30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: 64km/h na 50 a podpis záznamu  (Přečteno 1282 krát)

El_Mundial

• Zobrazit profil
Re:64km/h na 50 a podpis záznamu
« Odpověď #15 kdy: 19 červen 2017, 19:38:11 »

Tak jsem pročítal návod na RAMER 10 a pár věcí bych si chtěl ještě ujasnit, pokud někdo bude vědět.

1. Ta osnova na fotce - co značí? Usoudil jsem, že ta žlutá značí vzdálenost měřeného vozidla. A ta bílá?
2. Na většině fotek z RAMERU jsem viděl vypočtenou délku vozidla. Musí tam být nebo nemusí? Na mojí fotce chybí..
3. Podle uvedených GPS souřadnic by podle dvou map měli stát ve vozovce. Vím, že GPS má nějakou odchylku ale určitě ne 5-6 metrů. Je možné i toto napadnout?
4. Dočetl jsem se tam taky něco o údržbě. Mají povinnost zaznamenávat údržbu zařízení?
5. Dále pod fotkou stojí, něco o svědkovi měření "BARVIK". Kdo to je? Kde se tam vzal? I obsluha radaru i řidič se jmenují jinak a nikoho tohoto jména nezmínili.
6. 60m, na kterých je nastaven radar, je dle mého úsudku tak 3 metry za hranicí zatáčky oproti skutečné poloze jejich auta. Toto je ona chyba, které se chytnout? A jak se počítá přímá délka? Je to délka od radaru po střed měřeného pruhu v tomto případě ve vzdálenosti 60m? (za předpokladů, že stojí do 15m od středu měřeného pruhu a onen pruh není ve vzdálenosti 60m v zatáčce) A nebo je to délka ve středu měřeného pruhu, začínající bodem průniku kolmice od jejich vozu se středem pruhu a končící po 60m? (opět za výše zmíněných předpokladů)

Byl bych rád pokud by mi někdo objasnil těchto pár drobností, abych měl u SŘ pokud možno co nejvíc munice.

Zatím děkuji za vaše odpovědi.
IP zaznamenána

ViktorN

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 19 červen 2017, 20:30:39 »

GPS pro civilní použití má omezenou přesnost na úrovni decimetrů, to znamená že nikoliv metrů. Napadnout lze úplně všechno, jde jen o to, co se podaří argumentačně podložit a obhájit u odvolacího orgánu…
« Poslední změna: 19 červen 2017, 20:33:44 od ViktorN »
IP zaznamenána

opas

• hard core 30kmh.cz
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 19 červen 2017, 20:40:46 »

Stáli pod stromem, takže GPS mohla ukazovat poslední známou pozici, nebo chytat jen tři satelity, nebo cokoli jiného. Nemá smysl to nějak významně řešit. Zaměřil bych se na to měření v zatáčce, nemožné vytýčení a tedy zjevně nekompetentní obsluhu, byť prošla formálním proškolením.
IP zaznamenána

ViktorN

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 19 červen 2017, 20:59:25 »

proto bych ty GPS souřadnice jim omlátil o hlavu až sekundárně jen jako doklad toho, že přístroj nebyl korektně ustaven (poukazem na Vámi zmíněnou zjevně nekompetentní obsluhu)… Strom GPS signálu absolutně nevadí, i ve velmi hustém a temném lese chytám většinu dostupných satelitů).

Na druhou stranu když se nad tím zamýšlím, nešlo by to použít jako zpochybnění místa změření (a potažmo korektnosti měření rychlosti vůbec), když GPS souřadnice udávají zjevně nesmyslnou a nedostupnou polohu pro měření?
IP zaznamenána

t4455

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
    • Je ten čůrák ještě prezidentem?
« Odpověď #19 kdy: 19 červen 2017, 22:07:16 »

Klasicky bych začal, datová schránka, podjatost, využívání lhůt, chyby v podání atd. ale podle odfláknuté anonymizace si tento případ ohlídají...
IP zaznamenána

El_Mundial

• Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 19 červen 2017, 22:19:13 »

Co víc anonymizovat? Napadá mě datum a co víc? Ať vím pro příště..
IP zaznamenána

Omega

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 20 červen 2017, 07:45:50 »

El_Mundial:

1. Žluté čáry vymezují šířku radarového svazku na fotografii pro dané nastavení kamery. Vodorovná žlutá čára má nad sebou číslovku "40", což je hodnota zoomu kamery (40 mm - vpravo dole na snímku).
Bílé čáry jsou tam pro ostatní nastavení kamery. Vždycky je to na jednu stranu zkoseno, protože radar je pod úhlem 22 st., ale kamera 19 st.
2. Vypočtená délka vozidla je taková chiméra - já jí viděl jen na fotkách z návodu.
3. Viz komenty výše, pokud tam není odchylka půl kilometru, tak to nejde moc použít.
4. Jednou za rok přezkoušení, kalibrace v metrologickém středisku.
5. Ručně zadaný parametr, patrně někdo z osádky PaCH.
6. 60m ve zkutečnosti označuje citlivost radaru a je to pouze takto uvedeno v orientační vzdálenosti pro uživatelský komfort (20, 30, 60).

Máte SZ.
IP zaznamenána