30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?  (Přečteno 13657 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #15 kdy: 10 Května 2017, 14:48:57 »

No třeba by bylo možné to konstruovat a cílit na to, že nebohé strážníky posílal měřit jejich velitel do "neodsouhlasených" míst a že tomu předcházela předáška o tom, že na těch "odsouhlasených" rychlost málokdo překročí a tak se vybere málo do rozpočtu a nebude na prémie....nebo že měli nakázán nějakej objem vybraných pokut, který na "odsouhlasených" místech nebylo možno splnit.
Ale muselo by se to z nich nějak chytře dostat. Nejlépe ještě před samotným podáním TO.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #16 kdy: 12 Května 2017, 18:04:58 »

Děkuji za odpovědi.

hh: podle toho co píšete by tedy TO bylo k ničemu, podávat ho tedy nebudu

pk202: odsouhlasená místa na rok 2017 nebyla vůbec žádná, protože si to povolení prostě zapomněli vyřídit. Zastavoval sám vrchní opičák.

Mně se mezitím povedlo dokopat starostu (jako nadřízeného opicím) k rozhodnutí v mé stížnosti. Papír ještě v ruce nemám, ale shodili to.

Já tedy přes InfZ z opic/úřadu vytěžím nějaké důkazy a ty předám v nové stížnosti, případně případ zmedializuji v místním tisku jak mi radil t4455 (než odpověď zeditoval). Jen moc nevím, jak tuto novou stížnost napsat. Předpokládám, že když ji napíšu ve stylu "vraťte občanům peníze za pokuty nebo to dám do médií", tak se to otočí proti mně jako vydírání/vyhrožování.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #17 kdy: 13 Května 2017, 02:22:26 »

Napsal bych dle InfZ, jestli na základě případu budou vracet ostatním nezákonně okradeným peníze za pokuty. Když ne, vzal bych to rovnou směr média.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #18 kdy: 15 Května 2017, 09:38:02 »

Ještě, až to nebude pro Vás škodlivé, mohl byste zveřejnit město a období, pro které byly důkazy získávány nezákonně?
Třeba si to tu přečte někdo, komu to jako rychlá informace pomůže. Třeba když zvažuje šanci na úspěšnost své obhajoby.

Myslím si, že po vašem rozvíření vod stejně dojde brzo k nápravě a místa už nahlášena budou.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #19 kdy: 21 Srpna 2017, 13:47:15 »

Tento příběh zatím zřejmě není u konce :)

takže UPDATE: místo odpovědi na žádost o informace přes zákon 106, mi dnes bylo doručeno zamítnuté přezkumné řízení o přestupku od SO 2. stupně, které iniciovala obec zaměstnávající škodící opičáky.

EDIT: Žádost o informace přes z. 106, jak jsem zjistil, vyřízena byla. Tedy alespoň jedna z nich, byly podány dvě. Je vyvěšena na webu obce, doručena mi však nebyla.

Zřejmě jsem tedy zas na tahu.
« Poslední změna: 23 Srpna 2017, 09:50:33 od am6 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #20 kdy: 21 Srpna 2017, 16:08:19 »

Jestli jsem to správně pochopil, tak původní řízení zastavil už SO1 (tedy úřad ORP) a pokud se tedy nekoná až takový bizár, že by obec šla proti svému vlastnímu úřadu, tak to znamená, že ten podnět k provedení přezkumného řízení dala jiná obec? Tedy řečeno jinak, obec X, která je dost velká na to, aby si pěstovala obecní policii, ale příliš malá či příliš blízko na to, aby sama byla ORP, se pokouší jít proti svému „malému okresu“ tím, že žaluje na krajském úřadě? Tam musí hulit slušnej matroš, nechcete prozradit, kde to je (alespoň do SZ).

S tím přezkumem to bylo přesně jak? Píšete, že vám bylo doručeno zamítnutí. To moc nesedí, zamítá se žádost, přezkum je ale vždy řízení ex offo. Buď se vůbec nezahájí, pak se to povinně sdělí jen tomu, kdo dal podnět, tedy vám by to KÚ ani oznamovat nemusel (i když jistě i mohl a dokonce bych řekl, že v rámci zásad činnosti SO i měl, abyste se dozvěděl, co na vás ta poťapaná obec zkouší). Nebo se zahájí a když se pak zjistí, že do přezkoumávaného rozhodnutí se zasahovat nebude (ať již proto, že na to nejsou podmínky, např. je pryč lhůta, nebo po meritorním přezkumu a konstatování, že nebyl porušen právní předpis), tak to pak usnesením zastaví. V takovém případě by vám ale přišly dopisy minimálně 2 (nejdřív zahájení, pak zastavení). Viděl jste celý spis, nebo jen ten dopis? Pokud jen dopis, plyne z něj nějak, co ta obec do podnětu napsala?
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #21 kdy: 21 Srpna 2017, 21:45:53 »

Tak to je super příběh-)) prosim jména obci.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #22 kdy: 21 Srpna 2017, 23:44:59 »

hh:
Ano přesně tak jak píšete v prvním odstavci, obec žalovala na svůj okresní správní orgán k SO2 :) Jen s drobným detailem, obec je podle mě malá i na tu obecní policii (cca 2500 obyvatel). Říká se tu, že vrchní opičák je kamarád se starostou, tak spolu zřejmě drží při sobě.

K dopisu: Jedná se jen o sdělení, právničtinu určitě neovládám na takové úrovni jako vy, tak se vyjadřuji v tomto ohledu trochu laicky (zamítnout bylo v tomto případě myšleno tak, že SO2 neudělal co po něm obec chtěla). Obec se prý ve svém podnětu odkazovala na schválená místa k měření od PČR (dále jen povolení) datovaného téměř desetiletí před oním skutkem, které bylo údajně vydáno na dobu neurčitou. SO2 argumentoval tak, že toto povolení na dobu neurčitou bylo stejně zrušeno tím novým (a přesto v době spáchání stejně neplatným), když v něm nebyla řeč o trvající platnosti toho původního. Více v SZ.

Maxim11:
Jména obcí veřejně nejdříve až bude dobojováno ;)
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost v obci, stížnost na opičáka?
« Odpověď #23 kdy: 20 Března 2018, 20:16:42 »

Letos budeme slavit první výročí přestupku a opičáci v naší obci škodí nadále. Dnes poškodili jednoho rodinného příslušníka (bohužel úspěšně, volali mi až po akci, byli poučeni pro příště) a já zase dostal bojovou náladu :)

Když shrnu co se stalo od mého posledního příspěvku:
1. Občas jsem hodil na obec nějakou žádost dle InfZ. Emaily s InfZ začali ignorovat tak jsem si založil datovku. Ta už si ignorovat nedovolili a odpověď na zprávu z datovky už mi dorazila.
2. Už se mi z nich podařilo dostat přiznání, že měřili neoznačeným vozidlem.
3. Platy strážníků v posledním psaní zamítli zveřejnit.

Moje otázky:

ad 2: Jaký orgán mám zapojit k vyšetřování nezákoného měření? Např. citace z článku:
Citace
„Měření rychlosti obecní policií z neoznačeného vozidla je možné kvalifikovat jako správní delikt, za který zákon umožňuje uložit pokutu až do výše dvaceti tisíc korun,“ poznamenal Krátoška, mluvčí ministerstva vnitra.
Mám to dát rovnou na ministerstvo vnitra a oni už si to předají?

ad3: Na toto se se zřejmě podává odvolání. Stačí např. taková forma:
Citace
Proti odmínutí podat informace v čádosti č.j. ... se odvolávám protože ...(citace NSS)
?

Díky
IP zaznamenána