30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení k oznámení k zaměstnavateli  (Přečteno 7711 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« kdy: 06 Dubna 2017, 07:57:53 »

Kolegovi dorazilo  oznámení o uložení zásilky od soudu k zaměstnavateli.  Jedná se zřejmě o rozvodové řízení. Donášku má nastavenou do PO boxu na poště, kde si poštu pravidelně přebírá. Tak tomu docela nerozumíme proč se to  objevilo ve schránce u zaměstnavatele. Zaměstnavatel tvrdí,že je to běžná praxe. Kolega to pocituje jako újmu a  poškození dobrého jména.Nehledě na to, že by se mohlo oznámení v kancelářském bordelu ztratit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2017, 08:12:34 »

Tak ať si zřídí datovku a je to vyřešeno.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2017, 08:31:43 »

Co konkrétně kolegovi vadí? Jak přesně dal světu vědět, že si přeje doručovat poste restante, to má ten P.O.Box uveden jako adresu pro doručování v evidenci obyvatel? Nebo to soudu sdělil pro to konkrétní řízení? Pokud ne, tak ať to udělá nebo ať se nediví, soud mu prostě doručuje tam, kde se domnívá, že bude zastižen, navíc v případě rozvodového řízení může být doručování jinam než na domácí adresu odůvodněno i tím, že by si účastníci řízení mohli doručování vzájemně mařit.

Jak konkrétně jeho dobré jméno poškodila skutečnost, že mu je skrze zaměstnavatele doručována obálka od soudu? To jako chtěl ten rozvod utajit? Soudní řízení je z principu veřejné, jsou tu i nástroje typu InfoSoud, InfoJednání, samotná skutečnost, že se nějakého soudu účastní, je známa i tak, navíc k tomu soudu mohl jít např. i jako svědek, žalobce, poškozený, podat odborné vyjádření ... to jako kvůli tomu, že má něco společného se soudem, ho teď ten zaměstnavatel vyhodí či nedostane prémie?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2017, 09:25:11 »

Ano, pro doručování mán zřízenu dočasně dosílku z bývalého bydliště do PO boxu. Samozřejmě, že jeho rozvod není nic tajného.Na výši jeho prémií to nemá vliv. Spíše by mohl nastat problém s doručením. Oznámení projde  na firmě mnoha rukama a nemuselo by se dostat k adresátovi. V tomto případě o nic nejde, protože ví o co jde a ví kdy se má kam dostavit. Stejně tak by se mohlo jednat o oznámení od správního orgánu, nebo výzva kuuč atp.
Poškození dobrého jména: Mě osobně by sralo kdyby oznámení ohledně  písemnosti od správních orgánů chodilo k zaměstnavateli. Neboť svým šoférům mám kázat pít vodu a sám piju víno.  (Řidičům "bych měl připomínat",že se nemá pirátit a každý měsíc mi přijde na firmu nějaké oznámení)
Datová schránka je pochopitelně dobrá věc, já i kolega zvažujem její zřízení. Tuto variantu si necháváme na chvíli až opravdu bude nejhůř a bude třeba zmást správní orgán. 
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2017, 09:34:27 »

Pozor na dosílku, za doručené (fikcí) se považuje, i když dosílka není ve skutečnosti realizována. Podle rozsudku NSS jde o soukromoprávní vztah pošta x osoba a na doručení fikcní nemá vliv, zda bylo či nebylo oznámení o uložení zásilky doručeno na adresu dosílky. Bezpečnější je zřídit si doručovací adresu v registru obyvatel, ta už funguje jako adresa trvalého pobytu.
Citace
Dosílka nezakládá právní vztah mezi Českou poštou a odesílatelem zásilky (rozsudek NSS ze dne 30.6.2010, č.j. 1 As 10/2010 – 47), zřízení dosílky nemá stejné právní následky jako sdělení adresy pro doručování ve smyslu § 19 odst. 3 s.ř.; účastník řízení se proto nemůže spoléhat na to, že mu na této adrese bude správním orgánem doručováno.
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 09:44:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #5 kdy: 06 Dubna 2017, 10:29:05 »

Ano, pro doručování mán zřízenu dočasně dosílku z bývalého bydliště do PO boxu.
V tom případě je postup soudu naprosto v pořádku. Dosílka vůči soudu nemá žádný účinek, nemá jak se o ní dozvědět. Soud je tedy patrně v situaci, že u účastníka řízení vidí v CEO nějakou adresu, z obsahu návrhu ale ví, že na této adrese se účastník fakticky nezdržuje a naopak že tam třeba bydlí účastník (manželka), která (potenciálně) má v řízení protichůdné zájmy.

Kolega si za to může sám, že si nezměnil adresu trvalého pobytu nebo alespoň adresu pro doručování, případně že soudu (o kterém věděl) sám nesdělil, kam chce doručovat. Jestli se spoléhal na dosílku, tak ať si jde stěžovat třeba klidně na poštu, bude to mít o něco blíže než na lampárnu.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #6 kdy: 06 Dubna 2017, 11:06:20 »

Pro případné neznalé čtenáře bych pouze sumarizoval, že je možno se zařídit podle přádní každého soudruha. Asi tři nejběžnější možnosti, které mě momentálně napadají (možná mě nekdo doplní):

1. chci vědět co se děje  - datová schránka, na území fašistické ČR a pod fašistickou českou jurisdikcí asi "must have nr. 1"

2. chci vědět, co se děje, nechci datovou schránku, chci poštu papírovou (sám nechápu proč), ale ne na vlastní adresu - uvedení doručovací adresy do informačního systému evidence obyvatel (zákon č. 133/2000 Sb.), případně zařídit dosílku na poště

3. nechci být nijak k zastižení, nazajímá mě, co se děje, poštu zásadně nepřebírám - adresa na ohlašovně, pro většinu občanů ČR velmi riskantní; vhodné pouze pro ty, kteří nejsou zaměstnaní na zaměstnanecký poměr, nemají žádný movitý a nemovitý majetek evidovaný na své jméno na území ČR, žádné vlastní bankovní účty u banky v ČR; pokud jsou hlášení k trvalému pobytu v jakékoliv nemovitosti mimo ohlašovnu, ohrožují majitele této nemovitosti, resp. její současné nájemníky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #7 kdy: 06 Dubna 2017, 11:32:42 »

4. Nechci být fyzicky dohledán, chci ale přebírat poštu takže bydliště na ohlašovně a datová schránka aktivní
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #8 kdy: 06 Dubna 2017, 11:34:44 »

4. Nechci být fyzicky dohledán, chci ale přebírat poštu takže bydliště na ohlašovně a datová schránka aktivní

To je ten asi nejvyšší level pro ty nejlepší z nejlepších... Třeba já sám to tak mám...  ;D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #9 kdy: 06 Dubna 2017, 11:42:07 »

+ sídlo podnikání OSVČ na virtuální adrese
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #10 kdy: 06 Dubna 2017, 12:53:10 »

To je ten asi nejvyšší level pro ty nejlepší z nejlepších... Třeba já sám to tak mám...  ;D

Ještě vyšší level je ukončení trvalého pobytu  :)
Jako bonus by asi každá návštěva na úřadě kde vás ještě neznají začínala etudou na téma "přece musíte mít trvalé bydliště"..
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #11 kdy: 06 Dubna 2017, 13:50:57 »

Bohužel se odhlášení trvalého pobytu neslučuje se zbrojákem, jinak bych už občanku dávno odevzdal...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #12 kdy: 06 Dubna 2017, 14:48:42 »

Věta "přece musíte mít trvalé bydliště" je leckdy častější než "musíte s sebou přece nosit občanku".

(odhlášení trvalého pobytu se neslučuje se zbrojákem? to by mě do blízké budoucnosti mohlo zajímat..)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k oznámení k zaměstnavateli
« Odpověď #13 kdy: 06 Dubna 2017, 15:12:56 »

Od držitele ZP se mj. očekává, že je gramotný a nemá problém si příslušný zákon přečíst (nota bene když jeho znalost je od držitele vyžadována a v procesu získávání testována).

§ 2(2)(c) ZbrZ: Pro účely tohoto zákona se rozumí místem pobytu adresa trvalého pobytu občana České republiky, ...

§ 18(1)(a) ZbrZ: Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto podmínky ... má místo pobytu na území České republiky ...

§ 26(2)(d) ZbrZ: O zániku platnosti zbrojního průkazu rozhoduje příslušný útvar policie, jestliže jeho držitel ukončil pobyt na území České republiky.
IP zaznamenána