotil, na pokutové bloky se bude podepisovat "mým" podpisem (z fota občanky) - tam už přeci nikdo srovnání s podpisovým vzorem nezkoumá.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2017, 18:39:36 »

Aby došlo ke správnímu trestání na místě, tak musí být záznam o tom, že pachatel s přestupkem souhlasí a musí jím být podepsán. Např. pokutový blok.

Jinak to musí projít správním řízením.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2017, 18:46:35 »

Aby došlo ke správnímu trestání na místě, tak musí být záznam o tom, že pachatel s přestupkem souhlasí a musí jím být podepsán. Např. pokutový blok.

Ano, přesně a on ten blok podepíše i zaplatí za Vás.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2017, 19:56:38 »

Ano to pak jde. Ale zpětně lze namítat neplatnost, protože se to objeví u dalšího řízení v nějakém seznamu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #6 kdy: 03 Června 2017, 20:36:02 »

Lze se, proti tomuto teoretickému útoku, bránit?

Ano, každou buzerační kontrolu si natáčíme na mobil
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2017, 22:00:45 »

oprava: Ano, každou buzerační kontrolu si natáčíme na mobil
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2017, 22:13:23 »

S nahráváním máte naprostou pravdu , nicméně zde, pokud si fízl vymyslí pokutu, zaplatí a podepíše -> nejsem fyzicky přítomen -> nemohu nahrávat. A určitě u úředníka neuspěje námitka "vážený orgáne, každé jednání s orgány si nahrávám a tohle nahrané nemám, tedy nestalo se to."
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #9 kdy: 03 Června 2017, 22:24:19 »

Proto u kazdeho zastaveni vyzadujeme, jak uz bylo reseno nekolikrat:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273#p109
http://www.policie.cz/clanek/obvodni-reditelstvi-policie-praha-i-985130.aspx
aby se nenudili, i kdyz jim skonci sezeni v aute.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #10 kdy: 03 Června 2017, 22:44:38 »

S nahráváním máte naprostou pravdu , nicméně zde, pokud si fízl vymyslí pokutu, zaplatí a podepíše -> nejsem fyzicky přítomen -> nemohu nahrávat. A určitě u úředníka neuspěje námitka "vážený orgáne, každé jednání s orgány si nahrávám a tohle nahrané nemám, tedy nestalo se to."


Ale notak, pokud by falšovali Váš podpis, tak jsou v moc pěkné bryndě, ze které by se jen tak nevylízali! Pokud by si na Vás něco vymysleli, tak nemají jak to prokázat. To už zacházíme za hranu všedního dne. Ne že by se tohle sem tam nestávalo, ale je tu dost matadorů, co by si je, s Vaším dovolením, velmi rádi vychutnali do nejmenšího drobečku…  ;)
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #11 kdy: 03 Června 2017, 23:08:26 »

Je mi jasné, že tohle je hodně velké "kdyby".  Odporuje to samozřejmě lidským zákonům, nicméně když to neodporuje zákonům fyzikálním, je to proveditelné. X krát se médii probíral případ, kdy revizor v mastný tyči "vyráběl" pokuty z jednou opsaného čísla občanky.

Z falšování podpisu by jistě byli ve velké bryndě, pokud by se to skutečně jim prokázalo, což nevěřím, že by se povedlo. Jak by se to vlastně prokazovalo, pokud by se tedy vůbec dohledaly zpětně ty pokutové bloky?

podpis neodpovídá podpisovému vzoru na občance -> vždyť to snad ani nemusí (nebo musí?)
jiný rukopis -> "sprostý podezřelý se naschvál podepsal divně" ... pozná grafolog, jestli tam "sprostý podezřelý" udělal vlnovku schválně, nebo ji tam udělal orgán?
chybí mé otisky na papíru (jestli tedy lze sejmout otisk z papíru) - "měl rukavice, to si pamatuji přesně"

I pro fízla bude platit in dubio pro reo.


Žádat potvrzení dle 109 samozřejmě mohu, samotná žádost ale nic nevypovídá o tom, zda ho dostanu, nebo ne. Když fízl řekne, že mi ho nedá, tak tam můžu skákat jak čert a stejně ho nedostanu... ano, částečně to řeší natáčení... pokud v něm aktivně nebrání... což nemohou... a když budou, stejně o tom nebudu mít důkaz.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #12 kdy: 03 Června 2017, 23:16:05 »

Žádat potvrzení dle 109 samozřejmě mohu, samotná žádost ale nic nevypovídá o tom, zda ho dostanu, nebo ne. Když fízl řekne, že mi ho nedá, tak tam můžu skákat jak čert a stejně ho nedostanu... ano, částečně to řeší natáčení... pokud v něm aktivně nebrání... což nemohou... a když budou, stejně o tom nebudu mít důkaz.
Na 109 mate OEC, kdy kde a jake ukony probehly:
- lustrace
- co s vami resil

kdyz nevyda hned, zazadate pisemne s tim, ze zednik vam ho nechtel vydat na miste se stiznosti.
Ze by s Vami 1 zednik resil vice veci ve stejnem casove useku je dost nepravdepodobne, a i organ by mel zbystrit.

OP muze zneuzit i za rok...
« Poslední změna: 03 Června 2017, 23:26:32 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #13 kdy: 04 Června 2017, 09:57:49 »

Medojed: no, ověřování podpisu se neprovádí dle občanky, ale podle Vašeho podpisu, který provedete před soudním znalcem v oblasti písmoznalectví (nejen že se několikrát podepíšete, ale musíte napsat kratší text). A že tam najde hned rozpory je jasné, protože policajt nemůže znát váš sklon tužky a proměnlivost přítlaku v jednotlivých fázích podpisu, neboli dynamický stereotyp. Pravděpodobnost, že by se mu podařilo Váš podpis napodobit tak, aby to znalec uznal, se limitně blíží nule. To znamená, že dobrý a kvalifikovaný písmoznalec je dokonce schopen rozeznat kdo se podepsal — a bez ohledu na to, jaké při tom napsal jméno! Takže pro fízla nebude platit in dubio pro reo, ale spíše ignem igni iniciare, neboli nejen křivé obvinění, ale i padělatelství a podvod — vše na úrovni úřední osoby, což znamená, že by měl jít po právu sedět!
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #14 kdy: 08 Června 2017, 09:28:20 »

Zamyslel sa niekto nad posolstvom tej 109-tky o par prispevkov vyssie? Mne je z toho trochu soufl. Policajti chceli liezt do kufra, lebo blablabla. Krava na 158 neposkytla nepravdivu informaciu, lebo si myslela, ze neprebieha ukon. Nedavno si tu nejaky mestsky fizel vytrel staznostou rit na nezapnuty majak, ze "bol asi pokazeny. Ale kontrolka svietila, takze vsetko bolo ok".

Toto by malo vidiet co najviac ovci, pretoze podla mna najvacsi zmrd, klamar a zlocinec je fizel a uradnik.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj