30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení fixcí - nic mi nepřišlo  (Přečteno 12409 krát)

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« kdy: 27 Března 2017, 11:37:02 »

Dobrý den,
Chlapi mam velký problém. Správní orgán I. stupně mi údajně poslal výzvu na doplnění odvolání proti rozhodnutí. V poště jsem neměl žádnou doručenku a bylo mi to údajně doručeno 30.1 fixcí a ve schránce (mám na ní velké jméno) opět nic nebylo.


Dá se s tím něco delat? Vždyť to přece není možné

Dík
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 466
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2017, 13:22:29 »

je to možné, dost často už to 11. den posílají zpět. Je to jejich taktika. Zajít na poštu a zjistit, zda bylo vhozeno oznámení a poučení. Nevím,ale jestli to bude k něčemu dobré, pošta to může zatlouct. Zažádat o spis a zjistit zda bylo poučení odtrženo z obálky. Jestli to opravdu posrala pošta, tak to poučení mohl odškubnout kdokoliv a hodit do koše.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2017, 14:09:28 »

Máte datovou schránku?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2017, 14:15:22 »

Celé dopoledne jsem lítal mezi úřadem a poštou. Vtipní je, že jsem se domníval, že doručení fixcí je vhození do schránky po těch 10 dnech co je to na poště. Po návratu na úřad z pošty kdy jsem úřednici sdelil "Paní, ale vždyť se vám to vrátilo zpátky" mi s úsměvem odpověděla "anoo"

Spis je momentálně na kraji. Lidi co mam dělat? Je mi jasný, že tohle prostě nedokážu. Nebyla mi vůbec vhozena doručenka, ani ten dopis. I ve sledování zásilky je poslední údaj Vrácení zásilky odesílateli.

Jinak schránku samozřejmně označenou mám. Datovku nemám.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2017, 14:27:00 »

Jaký je/byl důvod vrácení?
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2017, 14:34:06 »

1) Uložení zásilky - adresát nezastižen.
2) Odeslání zásilky zpět odesílateli - překážka na straně adresáta.

Nejvíc me sere, že mi nehodili ani tu vyjeb*nou doručenku.. V roce 2017 si mam jako kazdej druhej den pro jistotu volat na postu jestli tam neco nemam? Na schránce nápis jako kráva s mým jménem. Chlapi sry, ale jsem fakt strasne nasr
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2017, 14:38:34 »

V roce 2017 musíte mít datovku, jestli nechce, aby s vámi stát vyjebával...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2017, 14:41:43 »

V roce 2017 musíte mít datovku, jestli nechce, aby s vámi stát vyjebával...

To už po dnešku vím taky, to mi věřte.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2017, 14:44:14 »

Spíš mě zajímalo, zda bylo na doručence/obálce Nevhazovat, vrátit odesílateli. ?
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #9 kdy: 27 Března 2017, 14:52:38 »

VVVVVVVV

Jak to zjistit? Situaci komplikuje fakt, že spis je momentálně na kraji. I.stupeň ho k dispozici nema, takze nemuzu nahlidnout ani. To co jsem napsal to jsou udaje ze sledování zásilky
« Poslední změna: 27 Března 2017, 14:54:45 od skythelimit »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #10 kdy: 27 Března 2017, 14:54:19 »

No.. vítejte v našem právním neřádu..

Teď asi hlavně doplnit to odvolání dřív než kraj rozhodne.. a trvat že chybu udělala pošta.. pozor že i když tu chybu uhádáte tak dopis je doručený v den kdy jste se s ním prokazatelně seznámil.. jestli jste dopis viděl a chcete aspoň šanci to uhádat tak musíte reagovat ve lhůtě..

Poslal bych asi.. Dne *** jsem byl informován že mě SO1 vyzval k doplnění odvolání a vinou pošty jsem nedostal dopis ani výzvu k vyzvednutí. Tímto posílám doplnění odvolání.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #11 kdy: 27 Března 2017, 15:06:44 »

No.. vítejte v našem právním neřádu..

Teď asi hlavně doplnit to odvolání dřív než kraj rozhodne.. a trvat že chybu udělala pošta.. pozor že i když tu chybu uhádáte tak dopis je doručený v den kdy jste se s ním prokazatelně seznámil.. jestli jste dopis viděl a chcete aspoň šanci to uhádat tak musíte reagovat ve lhůtě..

Poslal bych asi.. Dne *** jsem byl informován že mě SO1 vyzval k doplnění odvolání a vinou pošty jsem nedostal dopis ani výzvu k vyzvednutí. Tímto posílám doplnění odvolání.

Kraj rozhodl. To je ten nejvetsi pruser. V rozhodnuti pise ze urad stupen I. mi zasilal vyzvu, kterou jsem v zivote nevidel(
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #12 kdy: 27 Března 2017, 16:06:52 »

Co jsem se docetl a zjistil, tak "vhozeni" do schranky je priplatkova sluzba ceske posty. Urad ma dle zakona vzdy posilat pisemnosti s touto sluzbou. Pokud se jim to vratilo zpatky na urad, tak je neco spatne. Otazka co s tim?
Pokud podam spravni zalobu s tim, ze mi proste nebyla dorucena tato pisemnost, myslite ze na to soud uslysi?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #13 kdy: 27 Března 2017, 16:29:25 »

To je samé co by kdyby. Nejprve by bylo záhodno zjistit prokazatelné skutečnosti ze spisu, tedy zajít na Kraj.
Asi jde o čas, tak možná zkusit souběžně zjistit z Pošty, jak pochybila. Nevím, jestli to bude fungovat na tento případ, ale obvykle se podává reklamace služby a oni se k tomu vyjádří. Až bude jasno, je možné promýšlet další postup. Teď je to jen vaření z vody.
« Poslední změna: 27 Března 2017, 16:31:38 od PVS »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fixcí - nic mi nepřišlo
« Odpověď #14 kdy: 27 Března 2017, 17:56:28 »

To je samé co by kdyby. Nejprve by bylo záhodno zjistit prokazatelné skutečnosti ze spisu, tedy zajít na Kraj.
Asi jde o čas, tak možná zkusit souběžně zjistit z Pošty, jak pochybila. Nevím, jestli to bude fungovat na tento případ, ale obvykle se podává reklamace služby a oni se k tomu vyjádří. Až bude jasno, je možné promýšlet další postup. Teď je to jen vaření z vody.

děkuju za feedback, momentálně podávám stížnost na poštu, ale s tím krajem jsem nevěděl jak komunikovat. Nějaký rady?
Děkuju:)

PS: připadám si jako úplny idiot, že nemam datovku
IP zaznamenána