30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedovolené předjíždění  (Přečteno 16854 krát)

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #30 kdy: 06 Dubna 2017, 19:05:45 »

Děkuji všem moc za pomoc.
Prostě jak jsem psal. Stavím se na úřadě nechám si udělat kopii spisu.
Tu si pročtu a uvidí se.
Díky
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #31 kdy: 06 Dubna 2017, 19:17:27 »

Nerozumíte mi.

O co mi v téhle věci nejvíce jde je, aby mi ti zkušení z Vás poradily zda jsem se vinen v případě, že jsem: "Zahájil předjíždění na úseku kde se to smí, jen sem se nestihl zařadit zpět do svého pruhu, a mezitím co sem byl v protisměru začal úsek zákazu předjíždění."

Nic víc absolutně není třeba znát nebo o tomto případu vědět.
Teprve až podle toho se rozhodnu jaké podniknu další kroky, jestli tam pošlu advokáta nebo ne.

V případě, že to stalo přesně tak, jak jste napsal výše (tj. neuvažujeme jakékoli další možné okolnosti), jste nepochybně viník. Pokud jste pevných morálních zásad, jak jste předestřel, zachovejte se jako chlap a s mužnou hrdostí přijměte svůj zasloužený trest! Pokud máte pochybnost, že se to stalo viz výše, pak si promptně sežeňte spis a dále dle rad na tomto fóru. Nebo pokud jste líný a máte nějaký zbytečný budget, napište Majkovi ;D, lepší, než nedělat nic ;D. Váš ambivalentní postoj fakt není na místě.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #32 kdy: 06 Dubna 2017, 19:33:58 »

„Nic víc absolutně není třeba znát nebo o tomto případu vědět.“ — no, já bych přesto se domníval, že k tomu by bylo ještě vhodné něco vědět. A to, zda-li na místě před koncem přerušované čáry byly v souladu s vyhláškou č. 30 namalované šipky, které upozorňují řidiče na blížící se počátek bílé nepřerušované čáry a tedy konce možnosti předjíždění.
Pak by také bylo vhodné znát, zda-li se třeba také nestalo to, že řidič předjížděného auta v závěrečné fázi nezačal mírně zrychlovat a tím změnil podstatně podmínky předjíždění a Vy jste pak vyhodnotil, že je vhodnější trochu zrychlit a okamžitě ukončit předjížděcí manévr, ale už se to stalo na nepřerušované čárě a v situaci, která se dá nazvati „krajní nouzí“.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #33 kdy: 06 Dubna 2017, 23:50:17 »

... zachovejte se jako chlap a s mužnou hrdostí přijměte svůj zasloužený trest!...

jj...pár takovejch "chlapáků" znám...dva ze tří brázděj nebo brázdili kraj vynuceně na velocipedu...přes léto to jde, ale v zimě vstávat na autobus který jede v 4:30 aby jste byl v 6:00 na pracovišti, když autem je to cca 15 minut....jo to je jářku chlapský...to člověka zocelí...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #34 kdy: 07 Dubna 2017, 01:32:38 »

... zachovejte se jako chlap a s mužnou hrdostí přijměte svůj zasloužený trest!...

jj...pár takovejch "chlapáků" znám...dva ze tří brázděj nebo brázdili kraj vynuceně na velocipedu...přes léto to jde, ale v zimě vstávat na autobus který jede v 4:30 aby jste byl v 6:00 na pracovišti, když autem je to cca 15 minut....jo to je jářku chlapský...to člověka zocelí...

A hlavně to dítko, co se musí dostat do školky...
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #35 kdy: 07 Dubna 2017, 23:13:24 »

Mám silné tušení, že se jedná o úředníka z Židlochovic, který si neví rady s případem :-).
IP zaznamenána

Lubdud

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #36 kdy: 09 Dubna 2019, 20:17:45 »

Mel bych jeden dotaz, u ktereho si nejsem jist vykladem zakona. Mam krizovatku, ktera ma tri pruhy-rovne, odbocovaci doprava a doleva. u toho pruhu  co je rovne je fronta ktera stoje, ale ten do leva je prazdny. V prostrednim pruhu jsou dve auta, ktera brani z duvodu plne cary a zebry najet do leveho odbocovaciho pruhu. Je v tomto pripade mozne tyto dve auta objet za ucelem zarazeni se do leveho odbocovaciho pruhu za predpokladu, ze v protismeru zadne vozidlo nejede?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #37 kdy: 09 Dubna 2019, 22:09:40 »

Možné to je, protože čára není zeď. Ale platí, že "jednoduchou plnou čáru je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci". Což znamená, že první fízl to vyhodnotí tak, že to nutné nebylo a že ste měl počkat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Lubdud

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #38 kdy: 10 Dubna 2019, 08:15:15 »

Ale predpokladam, ze ve spravnim rizeni by se z toho dalo dostat ne? Vcera jsem neco podobne udelal na krizovatce, kde ma MestaPo kameru.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #39 kdy: 10 Dubna 2019, 08:26:36 »

správní orgání jsou bytosti na úrovni prvoků. Tedy možné to je ale ve smyslu že u správního oránu je možné úplně všechno.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #40 kdy: 10 Dubna 2019, 15:33:07 »

Lubdud> Pokud tam má městapo kameru, která není to automaticky zjišťovač přestupků, nebo Vás nezastavili ihned po přestupku, tak Vám nic nehrozí. Řidiče neznají a takto zjištěný přestupek nelze převést na SprDel (přestupek provozovatele).
IP zaznamenána