30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedovolené předjíždění  (Přečteno 16911 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #15 kdy: 05 Dubna 2017, 19:53:50 »

Zatím jsem jen obdržel datovou schránkou zprávu: "předvolání - ústní jednání, obviněný"

Tohle je zrovna důležité a je nutné na to reagovat.

Ta kopie spisu se dá získat kdy a jak?

Nejrychlejší cesta jak získat spis je zajít na úřad a požádat o nahlédnutí do spisu.
Nahlédnutí do spisu řeší § 38 odst. 1 správního řádu a úřad má povinnost kompletní spis poskytnout.
S právem nahlížet do spisu je spojeno i právo na pořízení kopie spisu včetně případného videa a to zdarma.

IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #16 kdy: 05 Dubna 2017, 22:20:35 »

To je právě ten problém je to risk a já nerad riskuju.
Pak ale nejezděte autem a odevzdejte řidičák. Se situací, do které jste se dostal, dnes za volantem musíte naprosto rutinně počítat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #17 kdy: 06 Dubna 2017, 00:37:10 »

Mají mě vyfoceného prý...
Otázkou je , zda byste také uvěřil prostitutce, že Vás miluje....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #18 kdy: 06 Dubna 2017, 10:26:20 »

skodovkar:
Nejdřív získejte spis.. jestli to na úřad není daleko tak si napište č.j. a sp.zn. a zajděte nahlížet do spisu.
Když by zkoušeli hned řešit i přestupek.. třebas i pokutičku se slevou.. tak to odmítněte.. že chcete jen nastudovat spis.

Podle obsahu spisu pak zvolíte taktiku na ústní jednání..

A ještě důležitá věc.. mezi porušením značky zákaz předjíždění a přejetím plné čáry je velký rozdíl.. přejetí plné čáry není porušení zákazu předjíždění a je za to mnohem mírnější trest.
Tak hlavní je uhrát značku.. plná čára není takový problém..
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #19 kdy: 06 Dubna 2017, 11:08:30 »

Třeba by nebylo od věci se večer projít po okolí s aku-rozbrušovačkou...?
A ráno si stav vyfotit....
IP zaznamenána

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #20 kdy: 06 Dubna 2017, 11:27:08 »

Zatím jsem jen obdržel datovou schránkou zprávu: "předvolání - ústní jednání, obviněný"

Tohle je zrovna důležité a je nutné na to reagovat.


Jak na to mám prosím pěkně reagovat. Ve zprávě se píše ať reaguji jen v případě, že se nemohu v uvedeném termínu dostavit. Děkuji za info ohledně spisu.

Co nejdřív si zajedu pro ten spis a mrknu do něho.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #21 kdy: 06 Dubna 2017, 11:30:36 »

V mezičase si toto fórum pročtěte. Minimálně pro nějaký základní přehled je to velmi užitečné a pomáhá to i těm, kteří pak nemusejí neustále odpovídat na ty samé dotazy...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #22 kdy: 06 Dubna 2017, 13:22:41 »

Pro "skodovkare"  - všimnul jste si něčeho? Všichni přispěvatelé se vám zatím snažili pomoct. Vy byste si měl naopak ujasnit, o co vám vlastně jde. Vám reálně hrozí ztráta řidičáku, tak snad to stojí za čas, snahu  a ochotu vstřebávat rady, případně i peníze a vzít si advokáta.
A pokud vám jde o vítězství - tak tomu musí odpovídat vaše taktika. Speciálně vy se držte poučky - "hájíte-li se sám, vzal jste si mizerného advokáta". Nechte si poradit. Váš pohled na věc není důležitý, musíte objevit pohled, který vás z toho vyseká. Vaše prohlášení: "aby se potom ten úředník nenaštval že se z toho snažím nějak vyvlíknout a dá mi nejhorší trest" nasvědčuje, že jste skoro ztracený, ale tenhle web je od toho abyste prozřel.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #23 kdy: 06 Dubna 2017, 13:47:04 »

Citace
Co nejdřív si zajedu pro ten spis a mrknu do něho.
Opravdu hodláte udělat právě to, co jste napsal? Vyjadřujte se laskavě jasně, přesně a úplně. Pokud hodláte udělat něco jiného, tak napište, co přesně.
Vezměte na vědomí, že zde nesedí online několik špičkových právníků, kteří Vám obratem vykouzlí podání, kterým usmažíte správní orgán již v prvním stupni, ale dobrovolníci, kteří ve svém volném čase sdílejí své zkušenosti, znalosti a schopnosti s oběťmi silničního fašismu. Skáčeme z případu na případ a podrobnosti všech aktuálních si dost dobře nedokážeme udržet v hlavě. Ovšem ta oběť musí mít v prvé řadě sama vůli se bránit, vzdělávat a investovat do obrany a sebevzdělávání spoustu času a intelektuálního úsilí.
Studujte https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0, https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0 a http://road-fens.cz/ + https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0
Pokud toho nejste schopen či ochoten, projděte si toto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0 vlákno, třeba Vás zaujme jako alternativa obrany svépomocí.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #24 kdy: 06 Dubna 2017, 16:17:05 »

Nerozumíte mi.

O co mi v téhle věci nejvíce jde je, aby mi ti zkušení z Vás poradily zda jsem se vinen v případě, že jsem: "Zahájil předjíždění na úseku kde se to smí, jen sem se nestihl zařadit zpět do svého pruhu, a mezitím co sem byl v protisměru začal úsek zákazu předjíždění."

Nic víc absolutně není třeba znát nebo o tomto případu vědět.

Teprve až podle toho se rozhodnu jaké podniknu další kroky, jestli tam pošlu advokáta nebo ne.
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 16:19:25 od skodovkar »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #25 kdy: 06 Dubna 2017, 16:46:15 »

Jste Schrödingerův viník. Dokud neuvidíme spis jste a nejste viník zároveň.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #26 kdy: 06 Dubna 2017, 17:11:38 »

Nerozumíte mi.
Rozumíme vám velmi dobře. Začínáte trolit.

Relevantní odpovědi jste dostal, zejm.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4467.msg46281#msg46281
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4467.msg46345#msg46345

Chcete-li to černé na bílém, tak zahájení předjetí na místě, kde to je povoleno, a jeho dokončení za značkou a na plné čáře, nepochybně formálně naplňuje jak porušení zákazu předjíždění plynoucího z té značky, tak přejetí plné čáry. Čára vás, jak bylo řečeno, až tak moc netrápí. Pokud jde o značku, tak ta zakazuje předjíždění, nikoliv zahájení předjíždění. Působí sice až od místa, kde je umístěna, ale to nic nemění na vaší povinnosti řídit se dopravními značkami, tedy mj. ve chvíli, kdy DZ uvidíte (či ji objektivně máte registrovat, což pramení z obecné povinnosti podle § 5(1)(b) ZPPK), přizpůsobit svoji jízdu tomu, abyste DZ dodržel. Když je někde snížení rychlostního limitu, tak to taky neznamená, že můžete původní rychlostí jet až ke značce a pak se vymlouvat na objektivní nemožnost skokové změny rychlosti.

Z porušení značky se samozřejmě můžete vyvinit, pokud nebyla vidět (a nedošlo zároveň k porušení zákazu podle § 17(5) ZPPK), pokud k tomu došlo v krajní nouzi (např. předjížděné vozidlo bránilo předjíždění zvyšováním rychlosti, srov. § 17(4) ZPPK), případně se může stát, že se SO dostane do důkazní nouze (např. pokud spoléhá jen na svědectví, případně má jen nějaké izolované fotky). Té důkazní nouzi můžete i velmi pomoct, pokud po seznámení se spisem tomu přizpůsobíte svoji obranu.

Tak tady prosím přestaňte vypouštět moudra o tom, jak nerad riskujete, dožadovat se jedním dechem bezchybné pomoci od expertů a druhým dechem sdělovat, jak nic víc absolutně není třeba znát nebo vědět. Doporučuji postupovat podle následujícího checklistu:

1) srovnat si to v hlavě

2) nastudovat si základní věci (viz odkazy výše)

3) opatřit spis

4) nezvolíte-li kapitulaci nebo profesionální zastoupení, tak se poté třeba vrátit, ovšem radil bych trochu vyšší stupeň pokory
« Poslední změna: 06 Dubna 2017, 17:16:12 od hh »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #27 kdy: 06 Dubna 2017, 17:13:14 »

Zatím jsem jen obdržel datovou schránkou zprávu: "předvolání - ústní jednání, obviněný"

Tohle je zrovna důležité a je nutné na to reagovat.

Jak na to mám prosím pěkně reagovat. Ve zprávě se píše ať reaguji jen v případě, že se nemohu v uvedeném termínu dostavit. Děkuji za info ohledně spisu.

Funguje to tak, že po ustním jednání zpravidla vydají rozhodnutí a to nechceme, takže se musí udělat něco, co to ústní jednání nebo vydání rozhodnutí oddálí.
např. omluvenka od lékaře, námitka podjatosti příp. návrhy na dokazování výslech svědků, znalecký posudek atd.
Stačí si pročíst fórum, drtivá většina odpovědí a postupů ve správním řízení je tu napsána.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #28 kdy: 06 Dubna 2017, 17:22:43 »

Pokud "Nic víc absolutně není třeba znát nebo o tomto případu vědět" - tak si přečtěte zákon 361/2000 Sb. - tam to najdete.
Problém je, že vy sám nechápete, že váš popis je zcela k ničemu, protože úřední záznam policie může obsahovat úplně jiný popis.
Dostal jste radu, že máte pořídit spis, aby bylo zjevné, co napsali "orgáni" - tedy proti čemu bojujete. Do spisu můžete nahlédnout, nic to nestojí, můžete si ho nechat ofotit, nebo si ho ofotit sám třeba mobilem. Poté bude nepochybné, z čeho jste podezírán.
Jdete-li k doktorovi, hovoříte obdobně?  - třeba "doktore, tady mě bolí žaludek, nic víc absolutně není třeba znát o tomto případu".
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #29 kdy: 06 Dubna 2017, 17:33:34 »

Poslední příspěvek ode mne, dokud nebude spis.
Citace
O co mi v téhle věci nejvíce jde je, aby mi ti zkušení z Vás poradily zda jsem se vinen v případě, že jsem: "Zahájil předjíždění na úseku kde se to smí, jen sem se nestihl zařadit zpět do svého pruhu, a mezitím co sem byl v protisměru začal úsek zákazu předjíždění."
Formální znak přestupku je nepochybně naplněn, zda existuje zavinění (byť nedbalostní neúmyslné) lze posoudit pouze z kompletního spisu. Pro existenci přestupku je nutné zavinění srv. § 2 odst. 1 PřesZ. Proto se Vám neustále dostává odpovědi bez spisu to nejde posoudit, dodám za sebe, že bez videa (pokud je součástí spisu) se do hledání záchytných bodů ani pouštět nebudu.

Komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.