30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování / vjetí do jednosměrky  (Přečteno 12402 krát)

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Parkování / vjetí do jednosměrky
« kdy: 02 Června 2017, 22:31:47 »

Ahojte,

něco jsem tady načet, ale chci jít poprve do boje s orgánem tak se chci radši ujistit.

Jednoduše jsem vjel do jednosměrky a zaparkoval v "protisměru" , prostě proto, že mi utíkal malý syn s družinou a kdybych tam musel zaparkovat legálně, objet blok, tak bych už je nenašel. To jsem i vysvětlil městapu a že okažmitě odjedu. Chtěli občanku , nafotili si prázdné auto a že to bude za 2000 což tedy ne.Nic nechtěli podepsat, nepoučili mě, občanku opsali na kus papíru. Potom už jen fotili stojící auto.

Po třech týdnech mi došel dopis z úřadu , i přes to, že mám datovou schránku FO prokazatelně daleko dýl než se stal domělý přestupek.
Ve vlákně doručování jsem čet nereagovat až někam k exekuci.

Je to jediné možné řešení ?
Jde z toho ústřižku z pošty zjistit o jakou věc jde a požádat klasicky o její kopii na úřadě ?

Prosím o nakopnutí správným směrem.

Dík
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2017, 22:56:57 »

Směr musíte určit v prvé řadě Vy sám. V základu máte pouze dvě možnosti:
- důsledný mrtvý brouk čili stealth mode vůči čemukoli, co nedošlo do DS; pokud bude vhozeno do schránky, nesmíte dát ani náznakem najevo, že jste se o obsahu dozvěděl,
- otevřená hra, přebírat korespondenci, nahlížet do spisu, pořizovat kopie, bojovat, odvolávat se, navrhovat přezkum, zaměstnat NSS.
Jsou to protipóly, není možné je kombinovat. Jakmile dojde nějaký Váš zmocněnec na úřad k nahlédnutí do spisu, je Vám v ten den vše doručeno s následky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2017, 22:59:44 »

Lze to zkombinovat. Napřed mrtvý brouk a až orgán najde datovku tak zahájit protiútok.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2017, 23:25:32 »

@ opas: proto píši vůči čemukoli, co nedošlo do DS; asi je to přiliš stealth formulace.
Jasně, v momentě, kdy je jakkoli doručeno, musí se bojovat
« Poslední změna: 02 Června 2017, 23:27:05 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2017, 06:11:48 »

Díky za info no asi tedy zvolím ten otevřený postup, tedy vyberu to z pošty a pořídím kopii spisu.

Tady někde jsem četl, že je lepší bez ohlášení požádat o nahlédnutí do spisu a udělat mobilem kopii než požádat o zkopírování aby to měl úředník čas dát po formální stránce do kupy.

Napadá mě , když tam bude jako důkaz prázdné stojící auto, můžu to směrovat na nějakou krajní nouzi, že auto začalo doutnat či se prostě zastavilo a já musel okamžite tuto situaci řešit  ?

Už tu mám jeden škraloup s alkoholem po odečtu 0.24 jsem se dostal někam k 0,1 promile, samozřejmě bylo přiznání , ale dostal jsem 6 měsíců a 5000 pokuty, po 3 měsících řidičák vrácen, protože sem chodil s manželem vedoucí referátu na fotbal :D Nicméně v tom rozsudku bylo mraky chyb, např. moje jméno jenom na první stránce potom jméno někoho jiného a podobné nesrovnalosti , prostě šlo vidět, že má na to nějaký vzor, který jen opravuje, takže šance na nějakou formální chybu budou velké.

Vyberu tedy psaní , požádám o náhlednutí do spisu a s dovolením po anonymizaci sem postnu a uvidíme co dál.

Kdyby mi ten měšták nabídl 500 nebo mín asi to neřeším, ale maximum 2500 a já dostal 2000 a měl jsem objektivní důvody proč jsem to udělal to si myslím, že je odrb a podporovat to nebudu.Ještě se ten měšták divil, že chci do správního s tím , že on mi dává jen 2000 :D no tak v nejhorším dostanu 3,5K ale za to zaměstnání orgánu mi to stojí.

díky
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2017, 07:04:51 »

Kdo chce kam, pomožme mu tam.
Citace
měl jsem objektivní důvody proč jsem to udělal to si myslím, že je odrb a podporovat to nebudu
Takto vystavěná obrana je zaručená cesta k prohře. Ty důvody jsou ryze subjektivní a vůbec Vás neopravňují k porušení B 2/§26 1\a.
Citace
Napadá mě , když tam bude jako důkaz prázdné stojící auto, můžu to směrovat na nějakou krajní nouzi, že auto začalo doutnat či se prostě zastavilo a já musel okamžite tuto situaci řešit  ?
To by samo o sobě snad šlo vzhledem k orientaci vozidla vůči směru jízdy, ale netuším, jak chcete libovolnou technickou závadou obhajovat jízdu v protisměru.

Chcet to velmi důkladně domyslet. Také se může stát, že důkazy ve spise budou obtížně rozstřelitelné a budete muset doufat v procesní chybu orgánu.
« Poslední změna: 03 Června 2017, 07:19:42 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #6 kdy: 03 Června 2017, 08:06:12 »

Po třech týdnech mi došel dopis z úřadu , i přes to, že mám datovou schránku FO prokazatelně daleko dýl než se stal domělý přestupek.
Ve vlákně doručování jsem čet nereagovat až někam k exekuci.

Je to jediné možné řešení ?
Jde z toho ústřižku z pošty zjistit o jakou věc jde a požádat klasicky o její kopii na úřadě ?

Prosím o nakopnutí správným směrem.

Díky za info no asi tedy zvolím ten otevřený postup, tedy vyberu to z pošty a pořídím kopii spisu.

Jediné řešení to není, ale to správné řešení v aktuální situaci je to jednoznačně. Není důvod zkoušet otevřenou hru, když nám dal úřad zadarmo luxusní nahrávku. Zkoušet něco, když nemám důvod je kontraproduktivní a zejména, když má bijec evidentně skill 0.

Z ústřižku pošty poznáme akorát podací poštu podle směrovacího čísla, z toho lze dovodit, zda nám něco posílá úřad. Na výzvě od pošty by mělo být výslovně uvedeno, zda bude písemnost po úložní době vrácena odesílatali nebo vhozena do schránky. Některé úřady nechají vhodit do schránky, tak není důvod něco přebírat. Pokud to do schránky nevhodí, tak si počkáme na další dopis, případně úřad použije mozkové myšlení a zjistí, že adresát disponuje DS a pak už bude důvod zabojovat.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2017, 16:29:01 »

Já bych vám také doporučoval spíše zahájit hru mrtvého brouka. Při každé návštěvě pošťačky se nejdříve ptejte kdo vám píše, a když to bude úřad tak záhy zjistíte že nemůžete najít občanku :)

Se spisem se lze seznámit IMO i předem, použitím zákona 106. Přes někoho známého (nikoho z rodiny) bych vyžádal seznam spisových značek založených třeba v měsíci kdy vás prvně obeslali. Když v odpovědi bude i spisová značka z dopisu co vám přistál ve schránce, náhodně z toho seznamu váš známý vybere zrovna tu vaši a požádá o kopii spisu :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #8 kdy: 05 Června 2017, 16:31:58 »

Díky za info no asi tedy zvolím ten otevřený postup, tedy vyberu to z pošty a pořídím kopii spisu.

To nedělejte.. zejména jestli to po konci lhůty bude vhozené do schránky tak počkejte až to vhodí a potom se rozhodněte.
Není důvod si předčasně zavírat jednu možnost.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2017, 10:05:56 »

Dobrá děkuji za rady, dělám vymrtveného brouka , ješte zkusím se dostat k tomu spisu přes někoho a uvidíme.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #10 kdy: 29 Června 2017, 07:59:38 »

Ahojte,

takže mi bylo vhozeno do schránky dop. dopis viz příloha. A na poště už čeká další.

Samozřejmě i přesto, že se v místě trvalého bydliště nezdržuji a že vandalové pravidelně poškozují poštovní schránky, a kradou z nich tyto dopisy.

Proto jsem si pro jednání s úřady pořídil datovou schránku pro fyzické osoby.

Mám tedy začít nějak reagovat ?

Díky moc

Nějak mi nejde vložit příloha tak než se to podaří tak aspoň zde je.

http://www.imgup.cz/image/Lh5O
http://www.imgup.cz/image/Lh5a

« Poslední změna: 29 Června 2017, 08:07:55 od snehulak »
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #11 kdy: 29 Června 2017, 08:25:28 »

Nic nedělejte. Nechte to klidně dojít do rozhodnutí. Na to je času dost. Až zase něco přijde, zase to sem hoďte.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #12 kdy: 29 Června 2017, 08:43:08 »

Jen pro příště bych doporučoval, až zas přijdete k autu a bude tam buzerovat měšťák, tak mu hlavně neříkat, že jste tím autem přijel a zaparkoval, ale že to auto tam jdete jenom vyzvednout, pak se to v klidu dá uhrát na Helmuta a není třeba vymýšlet jakékoliv vifikundace.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #13 kdy: 30 Června 2017, 18:03:34 »

Jen pro příště bych doporučoval, až zas přijdete k autu a bude tam buzerovat měšťák, tak mu hlavně neříkat, že jste tím autem přijel a zaparkoval, ale že to auto tam jdete jenom vyzvednout, pak se to v klidu dá uhrát na Helmuta a není třeba vymýšlet jakékoliv vifikundace.


Oni tam stáli a viděli mě, jsem teprve začátečník :D Jak bych to podle tebe měl udělat ? Stejně by mě legitimovali a já bych jim tvrdil, že jsem nepřijel tak by to stejně bylo mé slovo proti jejich ?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Parkování / vjetí do jednosměrky
« Odpověď #14 kdy: 30 Června 2017, 18:33:24 »

No pokud Vás přímo neviděli tam zajet a zaparkovat, tak těžko budou prokazovat že jste to byl Vy. Pokud vy řeknete, že jdete auto jen vyzvednout, tak oni si můžou říkat co chtějí a pokud se jim nepřiznáte, že jste tam to auto nechal vy, tak to pak SO řeší z provozvatelem, no a ten udá Helmuta :)
IP zaznamenána