30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Odmítnutí dechové, přiznání  (Přečteno 16891 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2017, 22:26:57 »

O to právě jde, ne každý má koule na to, chovat se asertivně k PČR nebo i k městapu/celníkům. Ještě tak hezká ženská, leccos ukecá (divil jsem se, co prošlo mé bývalce - domluvou... výstřih, velké oči, náznak flirtu). Sám jsem kdysi pár pokut zaplatil, dostal body atd. Chvíli mi to trvalo, začít s orgány jednat jako rovný s rovným, ale zas když jsem tu prvotní nejistotu zlomil, šlo mi to dál tak nějak automaticky, 2,5 roku jsem neplatil ani korunu a body nemám. Nerozhodil mě dokonce ani dnešní ranní budíček - telefonát z kriminalpolizei stran... jedno, čeho. 

Jinak souhlas, že nutné bezpečnostní minimum stran jednání s orgánem si může nastudovat a následně aplikovat každý. Jenže spousta lidí ani netuší, že si rozhovor mohou legálně nahrávat. Že není jejich povinností dát z ruky ŘP. Atd.

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #16 kdy: 03 Března 2017, 08:44:29 »

V podstatě již i při silniční kontrole, natož pak při obvinění přestupku má možnost řidič být zastoupen svým zmocněncem. Pro případ keců policajta pak platí obecné pravidlo - každý může činit to, co zákon nezakazuje.
Každý má mobil a každý by měl mít "přítele na telefonu". Policistovi sdělí  - v jednání s vámi budu zastupován svým zmocněncem, kterému právě teď zavolám. Zmocněnec sedí daleko, je klidný a v pohodě a policistovi sdělí - můj mandant vám nebude odpovídat na žádné otázky a žádný přestupek nespáchal. Policajt neví, kdo je na druhé straně - výrazně to změní jeho chování. Navíc ví, že telefon umožňuje neznámému na druhé straně slyšet, co se děje na místě kontroly.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #17 kdy: 03 Března 2017, 09:00:57 »

gumodos - Kam na tyhle moudra chodite? Uz jste byl nekdy zastaven fizlem psychopatem? Asi ne ze? Vy si opravdu myslite ze nejakej fizl bude resit co vam kdo mekta do mobilu? Proberte se
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #18 kdy: 03 Března 2017, 09:14:57 »

Teorie.
Nebyl bych si tak úplně jist tím zastoupením, asi je podstatné, co právě za akt probíhá. Pokud je to něco jako podání vysvětlení (pil jste?, ukažte povinnou výbavu...), tak je zastupování nesmysl. V okamžiku, kdy je sděleno obvinění je to jiná, na zmocněnce teoreticky právo máte (policajt je zde patrně v roli správního orgánu).

Prakticky tím však policajta akorát rozpálíte do běla a začne dělat naschvály, možností má víc než dost. Držel bych se standardní komunikačně minimalistické strategie a s kým si právě telefonuji policajta nemá co zajímat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #19 kdy: 03 Března 2017, 09:22:39 »

Nepůjde o zastoupení, ale konzultaci s přítelem na telefonu by měl policajt umožnit, nevylučuje-li to povaha úkonu, okolnosti atp. Samozřejmě není důvod, aby policajt komunikoval s osobou na druhém konci drátu. Pokud se bude policajt cítit telefonem ohrožen či z nějakého jiného vymyšleného důvodu tuto formu pomoci/asistence znemožní, nebude se mu to úplně dobře vysvětlovat (nadřízení to navenek jako obvykle budou buď krýt nebo zlehčovat, ale interně dostane pojeb).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #20 kdy: 03 Března 2017, 12:27:46 »

pro Enzym:
Existuje spousta lidí, kteří při jednání s úřadem, nebo dokonce s policistou v podstatě vytuhnou, zmrzne jim mozek, ztuhnou nohy a nejsou schopni jakékoliv obrany.
Je to zcela popsaný jev - říká se tomu tréma či jinak. Dokumentované příznaky jsou: sucho v ústech , třes nebo zpocené ruce , pocit nevolnosti , rychlý puls , negativní sebehodnocení , třesoucí se kolena , koktání , pocity stresu a nervozity. Člověk je v tomto stavu schopen dělat chyby z vyděšení, přiznat neexistující pochybení a nevyužije svých přirozených obranných mechanismů.
Tedy si umím představit, že takový člověk má u sebe kartičku, podobně jako třeba diabetik, kde má popsáno, že tímto jevem trpí, při jednání s policistou ztrácí veškerý pojem o čase, nevnímá logiku projevu a je schopen prohlásit  a potvrdit, že vyvraždil Přemyslovce. Existuje reálná hrozba bezvědomí s poruchou dýchání a vnímání a je nezbytně nutné kontaktovat zástupce na tel. ............... Pochybuju, že si jakýkoliv policista troufne při zmínce o zdravotním stavu toto ignorovat.
A že se rozpálí do běla? No to je dotyčnému u prdele....pořád vznikne menší škoda, než vznikla pánovi, co uvedl příběh tohoto vlákna.
IP zaznamenána

Boban Kh

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #21 kdy: 03 Března 2017, 17:30:13 »

Tak stejné příznaky mám vždy, když jdu k doktorovi na kontrolu  :)
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #22 kdy: 17 Července 2017, 12:31:59 »

pro Enzym:
Existuje spousta lidí, kteří při jednání s úřadem, nebo dokonce s policistou v podstatě vytuhnou, zmrzne jim mozek, ztuhnou nohy a nejsou schopni jakékoliv obrany.

Nemějte jim to za zlé. Ti, co zažili minulý režim pamatují, jak je příslušník zastavil, oznámil jim, že neměli zapnutý pás, proštípli jim tři kolečka do řidičáku a napálili pokutu ve výši týdenního výdělku. Pro úplnost, to se stalo člověku, který pás měl, za nezapnutý pás byla sazba jedno proštípnuté kolečko a na tu pokutu mu "zapomněli" vystavit potvrzení. Protože se mu to nelíbilo, tak se ozval, načež dostal po hubě pendrekem a vysklili mu okno u auta, aby si to pamatoval. Taková byla doba. Nedivím se těm lidem, že při jednání se státem se jim pak rozklepou nohy.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové, přiznání
« Odpověď #23 kdy: 17 Července 2017, 14:17:28 »

mcsoap: a ta doba se vrací, bohužel…
IP zaznamenána