30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řešení "domluvou", možné následky  (Přečteno 11726 krát)

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #15 kdy: 09 Června 2017, 09:35:34 »

... vše na úrovni úřední osoby, což znamená, že by měl jít po právu sedět!
Uff .. kolik posledních aktivit ozbrojených trubek skončilo vězením?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #16 kdy: 10 Června 2017, 08:59:02 »

V souvislosti s řešením domluvou bych chtěl vypíchnout i klasické "no tak to bude za 100 bez bodů", kdy kamarád (který má u mě na stole stoh podepsaných plných mocí) musel přistoupit na tuhle plichtu, protože to zrovna bylo na špatném místě a před špatnými lidmi. Uplynuly asi 2 měsíce a dostal jsem na stůl jeden jeho spis a koukám, v kartě řidiče krásné 3 body za jízdu bez pásů.
Ergo spíše než sci-fi s falšováním podpisu bych upozorňoval na tohle :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #17 kdy: 11 Června 2017, 12:13:44 »

V souvislosti s řešením domluvou bych chtěl vypíchnout i klasické "no tak to bude za 100 bez bodů", kdy kamarád (který má u mě na stole stoh podepsaných plných mocí) musel přistoupit na tuhle plichtu, protože to zrovna bylo na špatném místě a před špatnými lidmi. Uplynuly asi 2 měsíce a dostal jsem na stůl jeden jeho spis a koukám, v kartě řidiče krásné 3 body za jízdu bez pásů.
Ergo spíše než sci-fi s falšováním podpisu bych upozorňoval na tohle :)

No tak co čekal...jakmile mu šimpanz napíše příslušný paragraf na pokutový bloček, který odevzdá na služebně, tam se toho ujme někdo jiný a hezky tím nakrmí evidenci a body strhne příslušný úřad.
A policajt má pravdu ON mu žádné body nebere.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #18 kdy: 11 Června 2017, 17:17:26 »

...jakmile mu šimpanz napíše příslušný paragraf na pokutový bloček, který odevzdá na služebně, tam se toho ujme někdo jiný...

Ten pokutový "bloček" se pak někde archivuje?
Pokud se archivuje, je zpětně dohledatelný, tzn. je v silách jednotlivce ho najít?
Pokud je zpětně dohledatelný, mohu orgán donutit, aby ho našel?
Pokud ho orgán nenajde je možné zpětně rozporovat udělení trestných bodů?

Vím, že nejste jasnovidec  :) , ptám se obecně, kohokoli kdo má s tím zkušenosti.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #19 kdy: 11 Června 2017, 19:50:31 »

...jakmile mu šimpanz napíše příslušný paragraf na pokutový bloček, který odevzdá na služebně, tam se toho ujme někdo jiný...

Ten pokutový "bloček" se pak někde archivuje?
Pokud se archivuje, je zpětně dohledatelný, tzn. je v silách jednotlivce ho najít?
Pokud je zpětně dohledatelný, mohu orgán donutit, aby ho našel?
Pokud ho orgán nenajde je možné zpětně rozporovat udělení trestných bodů?

Vím, že nejste jasnovidec  :) , ptám se obecně, kohokoli kdo má s tím zkušenosti.

Ano, pokutové bloky se archivují a to 5 let.
Ano, je dohledatelný, stačí jít a požádat o nahlédnutí do spisu, účastník má právo nahlížet do spisu i po právní moci rozhodnutí.
Ano, pokud orgán blok nemá, lze rozporovat připsané body. Námitku proti záznamu bodů lze podat kdykoliv, připsání bodů se nemusí rozporovat jen v případě absence pokutového bloku. Orgán, který námitku řeší obstará i kopii pokutového bloku a v rámci řízení o námitkách s ním bude účastník řízení seznámen.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #20 kdy: 11 Června 2017, 21:54:55 »

A šly by body rozporovat v případě, že bych si opičáka natočil, jak mi slibuje, že to bude bez bodů? (Proč ne?)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #21 kdy: 11 Června 2017, 22:09:36 »

Body jdou rozporovat v jakémkoliv případě, ale aby bylo zrušeno rozhodnutí v blokovém řízení jen na základě toho, že opice lže, tak to nehrozí.
Rozhodující je skutková podstata přstupku a uvedení správné právní kvalifikace.
V případě, že opice slibuje nesplnitelné, je možné si podat stížnost na její postup.
Oni to hlavně dělají záměrně, aby ovce bez rozmýšlení zaplatila pokutičku.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #22 kdy: 12 Června 2017, 09:08:06 »

A šly by body rozporovat v případě, že bych si opičáka natočil, jak mi slibuje, že to bude bez bodů? (Proč ne?)

No tam by možná šlo zkusit argumentovat tím, že jste nebyl správně poučen a že přestupek se sice nestal, ale protože to mělo být "za 100 bez bodů" jste rezignoval na svoji obranu v SŘ a pragmaticky raději zaplatil.

Rozhodně bych to v takovém případku zkusil na přezkum.

Něco podobného jako zde, jenže z druhé strany : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4574.msg47759#msg47759
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #23 kdy: 13 Června 2017, 00:50:23 »

Něco podobného jako zde, jenže z druhé strany : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4574.msg47759#msg47759

Asi odkaz do neveřejné komnaty.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #24 kdy: 13 Června 2017, 09:27:17 »

To mi nedošlo - omlouvám se. šlo o to , že nebohý pyráť byl zastaven za údajný nedovolený vjezd na železniční přejezd a (chybně) blokově vyřešen spolu s odečtem bodů, s čímž byl srozumněn. Při zpracování si ovšem policie uvědomila, že toto dle ZPPK nejde projednat na místě a že má dostat ještě mastnější pokutu a zákaz řízení na 6 měsíců v správním řízení a proto vyvolali přezkumné řízení a zrušili tu blokovou pokutu což se pyráťovi samozřejmě příliš nelíbilo a blanketně se proti tomu odvolal.

Přikládám návrh doplnění odvolání proti zrušení té blokové pokuty:

Vážení,

doplňuji odvolání podané dne XY. Přestupku označeného v předmětném bloku jsem se nedopustil. Je však pravda, že po obvinění z tohoto skutku hlídkou PČR jsem souhlasil s udělením blokové pokuty, a to čistě z pragmatických důvodů, předmětná sankce, byť nespravedlivá, pro mne představuje menší zátěž, než nutnost hájit se ve správním řízení, nést finanční, časové a další náklady spojené s dostavováním se ke správnímu orgánu (vzdálenému xx km od mého bydliště) a po dobu v řádu nejméně měsíců neznat výsledek.

Podle § 94 odst. 4 správního řádu je orgán provádějící přezkumné řízení povinen chránit práva nabytá v dobré víře a i v případě závěru o nezákonnosti přezkoumávaného rozhodnutí přezkumné řízení zastavit, pokud by zrušením rozhodnutí vznikla účastníkovi újma v nepoměru k újmě veřejnému zájmu. Tato norma plně dopadá na projednávanou věc.

Práva plynoucí mi z projednání podezření z přestupku v blokovém řízení jsem nabyl v dobré víře. Jak uvádím výše, jediným důvodem mé ochoty pokutu zaplatit (ve smyslu § 84 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb.) byla skutečnost, že takto měla věc být hned, se známými náklady a konečným způsobem vyřešena. Pokud by mi na místě bylo bývalo sděleno podezření s tím, že věc bude projednána v přestupkovém řízení, mohl jsem se na toto řízení připravit - zdokumentovat situaci na místě, zjistit svědky či další důkazy (např. kamerové záznamy pořízené některým z vozidel), nechat prověřit signalizační zařízení atp. Toto vše by bylo zpětným zrušením rozhodnutí v blokovém řízení zmařeno, navíc by mi byl jistě k tíži dáván onen souhlas s provedením blokového řízení interpretovaný jako souhlas se spácháním skutku. Má pozice pro přestupkové řízení je tak podstatným způsobem zhoršena proti zákonnému stavu, v čemž spočívá újma ve smyslu § 94 odst. 4 správního řádu, která by mi zrušením rozhodnutí vznikla. Naopak újma veřejnému zájmu nevznikla žádná - jistě není ve veřejném zájmu dát podezřelému z přestupku možnost rychlého vyřešení, následně mu ji s odstupem času odebrat a zmařit mu tím efektivní obhajobu.

Z tohoto důvodu navrhuji, aby odvolací orgán odvoláním napadené rozhodnutí o přezkumu podle § 90 odst. 1 písm. a) správního řádu zrušil a s odkazem na § 94 odst. 4 správního řádu přezkumné řízení zastavil.

V Kocourkově dne X. 6. 2017                        Sprostý Podezřelý


A znovu opakuji, že jde o opačný případ - přezkumné řízení vyvolala policie a pyráť se proti tomu odvolává. Ale argumentace se IMHO dá použít i v opačném směru.
 
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #25 kdy: 13 Června 2017, 19:48:08 »

To vypadá zajímavě, ale předpokládám, že bez důkazu o tom, že to mělo být bez bodů, to asi neprojde... leda by se objevil PaChy nezpozorovaný svědek?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #26 kdy: 13 Června 2017, 20:05:43 »

bez důkazu o tom, že to mělo být bez bodů, to asi neprojde...
na takových dejme tomu 130% to neprojde  :)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #27 kdy: 13 Června 2017, 20:46:08 »

A ten náhodný kolemjdoucí? Je to vcelku rušná ulice :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Řešení "domluvou", možné následky
« Odpověď #28 kdy: 13 Června 2017, 22:10:34 »

A ten náhodný kolemjdoucí? Je to vcelku rušná ulice :)

I tak pochybuju...navíc do toho taháte někoho třetího a křivé obvinění policisty není jako lhát vypovídat ve svůj prospěch když jste obviněný.
IP zaznamenána