30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákon o svobodném přístupu k informacím  (Přečteno 3749 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Zákon o svobodném přístupu k informacím
« kdy: 17 Května 2017, 14:17:46 »

Jelikoz jsem si predplatil u magistratu jednoho mesta nevyzadane fotografovani a toto nemam sanci jakkoliv zvratit, stale ve mne drima myslenka ze by to urednici nemeli dostat zcela zdarma, ale meli by za to vykazat nejakou cinnost. Napadlo mne vyuzit zakon c. 106 o svobodnem pristupu k informacim. Potreboval bych popostrcit jake informace chtit aby s tim meli primerenou praci, ale ne natolik velkou aby ty informace zpoplatnili.

Muzete mi prosim nekdo pomoci. Pripadne ihned rict ze je to nesmysl? Dekuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o svobodném přístupu k informacím
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2017, 15:39:20 »

Nepochopil jsem na co se ptáte..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o svobodném přístupu k informacím
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2017, 15:56:15 »

Já to vcelku pochopil. Chce se stát osinou v zadku, která skrze infožádosti donutí SO, aby si odpracoval to, co si u nich tazatel nedobrovolně předplatil.

Věcně - nevíte-li, na co se ptát, můžete začít třeba tím, že se zeptáte, na čem zrovna kdo na tom úřadě dělá. Pak si něco zajímavého jistě vyberete. Kritérium mimořádně rozsáhlého vyhledávání, za které si úřad může účtovat, je podle judikatury hodina úřednické práce. Takže se ptejte tak, aby to průměrný úředník byl schopen vyřídit rychleji.

Prakticky - doporučil bych zdrženlivost. Ptát se bez skutečného zájmu o informaci je zneužitím toho institutu. Ne že by mi úřadů bylo líto, ale přenechal bych tento druh zábavy všelijakým neziskovkám, ekoteroristům či lokálním mašíblům. Pokud bych přesto neodolal, tak bych se alespoň snažil ptát na věci, které mě skutečně zajímat budou.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 15:57:49 od hh »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o svobodném přístupu k informacím
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2017, 16:06:31 »

hh - naprosto presne, absolutni zasah. Samozrejme ze zneuzivat urad bych si nedovolil, najdu tema ktere mne bude zajimat. Obetuji cas i dalsi prostredky k tomu aby jim trochu stoupnul krevni tlak.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 17:17:47 od František Dobrota »
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o svobodném přístupu k informacím
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2017, 08:36:43 »

Tak se ptejte na platy a odměny, to je dostatečně nasere a dá se využít i v budoucnu pro podjatost: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1665.0
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o svobodném přístupu k informacím
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2017, 21:20:42 »

Ja bych se poptal na pracovni dobu (dochazku od-do) nejlepe vedouciho uradu. Samo po cely (jeden?) mesic. A hlavne hlidat lhuty! A kdyz se na to vyserou, to potom stiznost. Jste preci uvedomely obcan!

Kdo cte paragraphos.pecina.cz, ten vi, ze se 106kou se to da s trochou snahy dotahnout az na uvaleni exekuce na povinny urad, ale to je jiny pribeh.
« Poslední změna: 18 Května 2017, 21:38:56 od Thom@s »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zákon o svobodném přístupu k informacím
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2017, 21:50:07 »

nebo hovorné za mobilní telefony včetně dat a roamingu
to je také oblíbený dotaz
IP zaznamenána