30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: Oblejzání auta  (Přečteno 77634 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #60 kdy: 05 Srpna 2017, 12:31:32 »

no - praktikuji v rámci nasrání četníků taktiku - řidičský průkaz jsem zapomněl. Oni frflají, blblají něco o přestupku a někdy i zapomenou na to, proč mě zastavili ....
když ne -naposledy si vymysleli nepřipoutání se, tak sepíšou záznam, zanesou tam domělý přestupek a ten řidičák a když mi to nesou k nahlédnutí a podpisu, s úsměvem na rtu jim řidičák podávám s tím, že jsem ho zázračně našel. To je nazlobí a musí to v záznamu opravit a já se trošku bavím ....

samozřejmě je to taktika pro toho co má čas a chce je poškádlit.

jinak už se mi stalo 3x že místo  - většinou nepřipoutání se, se po absenci ŘP rozvedla diskuse na téma jestli to je nebo není přestupek, já argumentuju tím, že mohou jít do auta a tam si můj ŘP on-line najít, oni citují zákon že jsem  povinen předložit, já hodím na váhu materiální aspekt a je z toho hezká taškařice... když pak najednou ŘP objevím, četníci se zklidní, jsou rádi že je po jejich a na pásy úplně zapomněli nebo jim došlo, že by mi je neprokázali a nechají mě být....

tož tak na světě :-)
IP zaznamenána
Concorde

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #61 kdy: 06 Srpna 2017, 21:24:00 »

já to úplně vidím
jak se jim mění barvy
a těší se, až vypadnete a oni vykostí někoho jiného
a ten jiný jim udělá to samý
a oni odjíždí s pláčem na služebnu požádat o ukončení služebního poměru  ;)
IP zaznamenána

allcopsare

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #62 kdy: 19 Srpna 2021, 03:06:36 »

Není povinnost vydávat ŘP, OP nebo TP z ruky. Povinnost je pouze tyto doklady předložit (předložení není předání nebo vydání). Povinnost vydat nebo nevydat z ruky není nijak žádnou právní úpravou stanovena, tedy je na uvážení občana, jestli dokumenty vydá nebo nevydá z ruky.

PČR má naopak při prokazování služebním průkazem (vyhláška 122/2015 Sb. o policejním označení, §8 odst. 1) povinnosti dvě - předložit a nevydat z ruky. Z toho se dá mimojiné dovodit, že je de iure přípustné předložit nějaký dokument a současně jej nevydat z ruky.
« Poslední změna: 19 Srpna 2021, 03:09:07 od allcopsare »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #63 kdy: 19 Srpna 2021, 08:40:44 »

Gratuluji, takže jste na skoro na den přesně po 4 letech zopakoval to, o čem se tu tehdy vedla diskuze. Závěr je ale stejný, je to čistě vysírání, nic víc. Jakmile ŘP máte u sebe, lze jej zadržet a odmítání povede k eskalaci, pravděpodobně pranici a nakonec skončíte na služebně s mnohem širším obviněním, než předtím. Příliš velký fun factor v tom, že se nechám zakleknout, rovněž nevidím.

Pokud už, tak za nejlepší taktiku považuji ŘP nemít a objevit jej až v momentě, kdy mám jistotu, že např. test vyšel negativně apod.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #64 kdy: 19 Srpna 2021, 09:18:10 »

Nekdo casto kycha a s kovidem muzete opici nabidnout  ze mu OP podrzite, aby ho poprskany pri nahlem kychnuti nemusel brat do ruky  a kreten vam jeste podekuje ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #65 kdy: 19 Srpna 2021, 13:02:55 »

Nevim esli sem to tady tenkrát nepsal, možná se mi to stalo až potom, v mezičase, ale minimálně jednou mi uniformovanej ksindl do vočí tvrdil, že to musím předat, že na to majou jakejsi prezidentní pokyn to přebrat. Předpokládám lhal jak dyž burešdnes tiskne, ale načtený ty jejich kraviny nemám (ostatně pokyn prezidenta nemá na venek předpokládám moc velkou váhu).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #66 kdy: 19 Srpna 2021, 13:13:32 »

Z interní normativní instrukce může mít pupínky jen ten SNBák, Vy ne.
IP zaznamenána

allcopsare

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #67 kdy: 19 Srpna 2021, 13:51:09 »

Gratuluji, takže jste na skoro na den přesně po 4 letech zopakoval to, o čem se tu tehdy vedla diskuze.

Pardon za bumpnutí, ale registroval jsem se teprve včera a chtěl jsem také přidat tuto právní argumentaci, kterou jsem tu nikde neviděl. Přišlo mi však zbytečné kvůli tomu zakládat nové téma, když je to již probíráno zde.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #68 kdy: 19 Srpna 2021, 15:06:02 »

Z interní normativní instrukce může mít pupínky jen ten SNBák, Vy ne.
jo, jenže SNBák mi jménem zákona může na místě nakazovat cokoli, velevážení páni soudci nám to plebsu už mnohokrát vysvětlili
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #69 kdy: 22 Září 2022, 10:24:53 »

Ono jde treba i o to, ze dychani probehne v poradku, protoze nalitej nejezdim, jen jednou sem nadychal nekolik hodin po poslednim vinu a diky foru sem o papiry neprisel, nic neplatil a to mi dostatecne vylecilo od dalsiho podobneho chovani:)) ale pokud ja bych po dychani rp nasel, oni teprve az pak prisli s testem na drogy , ktery by vysel falesne positivni a v tu dobu by uz rp meli.. na to je jedine reseni nemit rp celou dobu u sebe , predpokladam?
Jen mit cislo rp a dle toho si jej muzou overit tedy?

Papirky neoblizujeme (mohli je ne/vedome prenest na papirek drogu z interieru PCR vozidla apod.) , trvame na krvi -> nemaji, jak zduvodnit odebrani RP - RO do doby testu.


To stále funguje?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #70 kdy: 07 Listopadu 2022, 21:47:26 »

Podle D-fensova FSM https://road-fens.com/fsm-11-2-orientacni-zkouska-na-drogy/
je lízání v jinym režimu než foukání.
K lízání by měli mít cajti důvod. To pak nejde odmítnout. Ale samo o sobě nestačí. Musí ho potvrdit krev. Proto se cajti snažej to pak uhrát na odmítačku.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #71 kdy: 07 Listopadu 2022, 22:40:58 »

K lízání by měli mít cajti důvod. To pak nejde odmítnout.

Upřímně řečeno nemyslím si, že by mně mohli nějak donutit spolupracovat a nechat si strkat něco do pusy nebo něčím na mně šahat. Když budu od počátku požadovat krev, musí mne tam vzít nebo pustit. Samozřejmě je nutné nemít ŘP u sebe, resp. to nepřiznat.
A samozřejmě od samého prvopočátku nahrávat !
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #72 kdy: 08 Listopadu 2022, 04:17:51 »

Jak by to v takovém případě bylo s placením za odběr krve, když ho řidič vyžaduje a zároveň odmítá orientační test? Nemusel by náklady hradit řidič, i když by byl výsledek negativní? Kolik to může být, 500 Kč za odběr + 500 Kč za laboratorní zkoušku? Pokud by ty náklady musela i tak hradit policie, mohli by jí řidiči tu buzeraci pěkně osladit. 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Oblejzání auta
« Odpověď #73 kdy: 08 Listopadu 2022, 08:03:19 »

Samozřejmě že řidič  >:(  nicméně by se možná potom nějak krkolomně dalo dovodit, že když byla krev čistá nebyl důvod k podezření a uhrát to na chybu vopičáků, ale moc bych tomu nedal.
Jinak rozhodně raději zaplatím preventivně tisícovku než bych si nechal kvůli false pozitivnímu testu zhaftnout papíry byť i na jeden dva měsíce. Zase tak často mně nestavějí a ještě nikdy po mně nechtěli lízačku.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]