30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedovolené předjíždění  (Přečteno 16912 krát)

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
[?] Nedovolené předjíždění
« kdy: 05 Dubna 2017, 12:54:01 »

Dobrý den,

obracím se na Vás se dvěma jednoduchými dotazy:
1) Při nedovoleném předjíždění na zákazu je vždy nutně zákaz řízení nebo to záleží na správním orgánu, jestli ten zákaz řízení udělí či nikoliv?
2) Na jak dlouho ten zákaz řízení může být (na každém webu se píše něco jiného - Jeden web píše že 1-6 měsíců druhý zase že 6-12měsíců a jsem z toho jelen)

DOPLNĚNO:
Stejně mi to přijde postavené na hlavu.
Půl roku po tom co sem se už poučil ze svých chyb mi budou brát řidičský průkaz...
3) Třetí otázka: Když mi na těch 6-12 měsíců budu mít zákaz řízení, tak potom budu muset znova na nějaké to přezkoušení do autoškoly ne?

Děkuji za odpověď.
« Poslední změna: 05 Dubna 2017, 13:21:51 od skodovkar »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2017, 12:59:15 »

Zdravím, zákaz řízení se udělí vždy (pokud bude skutek prokázán) a to v délce 6 až 12 měsíců, dále pokuta a 7 bodů. :-)
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2017, 13:00:37 »

Jinak jistota je najít si zákon, tak to je v aktuální verzi.
(6) Zákaz činnosti se uloží na dobu
b) od šesti měsíců do jednoho roku za přestupek podle odstavce 1 písm. a), písm. b), písm. e) bodů 2 až 4 a 6, písm. f) bodů 2, 7 a 10 a podle odstavce 3,
IP zaznamenána

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2017, 13:22:32 »

No tak to je v prčicích 6-12 měsíců budu jezdit vlakem...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 05 Dubna 2017, 13:38:10 »

A co třeba se zkusit bránit?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 05 Dubna 2017, 13:42:44 »

DOPLNĚNO:
Stejně mi to přijde postavené na hlavu.
Půl roku po tom co sem se už poučil ze svých chyb mi budou brát řidičský průkaz...

A řízení o zákazu je jak daleko?
Nechcete radši než čekat jak dlouhý bude zákaz řízení zkusit bojovat v tom řízení??


3) Třetí otázka: Když mi na těch 6-12 měsíců budu mít zákaz řízení, tak potom budu muset znova na nějaké to přezkoušení do autoškoly ne?

Po zákazu řízení na 6 měsíců a víc musíte mít psychologické vyšetření.. po zákazu na rok a víc přezkoušení v autoškole.
IP zaznamenána

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #6 kdy: 05 Dubna 2017, 15:16:38 »

Mám docela silné morální zásady a přestože sem v tomhle případě v tom nevině, jelikož sem si nevšiml, že se v dálce bude měnit přerušovaná na plnou a zároveň sem skrz dodávku neviděl zákaz předjíždění. Stejně s mi nechce nějakým způsobem bojovat. Alespoň né tím stylem jako většina ostatních jako tvrdit, že se to nestalo nebo že řídil někdo jiný apod.

Jak by se vlastně šlo bránit? Mají mě vyfoceného prý, ale zároveň potom fotili auto zpředu asi SPZ. Ale prý mají záběry jak předjíždím. Byla to civilní oktávie u krajnice.
« Poslední změna: 05 Dubna 2017, 15:43:18 od skodovkar »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #7 kdy: 05 Dubna 2017, 15:46:20 »

Citace
přestože sem v tomhle případě v tom nevině, jelikož sem si nevšiml, že se v dálce bude měnit přerušovaná na plnou a zároveň sem skrz dodávku neviděl zákaz předjíždění

Jak správně říkáte, jste v tom nevinně. Pokud z místa, kde jste zahájil předjíždění, není vidět začatek plné čáry, předjížděný neočekávaně zrychlil a Vy jste musel v krajní nouzi dokončit předjíždění přes plnou čáru, tak jste neporušil zákaz předjíždění (mimochodem, plná čára neznamená zákaz předjíždění). Pokud jste prokazatelně neviděl značku, tak jste ji taky nemohl porušit. Značení na vozovce mohlo být navíc neplatné (má být vidět minimálně z 25%). Mimimálně jste to mohl celé zpochybnit a vyfasovat nižší trest. Ale pokud si můžete dovolit rok bez auta, je to Vaše volba.
IP zaznamenána

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #8 kdy: 05 Dubna 2017, 16:03:12 »

Je to rovina, takže asi je vidět, ale přestože mám brýle, nevšiml sem si začínající plné čáry. To pak ale bude narážet na to, že to byla moje nepozornost a moje chyba, takže vinen.

Že předjížděný zrychlil sem nepsal, ale popravdě mi to tak přijde. Protože sem ho pohodově předjížděl a nešlo to musel sem podřadit abych se před něj vůbec dokázal zařadit. Tyhle informace jestli nezrychloval ale předpokládám už z policejního radaru nikdo nedohledá.

Takže byste to udělal tak, že byste u správního trval na tom, že jste nevinný, jelikož nebyla vidět značka a nenapadlo Vás zaet k pravé straně, abyste se nemrknul zda se z dálky neblíží zákaz předjíždění?

Nevím či je to správná strategie, aby se potom ten úředník nenaštval že se z toho snažím nějak vyvlíknout a dá mi nejhorší trest. :-D Nemám koule se potom tahat po soudech.

Značka je asi viditelná dobře, ale prostě jsem čuměl sem spíš do protisměru jestli mohu zahájit předjíždění než abych kontroloval vnější stranu vozovky zda se neblíží zákaz předjíždění.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #9 kdy: 05 Dubna 2017, 16:15:12 »

Zatím není na místě panikařit.
Rozhodující bude co příjde od úřadu.
Pak se musí opatřit kopie spisu a uvidí se, co vlastně mají za důkazy.
Člověk koule mít nemusí, stačí když věc svěří někomu, kdo koule má a navíc tomu rozumí.
Tyhle případy patří spíše mezi ty nadějné, co se týká jejich obhajoby.
IP zaznamenána

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #10 kdy: 05 Dubna 2017, 16:55:51 »

Zatím jsem jen obdržel datovou schránkou zprávu: "předvolání - ústní jednání, obviněný"
Ta kopie spisu se dá získat kdy a jak?

To je právě ten problém je to risk a já nerad riskuju.
Mže se pak stát, že to ten s koulema co se vyzná po***e a já na tom budu ještě hůř než sem byl. :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #11 kdy: 05 Dubna 2017, 17:26:13 »

Mám docela silné morální zásady a přestože sem v tomhle případě v tom nevině

A to je morální když jsem nevinný tak neodporovat a nechat se potrestat za něco co jsem neudělal??
Snad naopak silná morálka by bylo bojovat tak dlouho dokud si myslím že mám pravdu..

Stejně s mi nechce nějakým způsobem bojovat.

Ale s tím.. mám pravdu, ale nechce se mi bojovat.. vždycky skončíte jako oběť..

Nevím či je to správná strategie, aby se potom ten úředník nenaštval že se z toho snažím nějak vyvlíknout a dá mi nejhorší trest.

No.. a jsme u toho  ;D

Mám silné morální zásady.. no vlastně se mi spíš nechce bojovat.. a co když řeknu svůj názor a budou z toho pak opletačky..

Obhajobou svou pozici nezhoršíte..

Jak by se vlastně šlo bránit? Mají mě vyfoceného prý, ale zároveň potom fotili auto zpředu asi SPZ. Ale prý mají záběry jak předjíždím. Byla to civilní oktávie u krajnice.

Mají vyfoceného PRÝ.. to jim uvěřte až ty fotky uvidíte.. policajti lžou..

Jak se bránit..
Nejdřív potřebujete spis.. zajdete na úřad nahlížet do spisu.. a nebo můžete získat spis na ústním jednání.
Problém je že s tím přístupem co máte když půjdete na ústní jednání tak jim podepíšete i že jste zabil Kennedyho  :)

Podívejte se jestli tam jsou ty fotky.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #12 kdy: 05 Dubna 2017, 17:39:26 »

Bránit se ve správním řízení proti lžím a likvidacnim sankcím všemi možnými prostředky, a to i lží, nepovažuji za nemorální. A vy byste to měl přehodnotit také. Pokud tady nebudete riskovat, tak máte jednu jistotu - prohrajete. Beztak na vás nemají nic, ani jste zřejmě nic neporušil a chamtivý úřad čeká jen na vaše přiznání. Ovšem rozhodnutí, zda se necháte dojit nebo budete hrdě bránit svoje práva, je na vás.
IP zaznamenána

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #13 kdy: 05 Dubna 2017, 17:57:36 »

Jestli to dobře chápu, vy říkáte, že když jsem zahájil předjíždění kdy se to ještě smělo (tedy ne v úseku kde je zákaz předjíždění).
Zákaz přišel v tu chvíli kdy už sem nějakou dobu byl v protisměru a snažil se před předjížděného zařadit.
Tak jsem vlastně nevinný? Protože jsem zahájil předjíždění v úseku, kde to není zakázáno (tedy kde je to dovoleno).
Chápu to správně?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #14 kdy: 05 Dubna 2017, 18:07:50 »

Hoďte sem anonymizovaný celý spis včetně videozáznamu a místo údajného přestupku (souřadnice, lokalizace v mapy.cz či googlemaps). Pro několik hrdelních zločinců, předjíždějícíh v zákazu, se mi podařilo úplně zrelativizovat zavinění technickým rozborem a grafy v excelu, postavené na výpočtech. Nevím, zda jsou ty případy u konce, ale nemám informaci, že by některý z nich byl uznán vinen i po odvolání. Nutno dodat, že technická argumentace neexistence zavinění nebyla jedinou a obhajoba jako obvykle stála na více nohách.
Citace
Chápu to správně?
Ne, svět není černobílý. Bez úplného spisu nelze konstatovat vůbec nic.
« Poslední změna: 05 Dubna 2017, 18:12:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.