30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oblejzání auta  (Přečteno 78264 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #45 kdy: 17 Března 2017, 08:21:34 »

Ja jen jeste abych to s drogama uvedl na pravou miru, zadne neuzivam a ani jsem nikdy neuzival, jointa jsem ani jednou nezkusil ;)  spis z nekterych leku je nekdy sance nalizat, pokud to maji rozbite:)

Pvs: dekuji za osvetu
IP zaznamenána
In dubio pro reo

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #46 kdy: 17 Března 2017, 08:24:59 »

Pvs: dekuji za osvetu

 :)
Není zač, když můžu, pomůžu. Takový jsem dobrák...  ;D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #47 kdy: 17 Března 2017, 08:28:33 »

Žádost se zamítá ...
Děláte to přece pokaždé, tak jaké hledání? Osobní údaje můžete vypípat a vyčtverečkovat.

Jízlivost cítíte špatně, ale nedůvěru správně. Sice si dovedu představit, že to může fungovat jako kouřová clona (policajt se s tím ukázáním buď smíří, nebo se pokusí o jalové oznámení přestupku), ale nepochopil jsem, k čemu to vlastně je dobré. Pokud by byly dány důvody zadržení ŘP, tak si nemyslím, že by se policajti nechali od zadržení odradit tím, že jim tu kartičku ukážu a pak si ji strčím do kapsy. Pokud dány nejsou, tak mi pořád není jasné, v čem spočívá ta neurčitá negativní zkušenost, které se stále dovoláváte - nechcete rozvést alespoň toto?

Jinak si pro mě za mě dělejte co chcete, ale radil bych trochu větší zdrženlivost v univerzálním doporučování takového postupu (stylem 9 z 10 ...).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #48 kdy: 17 Března 2017, 08:37:21 »

Žádost se zamítá:
Tem radam, ktere zde davate by to mohlo dat patricnou vahu...ale delejte, jak myslite.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #49 kdy: 17 Března 2017, 09:00:20 »

Nezaniklo tady že v případě pana PVS se nejedná o náš ŘP ale o německý? Tam si asi ruka zákona není úplně jistá. V případě českého ŘP by asi jednali jménem zákona....
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #50 kdy: 17 Března 2017, 09:14:47 »

(1) Děláte to přece pokaždé, tak jaké hledání?...
(2) ...Jízlivost cítíte špatně, ale nedůvěru správně. Sice si dovedu představit, že to může fungovat jako kouřová clona... ale nepochopil jsem, k čemu to vlastně je dobré...
(3) ...Pokud by byly dány důvody zadržení ŘP, tak si nemyslím, že by se policajti nechali od zadržení odradit tím, že jim tu kartičku ukážu a pak si ji strčím do kapsy...
(4) ...mi pořád není jasné, v čem spočívá ta neurčitá negativní zkušenost, které se stále dovoláváte - nechcete rozvést alespoň toto?
(5) Jinak si pro mě za mě dělejte co chcete, ale radil bych trochu větší zdrženlivost v univerzálním doporučování takového postupu (stylem 9 z 10 ...).

Reaguji postupně:
(1) Takovou demagogii si mohl člověk vašeho formátu odpustit, kolik silničních kontrol jste měl za poslední např. rok či dva? A kolik jiných jednání či vyhrocených situací, která jste si nahrával za stejnou dobu? Já mám velmi mnoho nahrávek, nejstarší jsou ještě z roku 2009. Pro upřesnění, tento postup jsem využil asi třikrát a pokaždé - opakuji v mém případě s německým ŘP - se to obešlo bez nějaké další šikany a kontrolování povinné výbavy. Pokud bychom se znali osobně, vyhledám a můžu pustit konkrétnímu člověkovi, ale zvěřejňovat lidem, o kterých nic nevím, ne.

(2) Tento postup jsem začal praktikovat právě na základě dřívější úřední šikany. Fízlové, kteří mě již znali a počkali si na mě před garáží v konkrétní dobu, mi neprozřetelně řekli, ať jim jej dám, že jej pošlou na místní úřad obce s rozšířenou působností. Přestože je vydaný jiným státem. Logiku v tom nehledejte, taky jsem čelil v jedné a té samé věci v jeden čas jak přestupkovému tak trestnímu řízení. Stejně tak v mém případě, po první vyhraném soudu státní zástupkyně podala pro sichr druhý návrh na potrestání v prakticky totožné věci o pár měsíců později (dalších "zajímavých" a nestandardních postupů bylo více, včetně dopisu z místního úřadu na ministerstvo dopravy s výzvou, aby jako kontaktovali Němce...). Od té doby jej skutečně nikomu nedávám do ruky.

(3) Nejsou dány důvody pro zadržení kvůli zákazu činnosti. Pokud by byly, nenechali by se fízlové tak snadno odbýt a došlo by na donucovací prostředky. Stačí? (neustále opakuji, že pokud je vysloven zákaz řízení, zahraniční kartička nepomáhá a řízení může být/bude kvalifikováno jako trestný čin - zahraniční kartička funguje jako prevence a ochrana před šikanou a nestandardními komplikacemi). Jako zkušený právník již jistě tušíte, odkud vítr vane a kvůli anonymizaci bych to dále nerozebíral, čtou to tady jak fízlové, tak úředníci. Včetně jednoho zmrda, kterého jsem zmrdem osobně nazval.

(4) viz 2

(5) Nechal jsem se unést reklamou, k čemu to hnidopišství. Opakovaně zdůrazňuji, že toto je místo pro rady a sdílení zkušeností, nikoliv čistá právní poradna. Pokud to alespoň jeden život zachrání, má to smysl... (opět nadsázka) Pokud je konkrétní postup nebezpečný nebo nemůže z principu fungovat, stačí pod něj připsat komentář NEDOPORUČUJI a doplnit argumenty proč.



Nejsem právník, nedávám univerzální právní rady, chodím si to tu pročítat přiučit se ze zkušenosti jiných, případně ze zajímavých neotřelých nápadů, a naoplátku rád sdělím zase své vlastní zkušenosti, případně nápady. Pokud se někdo zeptá či něčemu nerozumí, odpovím, ale na jedovaté poznámky už nebudu reagovat. V mém případě jsem převedl veškerá movitá aktiva do zahraničí, nemovitá aktiva pod zahraniční obchodní společnosti a zařídil si ZAHRANIČNÍ ŘP. Až splním podmínky, zažádam si o občanství a zahraniční pas, to samé i pro mé děti, to jen tak pro úplnost. Prostě jsem to tehdy vyhodnotil jako nejlepší řešení současného fašismu a jako bonus navíc jako řešení důchodové otázky. A hážu to sem jako inspiraci pro ty, kteří na to mají (chuť, koule, peníze, odvahu, atd. atd.).
O tom, že již nikdy nedám českému fízlovi do ruky svůj ŘP, vás nehodlám nijak nadále přesvědčovat. To je odpověď i na fu.
« Poslední změna: 17 Března 2017, 09:27:57 od PVS »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #51 kdy: 17 Března 2017, 09:27:01 »

Nezaniklo tady že v případě pana PVS se nejedná o náš ŘP ale o německý? Tam si asi ruka zákona není úplně jistá. V případě českého ŘP by asi jednali jménem zákona....
Jak to cítí policajt netuším, ale jinak mezi CZ-ŘP, DE-ŘP a libovolným jiným EU-ŘP není rozdíl. Jediné specifikum je, že policajt si zatím nemůže ten doklad online prolustrovat (tj. zda takový doklad skutečně byl vydán a nejde např. o padělek, a zda skutečně osvědčuje existenci řidičského oprávnění držitele (což je přechodný stav, protože na propojení databází se pracuje).

I cizí ŘP lze zadržet, jen pak musí být obratem zaslán do státu, který jej vydal (§ 118b(4) ZPPK). Pokud by při úkonu něco policajt vynucoval výzvami jménem zákona, tak též ve vztahu k CZ i jinému ŘP v zásadě nebude rozdíl.
« Poslední změna: 17 Března 2017, 09:38:44 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #52 kdy: 17 Března 2017, 09:38:21 »

(2) Tento postup jsem začal praktikovat právě na základě dřívější úřední šikany. Fízlové, kteří mě již znali a počkali si na mě před garáží v konkrétní dobu, mi neprozřetelně řekli, ať jim jej dám, že jej pošlou na místní úřad obce s rozšířenou působností. Přestože je vydaný jiným státem.
To je správný postup v případě zadržení, (český) úřad ORP pak obratem pošle zadržený ŘP (německému) úřadu, který jej vydal, viz § 118b ZPPK. Co s tím udělá německý úřad a jaké důsledky to případně bude mít pro řidiče a jeho řidičké oprávnění se pak již řídí německým zákonem.

Tedy otázka je jen, zda byly dány podmínky pro zadržení ŘP, tj. byla splněna některá z hypotéz v § 118a(1) ZPPK. Pokud ano, lze zadržení předejít tím, že budete tvrdit, že jej nemáte u sebe, nějaké ukazování a nedání do ruky může snadno vést k nechtěné eskalaci. Pokud ne, jde o nezákonný postup policie a je-li to dokonce podtrženo úmyslem, tj. že si jak uvádíte konkrétně na vás počkali a tím nedůvodným zadržením nějak vyhrožovali, tak to je na hraně trestného činu těch policajtů a to nejlepší, co v takové situaci můžete udělat, je chovat se civilizovaně, vše si nahrát a umožnit jim ten čin dokonat.
« Poslední změna: 17 Března 2017, 09:40:45 od hh »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #53 kdy: 17 Března 2017, 09:56:26 »

No já to dělám takto. Mám takovou tu "harmoniku" na doklady. Mám tam krom OP,ŘP,ORV(TP), emisí atd. i nějaké historické průkazky do knihovny, půjčovny, bazénu atd. v takových těch průhledných obalech. Noa jedna z těch průkazek je přeložená napůl (jako býval starý malý techničák) a přesně se do ní vejde ten řidičák. No a tam ho mám schovaný. Pokud nic nehrozí prostě ho vytáhnu a předložím a pokud by hrozilo nějaké nebezpečí zbytkáče či tak, tak to prostě vysypu všechno na sedadlo spolujezdce a budu se v tom přehrabovat s tím že "musí to tady někde být" ...no a když už to bude možné tak ho najdu.....nebo nenajdu.

Pravdou je, že ukázat a nedat z ruky je blbost - leda bych si myslel, že toho vola přeperu :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #54 kdy: 17 Března 2017, 10:00:09 »

Německý ŘP nic neřeší, jediný co mi dáva smysl je jezdit autem registrovaným ve státech kde je auto vybaveno pouze zadní registrační značkou (zda to ještě někde mají) tím odpadnou veškerý úsekovky a stacionáry
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #55 kdy: 17 Března 2017, 10:04:16 »

... jezdit autem registrovaným ve státech kde je auto vybaveno pouze zadní registrační značkou...

Jak to proboha souvisí s tím když Tě zastaví ?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #56 kdy: 17 Března 2017, 10:08:01 »

Nijak, jen to navazuje na PVS který se myslím domnívá že ŘP z jiného státu je výhoda, proto píšu že jako jediná výhoda mi přijde mít něco z jinýho státu je auto a né doklady.

Jinak diskuse o předkládání dokladech mi taky moc nesouvisí s tématem tohoto vlákna  ;)
« Poslední změna: 17 Března 2017, 10:10:14 od t4455 »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #57 kdy: 17 Března 2017, 10:22:24 »

Tak snad už poslední odpověď

...zda byly dány podmínky pro zadržení ŘP, tj. byla splněna některá z hypotéz v § 118a(1) ZPPK...
...lze zadržení předejít tím, že budete tvrdit, že jej nemáte u sebe...
...jde o nezákonný postup policie a je-li to dokonce podtrženo úmyslem, tj. že si jak uvádíte konkrétně na vás počkali a tím nedůvodným zadržením nějak vyhrožovali, tak to je na hraně trestného činu těch policajtů ...nahrát a umožnit jim ten čin dokonat...

Nebyly - už jsem psal, zatím jsem vyhrál všechny spory, ale pořád válčíme s konkrétními lidmi, kteří mají svou motivaci, nejčastěji přehnanou ambici a uraženou ješitnost
Přestupek (-ky) - prakticky vyzkoušeno. Potom to stálo opět můj čas a peníze to řešit. S úředníkem, kterého jsem nazval nekompetentním parazitem a nepřímo, aby to nebylo snadno postižitelné i hovadem a zmrdem...
To sice je nezákonný postup - když konkrétní fízly nechám jej dokonat, stejně jsou to pro mě komplikace - musím si kartičku znovu nechat udělat, stojí to můj čas, moje peníze a než mám novou v ruce, jsem lovná zvěř (a jako napotvoru mám teď místně příslušný Landratsamt asi 300 km...)
TČ - rád bych je takto dostal, ale nežijeme v ideálním světě. Drtivá většina stížností končí tím, že příslušníci postupovali podle předpisů, v nejlepším případě pochybení příslušníků bylo řešeno disciplinárně nadřízeným...


Slepými uličkami a vlastními chybami jsem si nakonec vychodil tento přístup, zatím mi funguje za prakticky nulových časových a finančních investicí, běžná silniční kontrola (zase mě nekontrolují každý týden, že) fízlem, který není nijak osobně zainteresován probíhá celkem bez potíží (i když už zkusili "argumentovat" kontrolou pravosti), tak proč měnit věci, které fungují. Až narazím, budu hledat jiný způsob sebeobrany a budu se inspirovat i zde. Další level, kam cílím, je mít kartičku ještě z další země. Opět pro inspiraci...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #58 kdy: 17 Března 2017, 11:29:58 »

Tedy jestli to správně chápu, ŘP nedáváte z ruky kvůli obavě z toho, že vám bude svévolně nezákonně zadržen fízly, kteří vás znají a cosi proti vám mají. Naběhnout je na vidle nenecháte, protože vám to nestojí za pár dní bez kartičky a vyřizování jejího vrácení. Udělal jste to zatím 3x včetně případů, kdy sám tvrdíte, že fízl směrem k vaší osobě nijak zainteresován nebyl a nad vaším výstřelkem nakonec mávnul rukou.

Pokud vám to funguje, tak OK, jen se obávám, že řešení problému spočívá spíš v klepnutí přes prsty těch borců, kteří vám nějakým nezákonným zadržením vyhrožují, než tím, aby všichni řidiči u všech kontrol zkoušeli nějaké machrování s nedáním ŘP z ruky, ukazováním přes okénko atp. To není nic než hra - může to být zábavné, policajt s IQ tykve se může dostat mimo svoji komfortní zónu, neví co má dělat (na školení to nebylo), tak o tom třeba začne diskutovat. Ve většině případů u kontrolních kontrol to pravděpodobně nakonec policajt zkousne, protože potřebuje sbírat čárky a ne ztrácet čas s jedním kverulantem. Ale jak i sám rozpoznáváte, může nastat jiný scénář zahrnující výzvy jménem zákona a následný zákrok, hmaty/chvaty a další legrace. Kdo hru na dráždění policajta hraje často a rád, tak snad tohle umí nějak odvládnout, aby eskalace buď nenastala, nebo k ní alespoň došlo způsobem, že policajta začnou vyšetřovat a následky pro řidiče nebudou trvalé ... Je to něco a la MikeJePan - já to primárně neodsuzuju, ať se každý bere za své štěstí jak umí, ale když se postup z racionálního bránění vlastních práv a zájmů přehoupne do provokace, tak si nejsem jist, zda je na místě něco takového doporučovat jako obecný postup, byť tedy s licencí typu „dávám ke zvážení“.

Jde-li o ten konkrétní případ, tj. fízl hrozí zadržením ŘP z důvodu, že ho se*ete, tak přestože tady systematicky odrazuju od podávání nesmyslných trestních oznámení, tohle, stalo-li se to alespoň trochu dle vašeho popisu, je vcelku jednoznačné podezření na TČ zneužití pravomoci úřední osoby při naplnění všech znaků (úmyslné jednání a úmysl způsobit újmu) a i kdyby to nakonec třeba neskončilo odsouzením, policajti by se u toho zapotili dostatečně.

Citace
Další level, kam cílím, je mít kartičku ještě z další země. Opět pro inspiraci...
Ano, to se zde řešilo nedávno. Může být, ale je třeba pracovat i s riziky (např. že v procesu získávání těch kartiček se řidič patrně dopustí deliktů, které v případě, že vyjdou najevo, nebude úplně snadné hájit ...).
« Poslední změna: 17 Března 2017, 11:33:02 od hh »
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #59 kdy: 17 Března 2017, 22:38:01 »

Podle mě je nejvíc safe nechat proběhnout kontrolu všeho možného, nechat ho sepsat pokutu nebo oznámení a po celým sraní s tím na něj ŘP hodit. Když už nic jiného, tak ho naserete, že musí vypisovat zbytečně papíry.
IP zaznamenána