30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení fixcí - nic mi nepřišlo  (Přečteno 12406 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #15 kdy: 27 Března 2017, 18:00:24 »

Co se týče nevhození doručenky - ano, opravit chybu (omluvit se a podat) a poukazovat na to vždy, když to přijde na přetřes; co se týče nedoručení samotného dopisu - bohužel ne (viz. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4019.0)
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #16 kdy: 27 Března 2017, 18:04:09 »

A já naivka jsem si do dnešního dne myslel, že je přeci naprosto logický a správný po 10 dnech vhodit do schránky. Ta úřednice to udělala naschval. Nevim jak ji to dokazat, ale nějak to udělala. Podle mně na ten dopis dala, že nevhazovat - i když podle zákona je povinná (teda co jsem našel ja)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #17 kdy: 27 Března 2017, 18:22:51 »

Mělo by to být na té obálce nebo doručence, která je součástí spisu. Pokud bylo vhození vyloučeno, je nutné, aby bylo ve spise také zdůvodněno.

Zde je čerstvý komentář od ombudsmana - http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2017/vkladani-nevyzvednute-uredni-korespondence-do-domovni-schranky/
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #18 kdy: 27 Března 2017, 18:33:43 »

Vite mne stejne prijde, ze to urednice nejak podvedla. Nedavno mi prisla spousta dopisu vcetne dorucenek naprosto vporadku i to dnesni rozhodnuti z kraje jsem hned nasel ve schrance dorucenku. Vyuctovani od cez....vse ok

Problem je co ted delat? Protoze spis putuje zpatky z kraje na I. Stupeň  ??? Ja ho jen tak neuvidim
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #19 kdy: 27 Března 2017, 18:47:37 »

...ale s tím krajem jsem nevěděl jak komunikovat. Nějaký rady?

Je to úřad jako každý jiný, takže stejně jako se všemi ostatními.
Dopravu řeší, jak jinak, Odbor dopravy. Mají svoje č.j. a sp.zn., samozřejmě s tou původní z SO1 spárované. Alespoň v mně místně příslušném kraji tam nesedí takoví ultrazmrdi jako na SO1, tak stačilo si tam zavolat, nechat se přepojit na referenta, zjistit si jejich č.j. a domluvit se.
Vzhledem k tomu, že se jedná o českou banánovou republiku, podle pohlaví bych se nerozpakoval přinést láhev kvalitního alkoholu, či kvalitní čokoládu. Tím by si mohl člověk mohl pojistit, že když už to bude mít vytažené, že se tomu nezačne věnovat přednostně mimo pořadí... Je ale dobré si ze zkušenosti jiných zjistit, zdali zrovna na tomhle konkrétním kraji sedí ultrazmrd nebo ne, aby to naopak nebylo kontraproduktivní (většinou je možné to rozpoznat už z telefonu).

A já naivka jsem si do dnešního dne myslel, že je přeci naprosto logický a správný po 10 dnech vhodit do schránky. Ta úřednice to udělala naschval...

Fňukáte nad rozlitým mlékem. Taková je životní realita v české fašistické republice...


...i to dnesni rozhodnuti z kraje jsem hned nasel ve schrance dorucenku. ...
Problem je co ted delat? Protoze spis putuje zpatky z kraje na I. Stupeň  ??? Ja ho jen tak neuvidim

Začínám se v tom ztrácet, a asi nebudu jediný. Jestli je spis na kraji, kde čeká, až na něj přijde řada, tak zkuste můj postup o pár řádků výše (nebo přijde někdo jiný s dalším nápadem).
Pokud už kraj rozhodl - jestli tento spis putuje zpět, tak jim to asi vrátili, aby zhojili nějakou vadu - potom se ke spisu dostanete opět na SO1 standardním postupem.


Konkrétní rady můžou lidi dávat na základě kompletních a pravdivých informací...
« Poslední změna: 27 Března 2017, 18:50:04 od PVS »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #20 kdy: 27 Března 2017, 18:58:56 »

Chapu, ze se vtom ztracite. Kraj rozhodl na zaklade blanketniho odvolani, kdy mne udajne I. Stupen vyzval k doplneni odvolani, ale tu vyzvu jsem v zivote nevidel Takze kraj odvolani zamitnul da se rict se slovy "nedali jste vysvetleni proc se odvolavate"

K tomu pohybu spisů, mne bylo receno ze se ten spis vzdycky vraci do archvi na urad, kde to bylo spachano. Dneska kdyz jsem chtel po urednici videt spis a hlavne tu dorucenku, tak rekla ze je na kraji....
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #21 kdy: 27 Března 2017, 19:22:48 »

Takže proběhlo nějaké řízení u SO1, jediné co jste v tom řízení udělal bylo blanketní odvolání,
s tím to šlo k SO2 a ten odvolání zamítl?

To bych to pak pro vás viděl bledě.

Co se fikce doručení týče, matně si vzpomínám, že se to tu probíralo, a výsledek byl, že aby nastala fikce doručení musí být vhozeno do schránky (resp. nesmí být vráceno odesílateli). Ale radši pohledejte. Nicméně úřadu to moc nevadí, on vás vyzval a vy jste nereagoval. Klíčové bude jestli to zkopala počta (pak s tím ale asi moc nenaděláte), nebo úřad (pak je to na nadějnou kasační stížnost - podjatý úřad, nedali vám možnost, a proto vznášíte argumenty dodatečně).
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #22 kdy: 27 Března 2017, 19:34:14 »

Takže proběhlo nějaké řízení u SO1, jediné co jste v tom řízení udělal bylo blanketní odvolání,
s tím to šlo k SO2 a ten odvolání zamítl?

To bych to pak pro vás viděl bledě.

Co se fikce doručení týče, matně si vzpomínám, že se to tu probíralo, a výsledek byl, že aby nastala fikce doručení musí být vhozeno do schránky (resp. nesmí být vráceno odesílateli). Ale radši pohledejte. Nicméně úřadu to moc nevadí, on vás vyzval a vy jste nereagoval. Klíčové bude jestli to zkopala počta (pak s tím ale asi moc nenaděláte), nebo úřad (pak je to na nadějnou kasační stížnost - podjatý úřad, nedali vám možnost, a proto vznášíte argumenty dodatečně).

Mne bylo dneska receno od vedouci posty, ze na tom dopise muselo bejt nevhazovat. Ze stou dorucenkou nevi, ale ze neni mozny ze by mi to nedali do schranky po tech deseti dnech...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #23 kdy: 27 Března 2017, 19:55:05 »

Mne bylo dneska receno od vedouci posty, ze na tom dopise muselo bejt nevhazovat. Ze stou dorucenkou nevi, ale ze neni mozny ze by mi to nedali do schranky po tech deseti dnech...
Cekate, ze rekne: vite postaci jsou spatne placeni, maji toho hodne a proste na to serou a nevhazuji?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #24 kdy: 27 Března 2017, 20:34:24 »

Diky lidi za odpovedi. Jsem v koncich z toho. Zas bez ridicaku, bez jakykoliv moznosti...
« Poslední změna: 27 Března 2017, 20:38:32 od skythelimit »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #25 kdy: 27 Března 2017, 20:57:03 »

S tou výzvou je to těžký - je to sice podmínka sine qua non toho, aby mohla být aplikována fikce doručení, ale skutkově se to blbě prokazuje. SO v zásadě vychází z toho, co pošťačka zaškrtla na doručence. Ta tam na to má okénka typu Nezastižen, Výzva zanechána, případně raritněji využívané situace - aktivní znemožnění doručení adresátem, neexistence vhodného místa, kde zanechat výzvu, neexistence adresy jako takové ...

Pokud je zvrtaná doručenka, tj. např. tam není vůbec označeno, že by byla zanechána výzva s poučením, tak není co řešit. Pokud to zaškrtnuto je, tak je důkazně problém - pošta tvrdí, že výzvu vhodila, vy že jste nic nenašel, asi by se správně mělo udělat nějaké dokazování, např. výslech pošťačky, prověření, jak to dopadlo s jinými dopisy ze stejné obchůzky, případně něco co může podpořit nebo naopak vyvrátit verzi adresáta, ale celkově to bude těžké. Nebude-li nic hmatatelného proti, SO nakonec bude vycházet z té doručenky, tj. že výzva byla zanechána a pokud se k adresátovi bez jeho zavinění nedostala, tak může max. žádat o určení neplatnosti doručení, kde ovšem opět musí unést důkazní břemeno k okolnostem, které mu převzetí zásilky znemožnily.

Existuje jedna poměrně častá situace, kde jde s úřadem i poštou vyběhnout. Pokud vhodí např. jen výzvu ale ne už to poučení (které je trhací součástí standardní obálky) a po nevyzvednutí vrátí obálku (i s tím poučením) úřadu, tak je prokázání toho, že nebylo poučení zanecháno, snadné - důkaz se válí ve spisu. Samozřejmě za předpokladu, že si toho bystrý úředník nevšimne a poučení nezlikviduje.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #26 kdy: 28 Března 2017, 10:46:15 »

Mne bylo dneska receno od vedouci posty, ze na tom dopise muselo bejt nevhazovat. Ze stou dorucenkou nevi, ale ze neni mozny ze by mi to nedali do schranky po tech deseti dnech...
Cekate, ze rekne: vite postaci jsou spatne placeni, maji toho hodne a proste na to serou a nevhazuji?
Už dvakrát jsem pošťačku přistihl, že napsala, že to vhodila do schránky, ale fyzicky to měla v kabeli - co by s tím udělala pak, těžko říct, asi by to hodili do skartovačky. Jedině díky tomu, že jsem na to čekal jsem jim mohl na pobočce vynadat a pošťačku nějak doškolili a už vhazuje, plus vždy na to upozornění donesla i to co si nechala v kabeli. Nicméně paní na pobočce naprosto nechápala o co mi jako jde. Že něco jejich lemplovstvím nabude právní moci a já ani nevím co ji zřejmě nepřipadalo dost závažné.
Každopádně datová schránka tohle všechno řeší a nic nestojí.
IP zaznamenána