30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou  (Přečteno 6259 krát)

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #30 kdy: 10 Dubna 2017, 01:44:45 »

No já zaplatil v tom duchu "že to zaplatila manželka" jak tady bylo taky řečeno  :)

Doplňuji ještě pro kompletnost to předvolání co mi došlo. Je to na konec dubna, tak se zase musím připravit na další krok.

Rekapitulace:
1) Oznámení MěP o přestupku na SO (mé vyjádření: s přestupkem kladeným mi za vinu nesouhlasím a žádám jeho projednání - vyzvedávám auto z odtahu a platím za odtah)
2) SO zasílá příkaz na 1500 - § 27 odst. 1 písm. o
3) Já zasílám Odpor datovkou
4) SO chce doplnit podpis  ::)
5) Já nic nedoplňuji a platím příkaz z cizího bankovního účtu (napsali mi přeci že to mám do 5 dnů doplnit, jinak platí příkaz a to jsem neudělal  :D)
6) SO zasílá předvolání k ústnímu (tedy tváří se jakoby nic doplnit nechtěl  ::))

Ještě sem hodím ten Příkaz, asi zítra. Ale zatím mi minimálně přijde zajímavý, jak
Citace
...Na základě zaslaného oznámení o přestupku a fotodokumentace má správní orgán za prokázané, že řidič .... skutečně neoprávněně stál...
Na to, kdo řídil se mě nikdo neptal  :) a pro SO můžu vypadat dokonce jako neřidič - mám řidičský průkaz z jiné evropské země...

Přepdokládám, že když jim suše zopakuji, že jsem neřídil, nemají žádný důkaz kdo řídil, tak řízení o přestupku zastaví a zahájí SprDEL? Neměli mi jako první bod poslat odpustek? Resp. změnilo se něco tím, že mi ho neposlali a místo něj poslali příkaz?

Díky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #31 kdy: 10 Dubna 2017, 08:23:32 »

Dokud nezahájí sprdel, tak vždycky můžou ten odpustek poslat. Správní řízení mohou normálně zastavit a jet na odpustek. To jim ale nenapovídejte :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #32 kdy: 10 Dubna 2017, 11:32:28 »

K platbě si dobře schovejte údaje (kdy, kdo, kam, kolik) a nejlépe i nějaký doklad, až to budete po roce z úřadu páčit, resp. se v případě prohry budete domáhat alespoň započtení na sprdelní pokutu.

ad 5) Jak řečeno výše, že úřad v nějaké pomatené výzvě napsal, že když se nepostavíte na hlavu a nebudete přitom vypouštět z uší barevné bubliny, příkaz nabyde právní moci, skutečně neznamená, že se to stane. Nicméně částečně to úřadu můžete vrátit, minimálně z toho můžete udělat jeden bod odvolání (který nebude a priori nesmyslný ani zjevně obstrukční).

Jinak obecně stav, že vás SO stíhá za přestupek, přičemž ve finále nemůže nade vší pochybnost prokázat, že jste řidič, je ideální stav. Je potřeba si takový stav hýčkat. Hravější varianty mohou operovat s opatrným přiznáním a jeho pozdějším odvoláním (po uvědomění si nějakého alibi), ale nechcete-li se pouštět do větších akcí, tak by mohlo stačit ignorování a spoléhání na to, že SO rozhodne vinen i bez vás a vy se pak odvoláte k MD, kde nemůžete prohrát, ale není ani vyloučeno, že tam ta věc dokáže prekludovat.

Relativně vtipný krok by mohl vypadat tak, že úřadu 2-3 dny před ÚJ doručíte „omluvu“, kde se nejdřív poníženě jejich vysokoblahorodí omluvíte, že jim píšete až teď (protože jste se právě vrátil z lovu bílých nosorožců atp.), nicméně poukážete, že patrně došlo k omylu, když odpor jste na základě jejich výzvy cíleně nedoplnil, měl jste tedy za to, že je pravomocný příkaz a ten jste i zaplatil. A že tedy považujete předvolání za bezpředmětné. Úředník bude mít dilema, co si s takovou omluvenkou počít, zda to může projednat bez vás, nebo musí poslat novou výzvu ...

Chybějící odpustek řešte až pokud se věc skutečně dostane do sprdelní fáze. Bude taky záležet, jak konkrétně vypadalo oznámení od MP. Obecně ale body pro vás.
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #33 kdy: 10 Dubna 2017, 12:59:11 »

Platba byla převodem, takže je na to docela trvanlivý doklad.

Odvolání by bylo na kraj, je to mimo Prahu.

A to ÚJ nakonec tak možná dopadne - zítra si asi zajdu pro neschopenku (doopravdy, táhnou se mi nějaké zdravotní komplikace a už to nepokryji dovolenou a chce to doléčit), to klidně může vyjít. A doopravdy se teď moc necítím na to dělat si výlet za správním orgánem, co bude za 14 dní nevím, ale kdyby bylo ústní dnes, tak na něj jistojistě nepůjdu a omluvenka by nebyla obstrukční. Podle fóra navíc první omluvenku spíše přijmou a přitvrdí až při dalším omlouvání.

Jediné, co by mohli zkusit jako důkaz by byl kamerový záznam, ale ono v zimě, večer, z dost vzdálené, otočné kamery, si myslím že by to neprokázalo nic. Jinak proč jsem to původně rozehrál takhle bylo protože jsem vážně to, že je místo vyhrazené, nezaregistroval. Značení bylo (asi) správně, ale byl i sníh, vodorovné bylo zasněžené (řada vyhrazených míst) a asi se povedlo z autem couvnout na jediné místo, které zasněžené nebylo (to dedukuji z fotek, které mají jako důkaz a předpokládám že auto nezvedli, sníh neodklidili a nepoložili, aby udělalo foto  ;D - takže tam asi fakt nebyl). A taky kvůli jednání MěP, které bylo ... škoda slov.

To s omluvenkou promyslím. Tam je zásadní otázka, jestli má smysl tam vůbec jezdit (předpokládám že buď přijedu, omluvím se nebo napíšu že k tomu nemám co dodat a oni to projednají beze mne). Tak když mozkovým myšlením s případnou pomocí na fóru dospěji k variantě že tam jít teď vlastně ani nechci, tak bych takovou vtipnou omluvenku poslat mohl ;)

IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #34 kdy: 20 Dubna 2017, 11:50:47 »

Zdravím,

dle předpokladu jsem nastoupil dnes pracovní neschopnost. Místo pobytu v době pracovní neschopnosti vzdáleno 2500km od SO. Pracovní neschopnost pravděpodobně bude trvat i v době nařízeného ústního jednání (příští týden).

Jak radíte postupovat v tomto případě?
- odeslat omluvu včetně neschopenky (překlad by _snad_ neměl být potřeba - je to nějaký jednotný formulář, španělskou běžně bere i český zaměstnavatel a vice-versa), nebo pouze omluvu jen tak?
- odeslat rovnou že jim nemám k tomu co říct, zmínit se že vlastně nechápu proč nařídili ústní jednání, když odpor nebyl podle nich řádně podán ?
- nebo něco úplně jiného?

Děkuji  :)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #35 kdy: 20 Dubna 2017, 11:57:29 »

Jste nemocen, urad neprodlene informujte, ze je vysoka pravdepodobnost nemocenske, ze se chcete jednani zucastnit.
Nevim proc se nechcete zucastnit, vemte si cas na rozmyslenou.
Urad Vam stanovy termin novy a pokud si to pote rozmyslite, ze se zucastnit nechcete, muzete to uradu sdelit.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #36 kdy: 20 Dubna 2017, 12:01:42 »

Pokud je k dispozici skutečná omluvenka/neschopenka, je škoda ji nevyužít. A když je v cizím jazyce, je to úplně super. A protože je to neprůstřelné - obviněný se chce zúčastnit jednání a ponížení prosí o přesunutí na pozdější termín, až bude zdráv a bude se moci dostavit.

Do poslední chvíle bych jim neprozrazoval podrobnosti, jednou jsem to vyzkoušel jim naznačit, abych viděl, jak se zachovají; zachovali se očekávatelně - upravili trochu kvalifikaci přestupku a upravili trochu vlastní postup...
IP zaznamenána