30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"  (Přečteno 12988 krát)

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #15 kdy: 17 Května 2017, 15:32:09 »

Hlásím se taky jako dobrovolník, ať jsme teda 3. MP OV má u mě X vrubů, které stále narůstají.

Dle popisu se jedná o přechod vedle tramvajové zastávky Muglinovská, am I right?  :D
Pro dokreslení situace uvedu, že v uvedeném místě je jízdní pruh pro auta (semafor), pak ostrůvek s nástupištěm, pak tramvajový pás (semafor), pak ostrůvek s nástupištěm, pak jízdní pruh pro auta v druhém směru (semafor). Tramvaje jedou v tomto místě velmi pomalu, protože vjíždí nebo se rozjíždějí ze zastávky. Semafory pro chodce nejsou seřízeny tak, aby na všech padla zelená zároveň, takže přejít tuhle cestu je třeba na 2 - 3 minuty. Přitom, jak uvádí kolega, přejít jízdní pruh na ostrůvek jsou 3 kroky, stačí pohlídat auta zleva a je to.


Nicméně k té křižovatce samotné (dle mého kandidát na úplně nejhorší) křižovatku v Ostravě, pohledem řidiče. Berete zjevně jen ty chodce, kteří přecházejí z chodníku, kde není problém auta zleva pohlídat (taky řidič nemá problém s identifikací smažky, pohybující se 3x rychleji, která tam chce hopsnout a zpravidla už je u Alberta, než jste u semaforu :)). Situace chodců z ostrůvku je poněkud horší (ano pokud by zde přecházeli jen svéprávní, zřejmě by problém nebyl), nakombinováním několika kritických fatorů : zastávka bývá většinou plná lidí, takže jako řidič nemáš šanci odhadnout, že ti tam zrovna chce někdo vlítnout. Směr Nádražní -> Hlavní nádraží obvzlášť. Je zde velmi velká koncentrace "diskriminovaných" s malými parcha...pardon mladíky,  pro které termity jako dežo=diskriminant=detektor jsou shodné, proto neváhají použít kteréhokoli Dežika,Eržiku jako detektor přitomnosti zrovna projíždějícího auta. Jelikož ten ostrůvek je oplocen, řidič neznalý situace, může podlehnou dojmu, že projetí kolem tohoto ostrůvku nesníženou rychlostí je zcela bezpečné. Navíc motivován svítící zelenou, nepřítomností tramvaje, tedy na té křižovatce při odbočení vlevo jí nebude muset dávat přednost zcela vypouští řešení tohoto přechodu a už přepíná na odbočení vlevo (BTW vyhýbání na téhle křižovatce dvou vlevo odbočujících aut je fakt uniqum a řek bych, že 50 procent řidičů naprosto nezvládá vůbec jakžtaž držet se pomyslné křivky vedenou středem do cílových pruhů, s tím, že pokud se z jakéhokoli důvodu v průniku těchto křivek sjedou auta face2face, stále platí pravidlo že auta odbočující vlevo se vyhýbají a ne třeba za stálého troubení objíždějí apod ;) ).
Proto zde i na zelenou z 50 přibržďuji, abych později nemusel u soudu obhajovat, že jsem sice nevěděl,ale věděd měl(moh), nebo jak je ta šílenost o absenci zavinění, že mi tam může na zelenou z ostrůvku vletět menšinová invalidní lesba s amputovanou nohou volící stranu zelených, zachraňující svého 1 ze 12 detektorů + obvinění z kryplofobie, narcismu a přání aby mě rakovina vytočila.
Toto přibrždění, však, bere zdejší obecenstvo jako pobídku k přecházení.

Udělejte tam kruháč ať je prdel, prosím...nejlépe z cylostezkou dokola. A měšťáky doprostřed měřit :D

EDIT : křižovatka MuglinovskáxNádražní, Karolina je v cajku.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 16:21:08 od papros »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #16 kdy: 17 Května 2017, 15:39:25 »

Nejhorší křižovatka - máte na mysli semafor u Karoliny?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #17 kdy: 17 Května 2017, 15:45:05 »

Ne, má na mysli Nádražní-Mariánskohorskou.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #18 kdy: 17 Května 2017, 16:06:15 »

Tak to souhlas, pro řidiče z vedlejší nejnepřímnější křižovatka, absurdní patvar. 
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #19 kdy: 17 Května 2017, 16:07:24 »

Stejný princip kasírky v Plzni:

https://www.google.cz/maps/@49.7486013,13.3695304,3a,75y,142.93h,69.68t/data=!3m5!1e1!3m3!1sXOXJyP_qIvSHNou0r2L9aw!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DXOXJyP_qIvSHNou0r2L9aw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D292.00574%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100

Semafory sice spínají současně, ale pokud nevyrazíte střelhbitě hned na začátku zelené, nebo vám zkříží cestu tramvaj, tak není šance to stihnout. Interval 3-4 minuty, kvůli intenzitě dopravy.

Stávají tam přes den MP, večer pak nudící se PaCHové z PMJ, co pak dělají kontrolní kontroly.
Na jejich obranu, minimálně dvakrát z posledních 5 let tam někoho sejmulo auto. Jednou z toho byla taková akce, že tam týden 2hodiny nonstop stáli Pachové od dopravky.
Většinou stojí v ulici Tovární, jak je z pohledu ten stříbrný Renault Kangoo.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 16:09:26 od Omega »
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #20 kdy: 18 Května 2017, 10:40:01 »

Taky se hlásím jako dobrovolník. To už jsme 4. Akorát bych si rád ujasnil strategii, tento "přestupek" mě sere v jiných částech města. Jako kdybych nebyl schopen racionálně zhodnotit, že mohu cestu přejít, když 1km vlevo i vpravo nic není.

Jaké jsou možnosti obrany? Budeme aspoň 3 a dosvědčíme si zelenou? Nebo něco jiného?
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o &quot;vychovávání&quot;
« Odpověď #21 kdy: 18 Května 2017, 11:49:49 »

Kľudne vašu skupinu multikulturálne obohatím (teraz je to moderné).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o &quot;vychovávání&quot;
« Odpověď #22 kdy: 18 Května 2017, 12:09:31 »

Kľudne vašu skupinu multikulturálne obohatím (teraz je to moderné).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

bacha, chce vás okrást nebo zmlátit  ;D
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o &quot;vychovávání&quot;
« Odpověď #23 kdy: 18 Května 2017, 12:28:13 »

Kľudne vašu skupinu multikulturálne obohatím (teraz je to moderné).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

bacha, chce vás okrást nebo zmlátit  ;D

Dík za warning, ale porád  jsme na něj 3, ne ?
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o &quot;vychovávání&quot;
« Odpověď #24 kdy: 18 Května 2017, 12:31:43 »



bacha, chce vás okrást nebo zmlátit  ;D

Dík za warning, ale porád  jsme na něj 3, ne ?

Nemyslel som obohatiť farebne, iba národne... :-/

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o &quot;vychovávání&quot;
« Odpověď #25 kdy: 18 Května 2017, 12:42:22 »

bacha, chce vás okrást nebo zmlátit  ;D
Dík za warning, ale porád  jsme na něj 3, ne ?
Nemyslel som obohatiť farebne, iba národne... :-/

Koukám, že už z toho zase je pustý gaychat. No, já mám tak co říkat. Až zas přijedu do Ovy, tak tu vaši anti-městapo úderku taky na chvíli multikulturně obohatím.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o &quot;vychovávání&quot;
« Odpověď #26 kdy: 18 Května 2017, 16:46:42 »

Já bych navrhnul, abychom plánovací diskusi případně převedli do soukromých zpráv a následně třeba restauračního zařízení a zde už bych jen referoval o výsledcích, ať to tady zbytečně nezaplavujeme. Takže kdo se chce zúčastnit, nechť mi napíše :).

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #28 kdy: 18 Května 2017, 22:17:32 »

motoosman> By mě zajímalo, za jak dlouho s tím ti blbci někoho omylem uškrtí.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrava - buzerace a pokusy o "vychovávání"
« Odpověď #29 kdy: 18 Května 2017, 22:29:13 »

Zase se to dá docela dobře použít jako švihadlo :D za 4500, špatný?
Vůbec teda nechápu, jak by to případně někomu znemožnilo tasení.
IP zaznamenána