30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: Oblejzání auta  (Přečteno 77635 krát)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Oblejzání auta
« kdy: 13 Března 2017, 16:24:16 »

Po dlouhý,ale nezbytný odmlce zdravím všechny lidi a rád bych se s váma podělil o jednu zajimavou a čím dál víc praktikovanou metodu na severu čech. Ta spočívá ve vytipování policií evidentně staršího auta s potenciálem něco najít a po zastavení řidiče, ideálně holku, nebo staršího člověka, otravujou s detailním  oblejzáním auta s cílem najít sebeměnší kravinu s hláškama typu, vy máte na vejfuku dirku, víte, že ža to sou body a pekně mastná pokuta? Krajně se mi to nelíbí a pokud někdo ví, potřeboval bych nasměrovat, tak abych proškolil pár lidí, co sou schopný praktikovat alespoň základní odpor policii. 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2017, 16:28:32 »

Je to jednoduchý, ukázat doklady a dále absolutní ignorace
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2017, 16:41:53 »

Q: Vy máte na vejfuku dirku, víte, že ža to sou body a pekně mastná pokuta?
A: Hm...
Q: Tak jak to uděláme?
A: Nijak, nic vám nedám.
Q: Tak to nahlásíme na úřad a tam vám seberou papíry.
A: Hm...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2017, 17:40:05 »

Je to na těch lidech jestli si nechaj nebo nenechaj srát na hlavu.
Já mám například poměrně dobrýho kamaráda, kterej mi nikdy nepřipadal jako nějaké vovce až když ho kdysi změřili na poměrně provařenym "CZECH RADAR POINTU", kde bylo na 90% jasný, že se stačí cuknout, domáhat se smlouvy a už se nikdy nic nestane. Když si v hospodě stěžoval, tak jsem mu nabídl pomoc. On na to "Jel jsem rychle tak se přece nebudu vymlouvat" ... já říkám "To budeš podporovat eSTBáky ?" a on na to "To přeci není možné ty si vymýšlíš..." no kdo chce kam pomozme mu tam - nebudu se hádat a obhajovat před každym hejlem...
Nakonec to dopadlo takto: Určená částka byla 1000Kč on jí zaplatil pozdě a tak mu to vrátili na účet - on si pospíšil na ouřad a tam mu řekli že cca za 3 měsíce přijde Sprdel na cca 2500Kč a když nikoho nepráskne tak bez bodů - on hrdě "Já to byl jsem CHLAP nebudu se vymlouvat!" - oni na to  že tedy když chcete můžou mu to dát za 3000 + 2 body tady na místě - no a večer se chlubil v hospodě, že už si to krásně vyřídil i beze mně....no za čtvrt roku po tom se "CHLAPSKY" přiznal že jel telefonoval a nebyl připoutaný ...prý proč to dávat do správního - "DYK MNĚ VIDĚLI A DALI MI TO JENOM ZA LITR BEZ BODŮ - VE SPRÁVNÍM BY TO BYLO ZA BODY A 10000" ....no doporučil jsem mu aby si nechal udělat výpis bodů - a ejhle bodíků jak nasráno - no a pak jezdil jak debil s rozklepanejma kolenama třičtvrtě roku na 50ce 40, na 40ce 30 a na třicítce snad ten křáp raději tlačil aby se nevybodoval.... 

Takže podle mně záleží na těch lidech - když chtějí tak si ty informace najdou a když nechtějí - tak je prostě nepřemluvíte.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2017, 17:45:42 »

Rodinu si nevybirate, kamarady uz muzete. ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2017, 19:11:44 »

Souhlasim se všema, že je to o lidech, mám velice podobnej příběh jako pk202 o kamarádoj, co mu na 50ce nablikali 60 a zastavili ho až na konci obce několik set metrů od měření a za pár zatáčkama. Jdu školit a uvidíme, jakej to bude mít u místních bludištáků ohlas.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2017, 20:20:20 »

Bohužel u mé Fabky (r.v 2001) se projevuje koroze mezi podběhem a blatníkem. Při bližším zkoumání technického stavu minulý týden se mi povedlo omylem udělat šroubovákem díru do podběhu. Hold to musím řešit s mechanikem, i když co jsem četl, je to bohužel bolest Fabií, ale někdo to už přede mnou řešil. Hold 300 tisíc km ...

V neděli ráno jedu do práce a zastaví mě hlídka. Klasika, kontrola dokladů a dýchačka. Vše OK. Jelikož ráno mrzlo, tak se podíval i jestli mám zimní gumy (8 mm) a všiml si bohužel té díry.

P: "Vy jezdíte ve shnilém autě?"
Já: "Proč?"
P:" Máte díru mezi blatníkem a podběhem, vy to nevíte?
Já: "NEVÍM, musela VZNIKNOUT asi během jízdy..."
P: "Víte o tom, že řídíte technicky nezpůsobilé vozidlo a za to vám hrozí zákaz řízení"
Já: "Tak kousek odtud je STK,tak se můžeme zeptat technika, co si o tom myslí a pak to nadále řešit"
P: "Vyřešte si to co nejdříve  a můžete jet".

Skutečně mě zastavili na místě, kde byla asi 200 m vzdálená STK, leč v neděli otevřená jen na objednání   ;D

Někde na Autowebu jsem četl, že pro spáchání přestupku je nutné i vědomé zavinění, takže pokud vám přiznává nějakou závadu, stalo se to za jízdy.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2017, 22:08:31 »

Rodinu si nevybirate, kamarady uz muzete. ;)

Ale no tak....kamarad to je už nějakejch pár desítek let a to že má jinej pohled na dopravní fašismus u nás to nezmění, navíc ani nestojí na tý nepřátelský straně - což by už asi bylo na pováženou...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2017, 23:53:57 »

....
 ....no doporučil jsem mu aby si nechal udělat výpis bodů - a ejhle bodíků jak nasráno - no a pak jezdil jak debil s rozklepanejma kolenama třičtvrtě roku na 50ce 40, na 40ce 30 a na třicítce snad ten křáp raději tlačil aby se nevybodoval.... 

to byla ta chyba
kdyby mu jednoho dne přistál dopis s pruhem, že má chlapsky odevzdat řp na úřadě, tak by na chvíli mírně procitl - že jsou to kurvy, řeknou bez bodů a pak je připíšou
a nakonec by skončil v myšlenkovém průjmu, že ty-pirát se ze všeho vysekáš a on nemá řidičák a že by to chtělo ještě přísnější tresty...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #9 kdy: 14 Března 2017, 00:16:58 »

a nakonec by skončil v myšlenkovém průjmu, že ty-pirát se ze všeho vysekáš a on nemá řidičák a že by to chtělo ještě přísnější tresty...

Tahle logika je bohužel dost běžná u většiny lidí. Dost lidí sere i to, že má někdo tu drzost nezaplatit na místě.

Dneska mi potřebovala jedna paní vysvětlit jak by EET zakázala protože to žere malý obchodníky a kontroly by rozhodně posílila a posílala je jen na tamty ty vjetnamce.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #10 kdy: 14 Března 2017, 10:32:52 »

Zažil jsem na severu něco podobného. Odbočím z hlavní na vedlejší a tam u krajnice červený civilní VW Transporter, který využívá naše místní kriminálka a pořádkovka. Kolem postávali 2 gorily v černém mudůru a jeden civil s bílou páskou na ruce s nápisem POLICIE. Jedna gorila mě zamávala ke straně. Stahuji okénko a událo se něco neuvěřitelného... zde je přepis:

PaCh: "Dobrý den, omlouvám se za zdržení, rychlá evidenční kontrola. Poprosím techničák..."
Já: "Řidičák, zelená karta...?" a podávám techničák
PaCh: "To nás nezajímá...", bere si techničák a dává ho civilovi s páskou, který tasí nějaký papír a zkoumá VINko za čelním sklem
Poté se civil odebre do transportéru. Obě gorily mezitím šmejdí kolem auta. Celé to trvá necelé 2 minuty. Civil pak vyleze z transportéru a míří k mému okénku.
Civil: "Děkujeme, můžete jet... nashledanou." a vrací mi techničák
Já: "Děkuji... a můžu vědět o co šlo?"
Civil: "Hledáme nedávno odcizená vozidla..."
Já: "Aha... tak díky... nashle"

Sám jsem tomu nevěřil ale PaCh gorila se hned po pozdravu omluvil  :o Nevím co to bylo, ale budu si myslet že PČR aspoň jednou pomáhala a chránila...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2017, 10:56:02 »

... Nevím co to bylo, ale budu si myslet že PČR aspoň jednou pomáhala a chránila...

O tom bych silně pochyboval...nejspíš se ztratilo auto nějakému hlavounovi a nebo kriminálka (civil s páskou) potřebovala někoho zhaftnout.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #12 kdy: 14 Března 2017, 11:01:07 »

Sám jsem tomu nevěřil ale PaCh gorila se hned po pozdravu omluvil  :o Nevím co to bylo, ale budu si myslet že PČR aspoň jednou pomáhala a chránila...
Take o tom pochybuji.
Tipuji, take vozidlo nejakeho Kozeneho(nebo pacha), jakym vozidlem jste jel?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #13 kdy: 14 Března 2017, 14:31:06 »

4 fu: Právě že nic spešl, Volvo V70 z roku 2002. Jen to mám pěkně rozleštěné a udržované.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #14 kdy: 14 Března 2017, 21:17:44 »

PaCh: "Dobrý den, omlouvám se za zdržení, rychlá evidenční kontrola. Poprosím techničák..."
Techničák vám nedám. Nemáte na něj nárok.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5