30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP  (Přečteno 6099 krát)

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« kdy: 12 Května 2017, 20:27:42 »

Dobrý večer pánové,
omlouvám se za tématiku, která se vymyká dopravnímu fóru, patří spíše na zbraňové. Nicméně varuji zdejší majitele ZP před případnou koupí WaltherCCP (vyrábí to UMAREX). Jo, jasně, jsem debil, že jsem to vůbec kupoval (сhtěl jsem něco hezkého a praktického na nošení)...
Pistole nestřílí, když střílet má (zádržka 1 ze 3 zásobníků průměr-když přimhouřím všechny oči), horší, že střílí, když nemá. Pro SWAT držitele E skupiny ZP, nosící v režimu nataženo, zajištěno (a lá Colt 1911), špatná zpráva. Vystříleno asi 5k, vše tovární S&B (FMJ+NonTox).
 
http://www.waltherarms.com/ccp-recall/#

Prosím, nekupujte v žádném případě, i když nádherně sedí, i vypadá, i střílí kam má.....někdy...

Rozhodl jsem se odstoupit od smlouvy (ne první reklamace).


OD :
Já,

Adresy + IČO :
Oni1 = fůzovaná prodejna nové firmy: GunSeller1
Oni2 = HQ bývalé prodejny: Gunseller2
 
Věc :Odstoupení od kupní smlouvy pro překročení lhůty k vyřízení reklamace
 
Vážení,
Dnex xxx jsem ve vaší provozovně na nadepsané adrese zakoupil samonabíjecí pistoli WaltherCCP ráže 9mmL, průkaz zbraně XXXXX, za cenu xxxxx  Kč. Bohužel se na této pistoli vyskytla vada spočívající v nebezbečí výstřelu i se zajištěnou pojistkou. Viz : http://www.waltherarms.com/ccp-recall/#  Tuto vadu jsem reklamoval dne 27.3.2017 (viz reklamační protokol xxxx ). Dne 12.5.2017, tedy více, než 30 kalendářních dnů od vytknutí vady reklamace není dosud vyřízena.
Protože jste nesplnili povinnost uloženou vám v § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb.,  o ochraně spotřebitele, v platném znění, tím, že jste jako prodávající moji reklamaci včas nevyřídili, považuje se nedodržení lhůty k vyřízení reklamace za podstatné porušení smlouvy, které mi v souladu s ustanovením § 2002 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění, zakládá právo od smlouvy odstoupit. Tímto odstupuji od dané kupní smlouvy a žádám vás o vrácení kupní ceny na můj bankovní účet č. ….., a to nejpozději do 15 dnů ode dne doručení odstoupení.
 
S pozdravem
 
..............................................
(vlastnoruční podpis)
 
Kopie reklamačního protokolu,
Kopie dokladu o koupi


Během doby koupě--reklamace2 firmy Gunseller2 a Gunseller1 fůzovaly a firma Gunseller2 změnila působiště (na adresu Gunseller1 - Gunseller2 ukončila činnost na pobočcce, adrese koupě zbraně)
Reklamaci provedla nová firma Gunseller1, se kterou údajně Firma Gunseller2 fůzovala.

- Kam odstoupení adresovat nejlépe? Oběma s doručenkou? Hodlám jim to poslat normální poštou, protože ONI2 mají zakázano posílání datových el. zpráv do datovky :(
- Jde nějak vynutit odpověď pouze do datovky?
- A je lhůta přiměřená?


« Poslední změna: 13 Května 2017, 07:33:21 od papros »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2017, 22:10:51 »

Zádržky se dají úspěšně eliminovat použitím 7.5g (115gr) střel. S těmi to střílí dobře, 8g (124gr) zbrani nechutnají. Tedy střílí to dobře, než se unaví bicí pružina (která pak následně zničí uzamykací mechanismus v zadní části závěru) nebo než praskne zápalník.

Můžu se zeptat, odkud máte informaci, že výrobcem je Umarex? Já mám stejné podezření, ale nenašel jsem důvěryhodné potvrzení.

Co se týče svolávačky, tipl bych, že se jedná o chybu (vlastnost?) zbraně, kdy je možné dostat do komory nový náboj, ale přitom nenatáhnout bicí mechanismus. V takovém případě pak zápalník leží na zápalce a není ničím jištěn. Tohoto stavu lze dosáhnout tak, že při natahování zbraně nedosáhne závěr úplně zadní polohy, ale jen téměř (není to ale úplně jednoduché provést, omylem se to velmi pravděpodobně nestane).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2017, 12:01:05 »

Mezi soukromými osobami nehraje datovka žádnou roli.

Pošlete to oběma  doručenkou s tím, že nehodláte teď řešit, která z nich je přesně odpovědná, že to až případně v další fázi.

Lhůta je přiměřená. Přidejte kontakt na telefon a email.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2017, 15:41:02 »

Mezi soukromými osobami nehraje datovka žádnou roli.

No já jsem přesvědčen, že pokud má firma, FO či PFO explicitně povolen příjem datových zpráv, tak zpráva (pochopitelně placená) kterou jí pošlu přes DS a kterou přijme (tam asi nebude fikce doručení) má stejné účinky jako když jí to pošlu do vlastních rukou/doporučeně a přijme to. Pokud to nepřijme, má to dle mně zase stejné účinky jako když mi nepřijme dopis do vl.rukou/doporučený.

Takže smysl to má - nemusím chodit na poštu a mám nepopiratelné doručení a navíc nepopiratelný obsah.  Jak si ale vynutit, aby mi firma zprávy posílala do DS to netuším a samotného by mne to zajímalo a hojně bych to využíval.

Zatím jsem DS mimo státní správu použil jen  jednou, kde jisté s.r.o. mi dlužilo relativně malou částku a zjevně koketovalo s tím, že nezaplatí, na tel upomínky reagovali tak nějak rozvolněně a tak jsem využil toho že měli povolen příjem poštovních zpráv a poslal jsem jim 15 dnů po splatnosti klasickou upomínku do DS a druhého dne byly peníze na účtu....

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2017, 15:57:37 »

Jasně, můžeš ji využít. Ale nemá žádné speciální postavení jako při styku s orgánem :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2017, 10:17:21 »

Jak si ale vynutit, aby mi firma zprávy posílala do DS to netuším a samotného by mne to zajímalo a hojně bych to využíval.

Zkusit to dát do smlouvy s tou firmou..

A taky často je ve smlouvě že máte nahlásit změnu údajů.. tak zkusit nahlásit změnu doručovací adresy na datovou schránku..
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #6 kdy: 16 Května 2017, 19:34:35 »

Potvrzuji.
Zbraň je super z hlediska ergonomie, zpětného rázu, velikosti, ale je poruchová. Sám jsem ji chtěl koupit a když jsem jí novou kupoval a dostal jsem krabičku nábojů na test tak po cca 30 ranách bylo po ní. Nicnémě už je nějaká nová verze: https://www.youtube.com/watch?v=DmaT7Azvihw
nedůvěra ale zůstala.... bohužel....
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2017, 14:54:29 »

Tak Mám tady odpověď, která přišla dnes, 30.5 mejlem :

Vážený pane xxx,
 
na základě Vašeho odstoupení od kupní smlouvy ze dne 12. května 2017 Vám sdělujeme, že toto odstoupení považujeme za právně neúčinné, neboť pro odstoupení nejsou shledány zákonné důvody.
Předně je třeba uvést, že jste pistoli Walther CCP, vč.: WA1xxxxx u naší společnosti nereklamoval a nemohou být tedy spojeny žádné právní následky s případným nedodržením lhůty pro vyřízení reklamace.
Dále je nutno konstatovat, že jste pistoli nereklamoval, ale využil jste svolávací akce, kdy jste uzavřel jiný smluvní vztah se společností Gunseller1, jak vyplývá z Vašeho přípisu.
 
Tímto považujeme věc za vyřízenou a zůstáváme s pozdravem

Gunseller2

Přikládám reklamační protokol.

Nápad co dál?


image uploader
« Poslední změna: 30 Května 2017, 14:56:30 od papros »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2017, 14:56:28 »

tohle forum se tyka dopravnich prestupku. Obavam se, ze se timhle nikdo nebude zabyvat.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #9 kdy: 31 Května 2017, 16:53:35 »

tohle forum se tyka dopravnich prestupku. Obavam se, ze se timhle nikdo nebude zabyvat.

Zdravím opasi (zkoušel jsem psát SZ, ale buď nečteš, nebo ti to nestálo za odpověď)
Samozřejmě vím, že jsem tímto tématem offtopic a taky se za to v úvodu omlouvám.
Vláko jsem záměrně umístil do  30kmhcz > Social networking > Nedopravní tématika >

Je zde spousta ochotných lidí velmi cenně poradit a nějakých rad už jsem se i zde dočkal.
Nemyslím si, že bych byl nějaká totální vyjímka (lidi se tu ptají na kdeco), kdo se ptá a potřebuje poradit v něčem nesouvisející s dopravou.
Mám dobré zkušenosti s tímto fórem (nikdo ti zde neplácá bullshity) a jak vidno, nejsem sám (i na dopravním fóru) kdo má s tímhle krámem problém.
Nevadí tedy, pokud budou lidi ochotni odpovědět, nechat je odpovědět a nezamykat tento topic? Třeba ev. Číkus a ax můžou řešit totéž.
Ono je to dost specifická věc. Na D-Testu ti poradí kontaktovat COI (čemuž se zřejmě nevyhnu), i když zrovna pokuta pro Gunsellery nebyl můj plán.

Zde se řeší hovna :D https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4303.0, tady kouření https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4733.0;topicseen

Jinak samozřejmě díky moc za to, co děláte, jste skvělí, pánové!
S pozdravem
papros
« Poslední změna: 31 Května 2017, 16:55:50 od papros »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2017, 16:56:16 »

Myslím že ano opas a ani nikdo jiný zde s tímto tématem nebude mít problém.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Fireamrs varovani - nekupujte WaltherCCP
« Odpověď #11 kdy: 02 Června 2017, 01:21:59 »

EDIT : Jednatel se šprajcuje a mlží... Zkusím na zbraňovém fóru...
« Poslední změna: 06 Června 2017, 18:18:15 od papros »
IP zaznamenána