30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou  (Přečteno 6258 krát)

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #15 kdy: 22 Března 2017, 08:28:42 »

Ano, zprávu si nechám zkonvertovat do písemné podoby na czech@pointu - pro sichr. Uloženou jí mám v aplikaci "Datovka" - sice jsem nikdy neřešil, jak by se případně postupovalo po 90dnech, kdy zpráva zmizí, nemám trezor, ale mám to takto uloženo, ale třeba se tímto případem dovzdělám :-)

Podpis, resp. vytištěné "jméno a příjmení" pod dokumentem v odporu mám. Pro jistotu jsem ho anonymizoval a vkládám ho sem. Je to blanketní odpor, který snad je v pořádku :-) Lhůty jsem kontroloval několikrát - 10.den doručeno fikcí, 11. den jsem si na zprávu vzpomněl, ze schránky načetl, od 10.dne napočítal 15 dní přes kalkulačku lhůt zde na webu a ten den poslal odpor, doručen úřadu byl následující den ráno (asi mají vypnutou spisovou službu - posílal jsem již odpoledne). To by mohli zkusit ještě jako další argument, když už ostuda...

Stejně si myslím, že nějaký nadřízený úředník to zarazí a uvědomí si tu blbost  :P

Čistě pro můj klid ještě prosím o kontrolu odporu. Za padlé rady a doporučení děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #16 kdy: 22 Března 2017, 08:51:00 »

Odporu není co vytknout.

Zprávy se z DS sice po 90 dnech mažou, ale řekl bych (i když to nevím jistě, tak prosím berte s rezervou), že logy typu kdy se kdo kam přihlásil a odkud kam putovaly zprávy, se budou uchovávat podstatně déle. A platí zásada, že jakékoliv informace obsažené v ISDS jakožto informačním systému veřejné správy (např. i ty běžně nedostupné logy) jsou úřadu (orgánu veřejné moci) plně k dispozici a bude-li mít nějakou pochybnost, je na něm, aby si to ujasnil, nikoliv na účastníkovi, aby např. musel prokazovat, že mu něco přes DS poslal. Rada pk202 výše je ovšem samozřejmě správná, i když by to nemělo být potřeba, je fajn mít v ruce něco pro případ, že se státu všechno záhadně ztratí ...

Ano, taky si myslím, že není vyloučené, že si úřad svoji chybu dodatečně uvědomí a po krátkém váhání ten odpor nakonec akceptuje. Ale zas bych je nepřeceňoval, pro toho úředníka to je jeden případ v dlouhé řadě, momentálně ho nějak zpracoval (poslal § 37), teď to hodil do nějakého šuplíku, který mu hlídá lhůty, no a až se k tomu za měsíc vrátí, tak si přečte, co tam napsal naposledy, ověří, že jste nic neposlal, prdne na příkaz razítko PM a odsune to jako vyřešenou věc. Nebude kvůli tomu svolávat ministerské koncilium. Teoreticky to může neprojít výstupní kontrolou např. přes vedoucího příslušného odboru (pokud tam takový proces mají nastaven), ale tam zase záleží, jak moc pečlivě to ten vedoucí kontroluje a taky jestli tu funkci nezastává, jak je dobrým zvykem, ten z daného týmu nejblbější ...
« Poslední změna: 22 Března 2017, 08:52:35 od hh »
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #17 kdy: 22 Března 2017, 09:06:42 »

;) Nevím jestli už si u mě neudělali ale poznámku pod čarou. Moje nahlédnutí do spisu 10 min před zavíračkou v době, kdy byl daný úředník na školení a nikdo neměl klíče od jeho kanceláře a s tím se mě právě onen vedoucí snažil vypoklonkovat, by si možná mohli i pamatovat. Nakonec ale uznali, že to, abych si kvůli tomu kupoval letenku do mého trvalého bydliště bude asi zbytečné, dali si přesčas, klíče našli, dalších 15minut urovnávali spis a nahlédnutí umožnili. A ani to, že jsem do něj "nahlížel" asi 30 sekund je nepotěšilo. Poker face udrželi a to o de***ch si asi řekli až po mém odchodu  :)

O dalším průběhu budu informovat. V dané věci o nic závažného nejde (parkování).
« Poslední změna: 22 Března 2017, 14:09:36 od hh »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #18 kdy: 22 Března 2017, 11:20:35 »

Ano, zprávu si nechám zkonvertovat do písemné podoby na czech@pointu - pro sichr. Uloženou jí mám v aplikaci "Datovka" - sice jsem nikdy neřešil, jak by se případně postupovalo po 90dnech, kdy zpráva zmizí, nemám trezor, ale mám to takto uloženo, ale třeba se tímto případem dovzdělám :-)

Zprávy se sice smažou, ale i po jejich zmezení lze vyexportovanou zprávu ověřit v kterékoliv datové schránce. Výsledkem je že "Zpráva prošla v této nezměněné podobě systémem ISDS"

Nicméně ve Vašem případě ouřad doručení nezpochybňuje a Vy nepopíráte že samotný dokument nebyl podepsaný...takže asi ta konverze na Czechpointu je vyhazování peněz a času.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #19 kdy: 22 Března 2017, 11:33:46 »

Taková legrácka.. odpor je OK a není potřeba už reagovat.. ale co tak poslat úřadu že nemáte co k odporu dodat.. a poslat jim to normálně e-mailem bez elektronického podpisu?  :)

Zároveň to může úřad zmást protože to upozornění nebude platné podání.. ale původní odpor pořád bude..

Moje nahlédnutí do spisu 10 min před zavíračkou v době, kdy byl daný úředník na školení

Když se tu tohle nakouslo.. to "na školení" a podobně jsou většinou krycí názvy pro áčko.. je způsob jak se na nich povozit?.. jako ptát se na jakém školení a kde úředník je.. vymyslet nějaký důvod proč s ním mluvit osobně?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #20 kdy: 22 Března 2017, 12:04:10 »

Informace o tom, na jakém školení byl dne D úředník Ú, by měla být 106kovatelná. Ale není mi moc jasné, k čemu by to celé mělo směřovat - hypotéza tedy je, že Ú se po anglicku vypařil z úřadu 1/2 hodiny před koncem úředních hodin, resp. pracovní doby? A vůči nahlížeči teď bude podjatý, protože kvůli němu to áčko vyšlo najevo a úředník by mu to mohl oplácet (nebo si přinejmenším ve vztahu k němu vytvořit kognitivní bias)? No nevím ...
« Poslední změna: 22 Března 2017, 14:12:58 od hh »
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #21 kdy: 22 Března 2017, 13:43:01 »



Taková legrácka.. odpor je OK a není potřeba už reagovat.. ale co tak poslat úřadu že nemáte co k odporu dodat.. a poslat jim to normálně e-mailem bez elektronického podpisu?  :)

Zároveň to může úřad zmást protože to upozornění nebude platné podání.. ale původní odpor pořád bude..


Nebo jim tím emailem poslat něco jako: Zpravu jsem dostal, ale z duvodu dovolene jsem na ni nemohl bohuzel odpovedet ve lhutem. Poslat treba 6. den. To by mohlo urednikovi udelat skodoliby usmev na tvari a mohl by zapomenout zkoumat tu blbost co vyplodil Nebo to rovnou 6. den zaplatit a pak holt 2 roky pockat..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #22 kdy: 22 Března 2017, 13:55:50 »

Nekomplikujte to. Vy chcete, aby úřad pokračoval v té své vlastní nesmyslné linii a na to je nejlepší nedělat nic a nechat ho to udělat. Když si chybu uvědomí, tak nic, nevyšlo, jedeme dál. Nemám ale dojem, že byste tomu, čeho chcete dosáhnout, mohl nějakou svoji aktivitou pomoci či zvýšit pravěpodobnost úspěchu.

Problém těch mailů či jiných reakcí je v tom, že tím dáte úřadu najevo, že se k tomu odporu hlásíte, že to je váš projev vůle. Sice to porvrzení bude pořád (účelově) mít nějaké formální chyby (opožděnost, nepodepsaný e-mail), ale když úřad nebude mít pochybnost, že komunikuje s vámi, může to akceptovat (v tomto směru nemá žádnou tvrdou povinnost k těm podáním nepřihlížet či nějak konkrétně postupovat). Takže by ta vaše snaha mohla být vyloženě kontraproduktivní.
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #23 kdy: 22 Března 2017, 14:00:47 »

Dobre. Zatim zustavam tedy tak, ze neudelam nic. Uvidime, co bude nasledovat.
« Poslední změna: 22 Března 2017, 14:09:09 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #24 kdy: 22 Března 2017, 14:08:53 »

Ještě technická - když reagujete na bezprostředně předcházející příspěvek, tak je opravdu zbytečné jej celý citovat, jde o obecně platnou zásadu netikety. Dovolil jsem si ty zbytečné citace promazat.
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #25 kdy: 22 Března 2017, 14:10:08 »

Diky

IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #26 kdy: 05 Dubna 2017, 20:02:09 »

Pozdrav všem nápomocným sledujícím,

aktualizace stavu: prislo predvolani osobe podezrele ze spachani prestupku (me). Nic jsem jim neposlal, ale castku jsem uhradil, shodou okolnosti prave dnes, z ciziho uctu.

Jakmile me to zdravotni stav umozni, poslu sem anonymizovanou verzi, jak pribeh pokracuje a budu mit nejake dalsi otazky, nejprve na sebe, neco treba najdu na foru a pak se pripadne budu dotazovat. Jde o to, ze vlastne neposlali odpustek ani vyzvu ke sdeleni ridice, jen si ho (me) dedukuji z toho ze jsem provozovatel a auto jsem vyzvedl. Tak se musim pripravit na dalsi pokracovani :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #27 kdy: 05 Dubna 2017, 20:39:53 »

??

Co že to přišlo, předvolání? K ústnímu jednání? Tedy SO ten odpor nakonec akceptoval a pokračuje v řízení? V tom případě mi není jasné, co jste jim tedy vlastně platil ...
IP zaznamenána

Castillejos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #28 kdy: 05 Dubna 2017, 20:41:46 »

Jedna z rad zněla zaplatit - abych SO upevnil v jeho nazoru, ze odpor nebyl radny a tedy prikaz nabyl moci.

Platil jsem jeste pred tim, nez dorazilo predvolani k ustnimu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Elektronický podpis dokumentu podaného datovou schránkou
« Odpověď #29 kdy: 05 Dubna 2017, 20:54:24 »

Ať hledám, jak hledám, tak tuhle radu jsem našel jen když jste si ji udělil sám sobě zde:
Nebo to rovnou 6. den zaplatit a pak holt 2 roky pockat..

Já radil jen případně zaplatit, až bude SO vymáhat pokutu, resp. až by bylo zjevné, že příkaz mají za pravomocný (jako alternativu k možnosti nic neplatit, ale být připraven v následné exekuci poukázat na neexistenci pravomocného titulu).

Zaplatit předtím je IMHO slepá ulička. Sice asi chápu, jak to bylo myšleno, mohl byste zkusit argumentovat legitimním očekáváním, které vám vzniklo na základě té výzvy k doplnění. Tedy že jste odpor sice podal, ale když vám bylo sděleno, že takto je neúčinný, tak jste si to následně rozmyslel a záměrně jste jej nedoplnil s tím, že akceptujete příkaz. To ale neprojde, váš projev vůle (podat proti příkazu odpor) byl učiněn, byl učiněn řádně, není žádná pochybnost, že jste to byl skutečně vy (resp. někdo s přístupem do vaší DS) a blábol od úřadu přišel až následně. Protože odpor zásadně nelze vzít zpět (subsidiárně se uplatní § 150(3) SprŘ), není co řešit.
IP zaznamenána