30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kouření v restauraci  (Přečteno 34783 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #45 kdy: 01 Června 2017, 15:32:24 »

Když to posunu, ideální by bylo na místě, které je třeba nějak regulovat, stanovit mantinel, který dává smysl. Ale u nás všechno funguje jen napůl, někdo dostane nutkavou touhu něco vylepšovat a spáchá zákon, do kterého se propašuje X výjimek, nebo se Y krát novelizuje, [...]Preferoval bych logicky nastavené zákony, kde bych třeba občas byl mírně klepnutý přes prsty (protože auto musí občas dostat napít a občas je potřeba trochu si zabékat,... u.s.w.) místo systému, kdy budu švejkovat [...]
Nechtěl jsem se do této kvalitní debaty zapojovat, ale nezlobte se, plácáte opravdu nesmysly. Já tedy tak nějak tuším, jak to myslíte. Pokud bych vám měl dělat vykladače, tak bych to asi přeformuloval, že když už tedy takový zákon je (bez ohledu na to, co si kdo myslí o jeho podstatě), tak by měl být řekněme např. uživatelsky komfortní, legislativně-technicky kvalitní, či si vymyslete jakýkoliv jiný buzzword. Tj. že bude pokud možno pochopitelný, ne delší/podrobnější, než je nezbytné, nebudou vnikat aplikační a interpretační potíže (alespoň ne v obvyklých situacích) atp., vynucování bude přiměřeně odstupňované ...

Váš kardinální omyl spočívá v tom, že ten výše popsaný komplex vlastností (kvalitu) zaměňujete s jednoduchostí, absencí výjimek atp. Když dám příklad, máte semafor s doplňkovou zelenou šipkou na úrovni červeného světla. Zhasne vám těsně před projetím, není reálné zastavit. Podle „jednoduchého“ zákona by za to byl flastr a body. Protože tu ale existuje výjimka v podobě § 71(7) ZPPK, posoudí se to podobně jako jízda na žlutou. Co jako řidič oceníte víc, že je ten zákon jednoduchý, lex dura, sed lex (i když to znamená, že budete „klepnut přes prsty“ úplně zbytečně, nesmyslně a nespravedlivě), nebo že tam je ta ošklivá, nesystémová, výjimka?

« Poslední změna: 01 Června 2017, 15:34:01 od hh »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #46 kdy: 01 Června 2017, 15:49:01 »

Není fér (ale já to unesu) pouštět se do mne, když napíšu, že oceňuju, že protikuřácký zákon zákonodárci extra moc nezaplevelili výjimkami. To je fakt. Samotný zákon je zase na jinou nekonečnou debatu.

Ale ten zákon vůbec není logický ani jednoduchý a zákaz kouření je jen malá část vedle jiných šíleností..

A argument že ten zákaz je sice vadný, ale aspoň jednoduše a logicky formulovaný.. no.. vybavil se mi vtip..

Citace
A: Já umím rychle počítat!!
B: Tak se ukaž.. kolik je 28 krát 15??
A: 736
B: Ale to jsi přece spočítal úplně špatně!!
A: No, ale rychle!!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #47 kdy: 01 Června 2017, 16:10:00 »

Já jsem dřív pracoval v jednom řetězci ....

A zase jenom já, já, já ...ostatní jsou mi u prdele, hlavně já !

Vsadím boty že kdybys teď dostal výpověď z toho řetězce proto, že v neděli se neprodává a tím pádem (hodně zjednodušeně) každý sedmý zaměstnanec je nepotřebný tak bys řval jako tur co to je za debilní zákon.

Chlape prober se....mně se nechce věřit že jsi takový jak se tady teď projevuješ.... 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #48 kdy: 01 Června 2017, 16:20:37 »

Pokračvání to asmodeus:

Uvědom si, že tyhle nadměrný regulace jsou prostě už z principu špatný a je jenom otázkou času kdy se to dotkne tebe. Mně osobně by "protikuřáckej" zákon mohl být u prdele. Už 10 let nekouřim a fakt mi to docela smrdí ale přesto chápu že je špatnej.
Bohužel hodně lidí je jako Ty - myslej si jak jsou pohodový vůči ostatním, ale v podstatě se jenom přidávaj k jedný partě, která nemilosrdně likviduje druhou partu protože se nečím liší.

Tohle nařizování lidem se musí někde zarazit, protože zákon většiny nemůže být úplně univerzální, to musí mít nějakej konec, nějakej nepřehlasovatelnej mantinel....

Už BF napsal: Demokracie je když dva vlci a jehně hlasují o tom co bude k večeři. Svoboda je když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #49 kdy: 01 Června 2017, 16:26:54 »

Já jsem dřív pracoval v jednom řetězci a když se zavedla práce o víkendu, rodina začala trpět. Tak jsem změnil práci a OK.

Je ale hodně lidí, co prostě nikde jinde dělat nemůžou, většinou mají základní vzdělání a těm se ani víkendová služba nezaplatí tak, jak by měla (jeden výkaz práce je oficiální a jeden skutečný). Těm lidem by nedělní zákaz docela zkvalitnil život.

Prostě někde něco funguje víc, někde míň. Poslední dobou se ale začínáme synchronizovat jen v těch špatných věcech a někdy se divím, že vůbec ještě žije InfZ..

Už jste trapnej, pochopte že jsou lidi co chtějí pracovat o víkendech a o svátcích a co vlastně ani jindy pořádně nemůžou, třeba studenti.

Pokud chce stát někomu zakazovat obchodovat tak ok, ale ať potom proplatí ušlý zisk nebo ať dá slevu na dani.

Já pracuji na protest i na všechny státní svátky kromě vánoc a velikonoc. Budu si chodit do práce kdy budu chtít a na jak dlouho budu chtít.

Pokud má někdo základní vzdělání může být vůbec rád že má praci, pokud se mu to nelíbí živnosťák stojí 1000kč ale na to se každej vysere protože to je zodpovědnost jako kráva s toho se tady každej bojí, i když si může vydělat trojnásobek a vzdělání nehraje roli. Tady každej potřebuje jistotu že mu přijde těch 15 měsíčně a večer se bude válet na gauči u ordinace ve spocený zahradě apod. a tu osmičku denně v tý fabrice neják přežije.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #50 kdy: 01 Června 2017, 17:00:14 »

Pánové vepři, trochu nadhledu a tolerenace vůči názorům druhých. Do kultivované debaty patří útok na argumenty, které podporují či naopak popírají názory a formulace argumentů, které podporují názory vlastní, nikoli útok na názory samotné bez dalšího či dokonce osobu hlasatele těch názorů.
Každý má hodnotový žebříček postavený trochu jinak a z toho vyplývají různé názory na totéž; nakonec názory jsou od toho, aby se různily.

Vyslovit svůj osobní názor na zákaz kouření a regulace podobného charakteru nepovažuji za jakkoli přínosné, je dobré si však uvědomit, že je to v principu další kolečko salámu. Cesta do pekel dobrými úmysly dlážděna jest.
« Poslední změna: 01 Června 2017, 17:13:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #51 kdy: 01 Června 2017, 17:21:56 »

Asi zvážím způsob, jakým se vyjadřuji.. protože nechci nijak hatovat, i když to tak asi vypadá.








IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #52 kdy: 01 Června 2017, 17:34:54 »

Podepisuji, co výše psal enzym.

Osobně mi cigarety 90 % času neskutečně smrdí - někdy až fyziologicky na hranici refluxu, ale nikdy bych pro takovýto zákon ruku nezvedl a budu bránit právo každého jedince na smrt na rakovinu plic či jazyka.


Nejdřív si přišli pro hostinské,
a já jsem se neozval, protože jsem neměl hospodu.

Pak přišli pro kuřáky,
a já jsem se neozval, protože jsem nekouřil.

Pak přišli pro silniční piráty,
a já jsem se neozval, protože jsem jezdil vlakem.

Pak si přišli pro střelce,
a já jsem se neozval, protože jsem nenosil zbraň.

Pak přišli pro mě

a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #53 kdy: 01 Června 2017, 17:56:15 »

Teď s mcsoap hluboce souhlasím, regulují se až nesmyslné věci, ale přitom nefunguje hlídání těch základních. To se snažím v tomhle topicu vypíchnout a uvádím i jiné příklady. Bohužel reakce byla - ti mne nezajímají. Pak se ale nemůžeme divit, že jiné nezajímají řidiči.

Nedávno jsem byl na rumovo-doutnikovem kursu a pán uváděl příklady regulace EU (úhel překrývání obalových listů doutníků)... Nemá význam dále rozebírat.

Bohužel nějak nevidím cestu z tohohle ven - naši úředníci jsou papezstejsi než papež, v EU samotné je to něco mezi odkladištěm politiku a trafikami, navíc tam neexistuje rozumná opozice..
Kdysi jsem měl půjčenou knížku, kde lidé v EU povinne nosili boty recyklované z melounovych slupek, zaměstnavatel musel přijmout kohokoli bez diskriminace (i němého na infolinku) a neskutečné jsem se tomu smál. Smích mne už přešel.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #54 kdy: 01 Června 2017, 18:26:05 »

Kdysi jsem měl půjčenou knížku, kde lidé v EU povinne nosili boty recyklované z melounovych slupek, zaměstnavatel musel přijmout kohokoli bez diskriminace (i němého na infolinku) a neskutečné jsem se tomu smál. Smích mne už přešel.

Neschopnost - Rob Grant. U nás vyšla 2004 a nesmál jsem se jí, protože už tehdy bylo jasné kam to směřuje.
http://www.databazeknih.cz/knihy/neschopnost-2945
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #55 kdy: 01 Června 2017, 18:30:50 »

Výborná kniha, takový George Orwell v odlehčeném podání (ale zatraceně blízko blížící se realitě všedního dne)! Dokud můžete, sežeňte si ji, dokud ještě nemusí vycházet samizdatem*






*aneb historie se opakuje.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #56 kdy: 01 Června 2017, 18:42:00 »

Jo, ono se ty knihy zjevně líbí i těm, co mají tu moc přenést to do reality. Kdo ví, jak by vypadal svět, nebýt takových děl:)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #57 kdy: 01 Června 2017, 18:44:55 »

Ano, na první pohled se nabízí hlodavá myšlenka, odkud že to oni berou tu inspiraci. Na druhé straně je nutno si uvědomit, že se většinou jedná o velmi primitivní lidi s velice nízkým IQ, kteří prostě nečtou…
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #58 kdy: 01 Června 2017, 23:23:31 »

...
Váš kardinální omyl spočívá v tom, že ten výše popsaný komplex vlastností (kvalitu) zaměňujete s jednoduchostí, absencí výjimek atp. Když dám příklad, máte semafor s doplňkovou zelenou šipkou na úrovni červeného světla. Zhasne vám těsně před projetím, není reálné zastavit. Podle „jednoduchého“ zákona by za to byl flastr a body. Protože tu ale existuje výjimka v podobě § 71(7) ZPPK, posoudí se to podobně jako jízda na žlutou. Co jako řidič oceníte víc, že je ten zákon jednoduchý, lex dura, sed lex (i když to znamená, že budete „klepnut přes prsty“ úplně zbytečně, nesmyslně a nespravedlivě), nebo že tam je ta ošklivá, nesystémová, výjimka?
a co kdyby ten zákon říkal, že prostě doprava můžeš odbočit i na červenou, jen nesmíš nabourat ?
pak by tam ten patagraf vůbec nemusel být a optikou kuřáka, by se v hospodě 11-14 nekouřilo a pak jo
resp, jak si to MAJITEL udělá, tak tak to má
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kouření v restauraci
« Odpověď #59 kdy: 02 Června 2017, 06:25:04 »

Je ale hodně lidí, co prostě nikde jinde dělat nemůžou, většinou mají základní vzdělání a těm se ani víkendová služba nezaplatí tak, jak by měla (jeden výkaz práce je oficiální a jeden skutečný). Těm lidem by nedělní zákaz docela zkvalitnil život.

Tím že na pracáku by měli hodně volného času??
Protože když se zakáže nedělní prodej tak ty kdo prodávají v neděli firma už nebude potřebovat..
Ve skutečnosti tam stejně budou, dělat inventúry, úklid atd. Akorát si zákazník nebude schopen normálně civilizovaně nakoupit. Tuhle naposled před svátkama byla v krámě apokalypsa, a zaměstnanci co? No hovno, druhej den museli pěkně nastoupit a ten bordel uklidit. Takže krom toho, že pro mě jako zákazníka to je pěkně na piču, řetězec prodá stejně nebo míň (a má víc věcí rozjebanejch a rozbitejch, protože dav vždycky něco zlikviduje), tak se nezměnilo lautr nic. Akorát různí sockomouši a udavači mají orgasmus.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky