30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 0,27 - 0,26, řp odebrán  (Přečteno 33860 krát)

kraplos

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
[LOST] 0,27 - 0,26, řp odebrán
« kdy: 06 Března 2017, 20:58:55 »

Zdravím,
mám na Vás zkušené pár dotazů, předem popíšu situaci.

Jedná se o tchána- ŘP 40 let, za celou dobu žádný přestupek, žádná pokuta... Nyní je na řidičáku dost závislý (potřebuje ho k výkonu povolání, bydlí na ne zrovna dostupném místě atd.), doposud žil klidným životem a fízly plně respektoval. Přes víkend jel s manželkou po městě, cucal HALLSku, kvůli nějakému zánětu dýchacích cest, a vše bylo krásné. V tom se hlídka PaCHů rozhodla, že jim den udělají ještě krásnější a poctí je svou kontrolně buzerační kontrolou. Vše probíhalo standardně- řidičák, techničák, zelená karta, pak dýchání... Tchán netušil, že by mohl něco dýchnout. O to větší bylo překvapení, když mu monocajt ukázal detektor pralinek, na kterém bylo 0,27‰, poté se opičák odebral někam se slovy, že musí tu pixlu zkalibrovat, takže za 5 minut repete. Po 5 minutách ukázal přístroj 0,26‰.
Tchán s výsledkem nesouhlasil, alkohol popřel-následoval výslech ohledně léků a různých "pomocníků" na chřipky a záněty, dokonce snad jmenoval názvy, a že prý to může být i to. Krev nabídli, ale bohužel se nejelo. Když se tchán dožadoval opakování dechové zkoušky, tak mu řekli, že už foukal 2x a že to jim stačí. Do prtokolu o dechové zkoušce napsal "nejsem si vědom, že bych v těle mohl mít alkohol".
Následovalo zfízlování a ztotožnění tchýně, prý svěděk tohoto nechutného pyratství. Následně nedovolili s autem, které bylo nešikovně postavené jen na krátkou kontrolu, ani hnout do příjezdu známeho, kterého na přivítanou pro jistotu taky hned zbuzerovali a dali mu dýchnout...

Napadlo mě, že bych na základě plné moci zastupoval tchána a nabral tak cenné zkušenosti se správním orgánem, problém však je, že řidičák nemá a prioritou pro něho je dostat ho zpět za každou cenu v co nejkratším čase, tzn. i za cenu ohnutí hřbetu.
Můj dotaz: je reálná šance, že bojem proti výsledku měření získáme řidičák dříve, než když dostane zákaz na půl roku a polovinu mu prominou?
neměli by monocajti do potvrzení od zadržení ŘP (viz. níže) psát hodnoty po odečtení 0,24‰?

předem děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2017, 21:07:16 »

...Krev nabídli, ale bohužel se nejelo....

Proč se nejelo by byla také dosti podstatná informace.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2017, 21:20:07 »

Ohnutím hřbetu se mu dostane pokuty a zákazu.

Tchán bude minimálně několik týdnů bez papírů, nezbývá než se s tím nějak smířit.

Až přijde dopis o zahájení řízení, nechť vám vystaví plnou moc a vy obstarejte kopii spisu. Nic dalšího se zatím dělat nedá.
IP zaznamenána

kraplos

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2017, 21:26:46 »

Obstarám, zanonymizuji a hodím to tady. Děkuji

...Krev nabídli, ale bohužel se nejelo....

Proč se nejelo by byla také dosti podstatná informace.

Tchán bohužel odmítl...
« Poslední změna: 06 Března 2017, 21:47:51 od kraplos »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2017, 21:55:48 »

Obstarám, zanonymizuji a hodím to tady. Děkuji

...Krev nabídli, ale bohužel se nejelo....

Proč se nejelo by byla také dosti podstatná informace.

Tchán bohužel odmítl...

Ty hodnoty jsou před odečtením tolerance, že? Pokud jo, je tohle zadržení ŘP hezká prasárna od fízlů. Té krve je škoda, vyšla by patrně 0.00  :(
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2017, 22:11:19 »

Takže si to shrňme.
1) hodnoty jsou před odečtením. „Hodnota alkoholu v těle řidiče, která bude pro správní orgán (případně orgány činné v trestním řízení) určující, bude tedy stanovena tak, že hodnota naměřená analyzátorem bude ponížena o 0,24‰.“
2) druhé měření bylo provedeno přesně za 5 minut a nebo asi za pět minut (přičemž není vyloučena i kratší pauza)?
3) řidič s výsledky rozhodně nesouhlasil a přesto nebyl vyzván k odběru krve
4) řidič prohlašoval, že měl před měřením mentolku a pod. a přesto nebylo provedeno 3. měření a ani se nejelo na krev
5)…

No, pokud se tohle dobře povede dál, tak budou platit jak mourovatí na odškodném…
IP zaznamenána

kraplos

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2017, 22:30:57 »

Takže si to shrňme.
...
ad 1) Souhlasí, výsledky byly 0,27‰ a 0,26‰ na displeji drägeru
ad 2) Policajt říkal 5 minut, tchán říkal asi 5 minut, přesné časy snad zjistím z kopie spisu
ad 3) Snad pro neznalost, obavy, touhu "mít to už za sebou" i přes vyslovený nesouhlas s výsledkem dechové zkoušky s odběrem krve nesouhlasil...možná má třeba fóbii z jehel? Kdoví jak by se k tomu postavili
ad 4) S tímto nápadem přišel sám pach. Ptal se, jestli měl nějaké léky, jestli má chřipku a dokonce jmenoval i konkrétní medikamenty a uznal, že by byly schopny výsledek ovlivnit. O mentolce mi říkal tchán dnes, když jsem řídil jeho auto a viděl jsem je rozbalené v interiéru. No a třetí měření pachové odmítli a v zásadě k tomu řekli něco ve smyslu, že co mají jim stačí.

Prý to byli mladí kluci. Celé to na mě působí dojmem, že viděli staršího, pokorného pána, tak nečekali nějaké problémy, oškubali ho a hotovo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2017, 07:42:02 »

Ono je stejně zásadní, co bude ve spisu. Pokud tam zmínka o odmítnutí krve nebude, tak je jedno, co se tam dělo.
Takže sežeňte spis a uvidíme.
IP zaznamenána

kraplos

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2017, 10:03:03 »

Teď jsem si všiml, že v protokolu o zadržení ŘP je napsáno, že "je podezřelý z přestupku podle §25c/1/b z.č. 361/2000 Sb.". Ten zákon jsem si projel a pod §25 se skrývá "zastavení a stání" a žádné další členění toho paragrafu jsem neobjevil. Použil pach špatný paragraf? A dá se to případně nějak využít?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2017, 10:05:07 »

Teď jsem si všiml, že v protokolu o zadržení ŘP je napsáno, že "je podezřelý z přestupku podle §25c/1/b z.č. 361/2000 Sb.". Ten zákon jsem si projel a pod §25 se skrývá "zastavení a stání" a žádné další členění toho paragrafu jsem neobjevil. Použil pach špatný paragraf? A dá se to případně nějak využít?

Ne. Správní orgán si to může překvalifikovat. Jen nesmí měnit skutkovou podstatu obvinění.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #10 kdy: 07 Března 2017, 10:15:57 »

Chybí tam jednuška... jistě to mělo být § 125c odst. 1 písm. b). To kdykoliv můžou opravit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

kraplos

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #11 kdy: 07 Března 2017, 10:19:03 »

Děkuji za vysvětlení  :)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #12 kdy: 10 Března 2017, 20:04:27 »

A nějaké změny v případě?
IP zaznamenána

kraplos

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #13 kdy: 10 Března 2017, 20:37:07 »

Včera dorazilo oznámení o zahájení řízení o zadržení ŘP. Dneska jsem volal ouřadovi, ale asi už mají víkendový režim, takže jsem se nedovolal. Plnou moc mám přichystanou, tak tam v pondělí vlítnu a budu nahrávat a fotit.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:0,27 - 0,26, řp odebrán
« Odpověď #14 kdy: 10 Března 2017, 21:47:59 »

Mně spíše zaráží to co si PČR může dovolit jen skrz pár bonbonů. Jen buzerace a nic víc !
U sousedů si můžete dát klidně pivko a vyrazit, tady to bude se zákazem řízení skrz pár bonbonů a ovce tomu vždycky tleskají. A pro některé lidi to může být i likvidační, když ŘP mají k výkonu povolání, což zase nepochopí ti, co jezdí jen MHD nebo chodí pěšky do práce.
IP zaznamenána