30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 215655 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:židlochovice - kraj jim to hodil na hlavu
« Odpověď #90 kdy: 08 Července 2014, 09:36:05 »

Na tomto místě odvolací orgán připomíná znění ust. § 125g odst. 1 zákona o silničním provozu, které stanovuje, že je-li zahájeno řízení o uložení pokuty za správní delikt podle § 125f, nelze již zahájit řízení o přestupku pro stejné porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích. Řízení o přestupku lze zahájit, pokud se provozovatel vozidla zprostí odpovědnosti za správní delikt podle § 125f odst. 5 zákona o silničním provozu.
:D
V Židlochovicích mají teď zajímavý problém: Pro SPRDEL potřebují doklad jak vyřídili přestupek který ve skutečnosti nevyřídili a když zahájili SPRDEL, už nejde ani vyřídit dodatečně.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #91 kdy: 08 Července 2014, 09:45:51 »

a nejhorší na tom je, že v jednom dopise jsem je přesně na tento fakt upozorňoval a varoval je, jak začnou SPRDEL, budou v koncích... ale nevěřili mi :-)
IP zaznamenána
Concorde

vudry

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #92 kdy: 08 Července 2014, 14:54:19 »

ja bych se radsi jeste pripravil na mozne pokracovani:

"Na tomto místě odvolací orgán připomíná znění ust. § 125g odst. 1 zákona o silničním provozu, které stanovuje, že je-li zahájeno řízení o uložení pokuty za správní delikt podle § 125f, nelze již zahájit řízení o přestupku pro stejné porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích. Řízení o přestupku lze zahájit, pokud se provozovatel vozidla zprostí odpovědnosti za správní delikt podle § 125f odst. 5 zákona o silničním provozu."

Pokud si to myslim spravne, tak vyhranym odvolanim jste vlastne zprosten odpovednosti za spravni delikt, takze se muze zacit resit prestupek. Nicmene nemyslim si se by se po tomhle shozeni chtelo urednikum zadelat si na dalsi trapas a psat Japoncovi...
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #93 kdy: 08 Července 2014, 15:19:18 »

nejprve by měli vyřešit tu dopravní nehodu - protože s ní SPRDEL vůbec není možné začít. Ušetří tím peníze za překlad do dialektu kansai-ben.
Je ale pravda, že nikdo neříká, jestli tu  nehodu musí řešit s provozovatelem nebo s udaným řidičem ? :-)

no je mi jich líto. Sice vyberou víc peněz než před Humlovo novelou, ale některé výpečky jim zůstanou a tím spíš se po nich budu vozit.

Přemýšlím, že bych do nějakého Židlochovického plátku dal inzerát, že pořeším jejich trable s buzerbudkou. (ovšem pak tolik asijců a arabů v kraji ještě nebylo :-)
IP zaznamenána
Concorde

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #94 kdy: 08 Července 2014, 17:20:53 »

Kraj to odvolání věcně neřešil, shodil to lehce na následující větě:
Citace
v odůvodnění napadeného rozhodnutí (potažmo ve spisovém materiálu) absentuje informace ohledně výsledku řízení o přestupku
čtu - blbci, ve spise vám chybí záznam o odložení přestupku a v rozhodnutí vám chybí odkaz na tenhle záznam a důvod odložení.

Citace
V rámci dalšího řízení správní orgán I. stupně doplní správní spis o podklad, ze kterého bude vyplývat, jak s řízením o přestupku bylo naloženo (o odložení věci se nerozhoduje, postačí forma úředního záznamu do spisu), dá účastníkovi možnost seznámit se s podklady rozhodnutí a vydá meritorní rozhodnutí o správním deliktu provozovatele
čtu - laskavě si tam ten záznam udělejte, seznamte s ním účastníka a vydejte rozhodnutí o správním deliktu znovu.

Soudruzi v Židlochovicích si teda napíšou záznam a normálně rozhodnou, nicméně bych byl v klidu, protože opravdu nevypadají na to, že to v druhém kole zvládnou...
« Poslední změna: 08 Července 2014, 17:23:45 od 3rl »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #95 kdy: 08 Července 2014, 18:32:00 »

Ja cekam, jak rozhodnou o odlozeni rizeni o prestupku. Jestli se to pokusi osulit, tak uz vedi, ze daleko nedojdou. Jestli to budou chtit udelat poradne, musi napsat do Osaky a poresit nehodu.

Mam tam dalsi 2 rozjednane pripady, takze verim ze vedi, ze je potreba nejprve udelat prvni spravne a pak si nabihat na vidle znovu ( pokud to rovnou nenechaji prekludovat )

Skoro bych tam za soudruhem vedoucim zajel, vzal ho na kafe a optal se ho, proc nejde radeji delat kolotuka ke draze, kdyz soucasna prace je nad jeho moznosti. Ale to bych zase riskoval hrube urazlive podani ....
IP zaznamenána
Concorde

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #96 kdy: 11 Července 2014, 11:48:31 »

Soudruzi v Židlochovicích spíš hodí ručník do ringu a vrhnou se na snazší kořist :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #97 kdy: 02 Září 2014, 19:25:27 »

další případ Židlochovických konšelů pokračuje...
poučeni z Kraje, který jim poslal jejich rozhodování do švestek nyní sepsali záznam o tom, že osoba určená provozovatelem je správnímu orgánu zjevně nedostupná, a tak přestávají řešit přestupek a vrhají se opět na sprdel. (nechal jsem si poslat spis)

přikládám k diskusi důležitý dokument.

1. zajímalo by mne, jestli si správní orgán může ulehčit cestu ke sprdeli tím, že označí určeného řidiče za nedostupného. Teď je to Arab, příští případ to bude Maďar a pak třeba Slovák ?
2. zjevná nedostupnost je právnický terminus technikus ? měl bych za to, že teprve kdyby ho obeslali a on nereagoval, možná až po druhém pokusu, pak bych ho označil za zjevně nedostupného, ale rovnou, to si myslím, že přehnali :-)
3. zase lžou, že jsme neuvedli takové údaje, které by vedly k identifikaci. A i kdyby ano, musí požádat o doplnění....
4. dopravní nehoda je opět nechává klidnými....


vaše nápady ?
« Poslední změna: 02 Září 2014, 19:32:01 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #98 kdy: 02 Září 2014, 22:08:53 »

Hezké... hlavně, že na té občance z UAE je uvedené jméno i v latince... řekl bych, že to bude další argument do boje s úředním šimlem.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #99 kdy: 03 Září 2014, 07:17:59 »

1. zajímalo by mne, jestli si správní orgán může ulehčit cestu ke sprdeli tím, že označí určeného řidiče za nedostupného. Teď je to Arab, příští případ to bude Maďar a pak třeba Slovák ?
2. zjevná nedostupnost je právnický terminus technikus ? měl bych za to, že teprve kdyby ho obeslali a on nereagoval, možná až po druhém pokusu, pak bych ho označil za zjevně nedostupného, ale rovnou, to si myslím, že přehnali :-)
Nic takového neexistuje, to si vymyslelo Ministerstvo dopravy, ale plave to na vodě. Viz str. 19-20 http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Jak_se_vyhnout_placeni_pokut-2.pdf nebo článek JUDr. Berana http://www.autoweb.cz/beran-spravni-delikty-provozovatele-nad-metodikou-ministerstva-dopravy-md Mimochodem, obeslat ho každopádně musí. A bez ohledu na to, jak to dopadne, z toho už SprDel udělat nemůžou, protože provozovatel svou povinnost (sdělit totožnost řidiče) splnil. Oni jsou pak povinni s řidičem zahájit a vést přestupkové řízení, a to bez ohledu na to, jestli přebírá poštu, reaguje apod. (pokud ne, tak mají využít např. institut opatrovníka podle správního řádu, který přesně toto upravuje). Samozřejmě je to teorie, je možné, že soudy budou chtít SprDel podržet a zákony ohnou, ale je to teorie správná a rozhodně bych se jí držel  8)

3. zase lžou, že jsme neuvedli takové údaje, které by vedly k identifikaci. A i kdyby ano, musí požádat o doplnění....
Stačí tento argument zopakovat  :)
4. dopravní nehoda je opět nechává klidnými....
Totéž  :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #100 kdy: 03 Září 2014, 09:51:28 »

vidím to stejně. A dokonce asi na to ústní jednání pojedu, ale nebudu jim nic radit. Chci vidět na vlastní oko, jak se budou kroutit.

Zajímala by mne telefonická linka mezi Židlochovicemi a Brnem. Něco ve stylu: Franto, mám tady jednoho kreténa, co nám nechce platit a dělá si z nás prdel. A vy v Brně jste mu ještě odvoláním pomohli, co mám dělat ?
Pepo klid, rozhodni o odložení přestupku a tlač to na SPRDEL, však on vyměkne, my Ti to už pak na kraji podržíme...
Ty vole, ale von tam má nehodu a řidiče kompletně uvedl ?
.....
.....

ať už to tady čtou nebo ne, jistí si nejsou, protože dali auta mých "klientů" na whitelist. Abych je už dál nevytáčel....
tak uvidíme :-)
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #101 kdy: 23 Září 2014, 11:48:44 »

Vazeni, prave jsem se vratil z Zidlochovickeho okresniho vyboru KSC a jsem pln dojmu.
Kdo ceka zajimave zazitky, necht se posadi - nebude zklaman.
I s rizikem ze to tady ctou se musim podelit.

Teta co tam sedela se asi jeste pred pulrokem prohanela po vinici s kosikem a nuzkami, pak si udelala rychlou vejsku a nyni se snazi byt urednici. Posudte sami.

1. Na zaver protoklu jsem ji s ledovym klidem sdelil ze mne zapomela poucit. Chapete, takova skolacka chyba. Soudruh co sedel cely vyslech naproti uz nevydrzel a podrazdene zalhal ze pouceni slysel a ze chce jako svedek uvest svoje tvrzeni do protokolu. Zeptal jsem se ho, jestli mu nevadi ze lze a ze mam cele jednani nahrane ? Trochu cukl, tak jsem ho dorazil tim, ze v tom pripade chci aby muj svedek - manzelka obvineneho do protokolu uvedla ze poucen jsem nebyl. A bylo. Byla chvilku tahanice jestli poskytnu nahravku a kdo je ci neni ucastnik ale i kdybych se predtim priznal k cemukoli, cele jednani spadlo v tu chvili pod stul. A to jsem i te soudruzce rekl. Byla uz trochu apaticka.
A asi mela narizeno rozhodnout vyhlasenim, coz se mi stalo poprve a tak rozhodla o vine sprdeli. Vubec nevzala v potaz nehodu ke ktere jsem donesl dukaz - fotografii, probral jsem s ni jeji povinnosti stran obesilani uvedeneho ridice, proste nic.
Napisu vic az budu u PC, na iphonu se to blbe datluje. Ale teste se, prisedici soudruh na mne dokonce vytahl svuj mobil a zacal mne natacet na kameru se slovy, ze si jen hraje s telefonem. No byla to velka parada !!!
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #102 kdy: 23 Září 2014, 13:09:52 »

Časem se naučí jak vést ústní jednání, to musela být fakt prča :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #103 kdy: 23 Září 2014, 13:24:17 »

Soudruh co sedel cely vyslech naproti uz nevydrzel a podrazdene zalhal ze pouceni slysel a ze chce jako svedek uvest svoje tvrzeni do protokolu. Zeptal jsem se ho, jestli mu nevadi ze lze a ze mam cele jednani nahrane ? Trochu cukl, tak jsem ho dorazil tim, ze v tom pripade chci aby muj svedek - manzelka obvineneho do protokolu uvedla ze poucen jsem nebyl. A bylo. Byla chvilku tahanice jestli poskytnu nahravku a kdo je ci neni ucastnik ale i kdybych se predtim priznal k cemukoli, cele jednani spadlo v tu chvili pod stul. A to jsem i te soudruzce rekl. Byla uz trochu apaticka.

Ale teste se, prisedici soudruh na mne dokonce vytahl svuj mobil a zacal mne natacet na kameru se slovy, ze si jen hraje s telefonem. No byla to velka parada !!!

Když to znovu čtu, tak mě napadá pár otázek.
Co tam dělal ten soudruh?
Kdo je uveden ve spise jako oprávněná úřední osoba?
Je tam více uvedených osob, jako např. zástup v době nepřítomnosti atd.?

Ústní jednání je neveřejné, srovnej § 49 odst. 2 správního řádu, a pokud není ten kašpar uvedený ve spise, tak tam neměl co dělat a už vůbec se nějak vyjadřovat.

Vidím to na srdceryvnou stížnost na zcela zásadní krácení mých práv nesprávným úředním postupem a samozřejmě podjatost správního orgánu :)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #104 kdy: 23 Září 2014, 13:33:47 »

Nepochybně soudružku našli někde na poli, jak píše concorde.   ;D Jen sem chtěl podotknout, že mě osobně přístup a postup židlochovickejch docela děsí. Udivuje mě jejich neustálá kreativita vytáčení a ignorace jasnejch faktů a evidentní snaha o to, vybrat i za cenu lhaní a podvodů. Zároveň s tím se vkrádá myšlenka, jestli jsou opravdu tak tupý nebo to jen prostě zkoušej a jsou ochotný jít i tam, kde nemaj už co dělat a když to nevyjde, tak to zkusime přiště.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14