30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"  (Přečteno 12989 krát)

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« kdy: 17 Května 2017, 09:14:04 »

To, že se měšťáci chovají hůř než zvěř, asi nikoho nepřekvapuje. Ale v poslední době si v centru Ostravy oblíbili frekventovaný přechod pro chodce, kde postávají a čekají na nebohou oběť, kterou můžou zbuzerovat. Chovají se jako hovada, řvou, dokonce lidi fyzicky napadají, vše ve stylu "vy na tu červenou prostě nebudete chodit, i kdyby kilometr nic nejelo a nebudete odporovat, protože jsem to řekl". Jako dlouhodobého čitatele tohoto fóra mě to moc nepřekvapuje, ostatní lidi bývají překvapení dost (dneska třeba stařík, který si dovolil vejít do přechodu asi tři vteřiny před tím, než blikla zelená - drapli ho za flígr a táhli ho na služebnu, protože si dovolil odporovat).

Na jednoho rádoby borce jsem posílal stížnost, odpověď byla, že vše je OK (nicméně ho prý aspoň proškolili z kodexu strážníka, aspoň něco), ale příjde mi to málo. Takže můj dotaz zní: Co proti tomu můžu (reálně) dělat? Jasně, můžu se nechat schválně "chytit", jít s tím do přestupkového řízení a argumentovat absencí materiálního znaku. Ale i když bych to vyhrál, tak se nic nezmění. Jak jim do toho teda můžu co nejvíce hodit vidle?

Edit: Ještě bych dodal, že je to předchod - cesta, tramvaje, cesta a troje světla. Přejití té jedné cesty je otázka asi pěti kroků.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 09:33:22 od Schmebulock »
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2017, 09:43:15 »

Ja by som sa tam postavil s mobilom a natacal si vsetky ich excesy. Nasledne to zhodnotil a pokial by to bolo za ciarou, poslal by som dopis na statne zastupitelstvo s pribalenou flashkou s videom. Samemu by sa mi asi nechcelo zdrzovat s nejakym kokotom - predvedenie atd..., moj cas je momentalne vyrazne cennejsi, ale kazdeho podla jeho chuti.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2017, 10:52:15 »

MP Ostrava má semnou několik zážitků, věřte mi že se jim jejich chování vrací zpátky
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o &quot;vychovávání&quot;
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2017, 11:48:35 »

To je správné, nedat si nic líbit. Ale já bych rád nějak docílil toho, aby toho nechali. Uvažuju o žádosti o počtu přestupků a nehod na tom místě, aby bylo jasné, že to není o žádné bezpečnosti, ale co s tím? Se stížnostmi a žádostmi si akorát vytřou pozadí...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2017, 12:20:36 »

Obávám se, že máte-li osobní zájem na tom, aby se takové hulvátství nedělo, a nevyhovuje vám cesta stížností, podnětů, dokumentování atp., tak vám nezbyde, než se tam nechat zvolit starostou, případně zaměstnat na nějaké vedoucí pozici.

Resp. jinak. Opičáci někde buzerujou. Jelikož je to smysl jejich existence, je vcelku bláhové si přát, aby to nedělali (resp. to by chtěl kde kdo, ale žádný univerzální recept jak MP zrušit či zařídit, aby se zaměřila na činnost smysluplnou nebo alespoň takovou, kde sice nepomáhá, nechrání, ale ani neškodí, neexistuje). Dále si musíte ujasnit, co tím jednáním opičáci naplňují.

Pokud to má znaky páchání trestného činu, např. by zasahovali vůči osobám, které objektivně nic neudělali (ani podezření z formálního naplnění znaků přestupku), používali násilí bez zákonného důvodu (viz to tahání lidí za flígr atp.), tak si to natočte a podejte TO.

Pokud se jen chovají hulvátsky, patrně porušují „kodex strážníka“ a kromě případného zásahu do práv osob, proti kterým zasahují (za které se ale těžko budete nějak zasazovat bez jejich součinnosti) poškozují v očích veřejnosti pověst a důvěru v MP (pokud tedy něco takového existuje) - což ale nelze moc řešit jinak, než bezzubou stížností, případně medializací atp.

Pokud ke konfliktům dochází až poté, co strážníci začnou řešit „přestupek“ (chápejme jako jednání, které objektivně naplňuje miminálně podezření z toho, že došlo k formálnímu naplnění znaků nějakého přestupku), přičemž k tomu konfliktu přispěje i „přestupce“, tak je jakékoliv řešení ještě složitější než v předchozím případě. Je třeba oddělit dvě věci - proč strážník začal jednat, a co se dělo pak. Že se aktivuje tím, když někdo vleze na přechod 3 vteřiny před zeleným panáčkem, mu bohužel nelze vytýkat (formálně neexistuje pro jejich postup princip oportunity, ale i kdyby ano, tak z pozice náhodného kolemjdoucího těžko budete zpochybňovat strážníkovo uvážení). No a jestli následně konflikt eskaloval v důsledku postupu „přestupce“, tak je to opět primárně jeho věc a navíc v některých případech může být i objektivně strážník v právu.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #5 kdy: 17 Května 2017, 13:06:17 »

Já samozřejmě proti cestě stížností, podnětů, dokumentování, atp. nic nemám, když už nic jiného, tak to někoho v MP a na městě zaměstná. Jako problém vidím to, že to sice teoreticky někdo bude řešit, ale prakticky se nic nezmění. Bohužel drtivá většina lidí (soudím tak podle okruhu svých známých) je pasivních (maximálně si někde zanadávají a to je vše) a i když se snažím dělat osvětu, nemám moc pocit, že by to pomáhalo a jednotlivci moc nezmůžou. Ale to jsou jen takové stesky, kterých je zdejší fórum plné  :). Takže člověk musí být buť prudič nebo se dát na politiku, ideálně kombinace obojího.

Už mě chování MP v Ostravě opravdu vytáčí nad míru, takže minimálně toho prudění si ode mě užijou. A já si aspoň budu budovat skill, protože je mi jasné, že když je budu natáčet, budou mít dotěrné otázky.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #6 kdy: 17 Května 2017, 13:11:09 »

Dle popisu se jedná o přechod vedle tramvajové zastávky Muglinovská, am I right?  :D

Pro dokreslení situace uvedu, že v uvedeném místě je jízdní pruh pro auta (semafor), pak ostrůvek s nástupištěm, pak tramvajový pás (semafor), pak ostrůvek s nástupištěm, pak jízdní pruh pro auta v druhém směru (semafor). Tramvaje jedou v tomto místě velmi pomalu, protože vjíždí nebo se rozjíždějí ze zastávky. Semafory pro chodce nejsou seřízeny tak, aby na všech padla zelená zároveň, takže přejít tuhle cestu je třeba na 2 - 3 minuty. Přitom, jak uvádí kolega, přejít jízdní pruh na ostrůvek jsou 3 kroky, stačí pohlídat auta zleva a je to.

Jak je vyprudit, to neporadím, ač jsem o tom přemýšlel několikrát. Stávají s dodávkou na parkále u Alberta na hulváta (avšak jako polobozi tím nic neporušují), odtud zřejmě natáčejí. Snad jen ve správku tvrdit, že ve tvém směru byla zelená.

Z důvodu kokotismu tohoto místa, vyhovuje-li směr chůze chodci, doporučuji přecházet na druhém konci zastávky, kde je normální přechod bez semaforů.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #7 kdy: 17 Května 2017, 13:21:58 »

Jedná se o zastávku Karolina, ale jinak je to v bledě modrém to samé, jen s tím rozdílem, že tam ty světla celkem seřízené jsou. Ale takových zastávek je po Ostravě víc a nejvíce tragická je asi u krajského úřadu, kde by člověk čekal dlouhé a dlouhé minuty a mezi tím mu ujelo deset tramvají. Bohužel pro měšťáky je to jako stát u otevřené pokladnice a jen hrabat a hrabat...
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2017, 13:31:30 »

Tak to jsem vůbec nevěděl, že hlídkují i u Karoliny. Jenom to svědčí o motivaci ostravského městapa :D
« Poslední změna: 17 Května 2017, 13:33:38 od Lexx »
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #9 kdy: 17 Května 2017, 13:39:29 »

Několikrát denně tam postávají a ostřížím zrakem dohlížejí na všechny desperáty, kteří by snad chtěli jít na červenou. Komunikaci zpravidla zahajují výkřikem typu: "To snad nemyslíte vážně!" do zad přecházivšího člověka (který je samozřejmě ignoruje, koho taky zajímá nějaký hejhula, který si zničeho nic začne hulákat), načež ho doběhnou na druhé straně, obestoupí a začnou na něj řvát, že nezastavil. V případě, že jdete proti nim, lakonicky zvýšeným hlasem oznámí: "Občanský průkaz!"
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #10 kdy: 17 Května 2017, 14:06:52 »

Jako Ostravák se také přihlásím. Navrhuji tam udělat sraz ostravských členů tohoto fóra. Rozdělíme se na 2 skupiny. Jedna bude provokativně přecházet (bez naplnění materiálníh aspektu, tzn. v mezidobě mezi tím, kdy autům skočí červená a už stojí, ale chodci mají ještě červenou) a druhá skupinka bude vše dokumentovat, včetně zásahu opiček. Případně se pak můžou obě skupiny vystřídat. Já osobně se hlásím na přecházení. Myslím si, že tímto stylem ve více lidech je nejen pořádně nasereme, ale získáme i dostatek zajímavého mateirálu, který se pak bude moc dobře dát rozmáznout ve stížnostech na všechny možnés strany (ikdyž asi bez většího úspěchu, ale alespoň se úředníci nebudou nudit) a možná se to vzledem k množství materiálu dostane do médií (třeba TV Polar  ;D ;D ;D) a bude alespoň nějaká ostuda.

PS: Myslel jsem také, že to je Muglinovská, protože u Karoliny jsem je ještě nezažil.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #11 kdy: 17 Května 2017, 14:16:00 »

Ale takových zastávek je po Ostravě víc a nejvíce tragická je asi u krajského úřadu, kde by člověk čekal dlouhé a dlouhé minuty a mezi tím mu ujelo deset tramvají.
Plácáte nesmysly, u KÚ se na přechody k zastávkám čeká maximálně 1,5 minuty, a to už musíte mít sakra smůlu. Jsou mnohem horší - U Vodárny přes 28. října jsou to opravdu dlouhé minuty.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #12 kdy: 17 Května 2017, 14:35:59 »

Budiž, nehádám se o tom, u které zastávky je nejhorší čekání na zelenou, je to celkem šumák  ;). Jde mi o to, co dělat s MP, ať se chovají slušně a nereší každou krávovinu jen proto, že z toho mají čárky a vývar.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #13 kdy: 17 Května 2017, 14:38:15 »

Jako Ostravák se také přihlásím. Navrhuji tam udělat sraz ostravských členů tohoto fóra. Rozdělíme se na 2 skupiny. Jedna bude provokativně přecházet (bez naplnění materiálníh aspektu, tzn. v mezidobě mezi tím, kdy autům skočí červená a už stojí, ale chodci mají ještě červenou) a druhá skupinka bude vše dokumentovat, včetně zásahu opiček. Případně se pak můžou obě skupiny vystřídat. Já osobně se hlásím na přecházení. Myslím si, že tímto stylem ve více lidech je nejen pořádně nasereme, ale získáme i dostatek zajímavého mateirálu, který se pak bude moc dobře dát rozmáznout ve stížnostech na všechny možnés strany (ikdyž asi bez většího úspěchu, ale alespoň se úředníci nebudou nudit) a možná se to vzledem k množství materiálu dostane do médií (třeba TV Polar  ;D ;D ;D) a bude alespoň nějaká ostuda.

PS: Myslel jsem také, že to je Muglinovská, protože u Karoliny jsem je ještě nezažil.

Já jsem klidně pro, taky se rád zhostím obojího - dokumentování i přecházení ;D
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #14 kdy: 17 Května 2017, 14:41:01 »

Jako Ostravák se také přihlásím. Navrhuji tam udělat sraz ostravských členů tohoto fóra. Rozdělíme se na 2 skupiny. Jedna bude provokativně přecházet (bez naplnění materiálníh aspektu, tzn. v mezidobě mezi tím, kdy autům skočí červená a už stojí, ale chodci mají ještě červenou) a druhá skupinka bude vše dokumentovat, včetně zásahu opiček. Případně se pak můžou obě skupiny vystřídat. Já osobně se hlásím na přecházení. Myslím si, že tímto stylem ve více lidech je nejen pořádně nasereme, ale získáme i dostatek zajímavého mateirálu, který se pak bude moc dobře dát rozmáznout ve stížnostech na všechny možnés strany (ikdyž asi bez většího úspěchu, ale alespoň se úředníci nebudou nudit) a možná se to vzledem k množství materiálu dostane do médií (třeba TV Polar  ;D ;D ;D) a bude alespoň nějaká ostuda.

PS: Myslel jsem také, že to je Muglinovská, protože u Karoliny jsem je ještě nezažil.


Já jsem klidně pro, taky se rád zhostím obojího - dokumentování i přecházení ;D

Tak jsme už dva. Ještě jeden a už to bude pomalu dav.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 14:45:40 od jvms »
IP zaznamenána