30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Legitimace a debilní otázky u "vozidla páchající přestupek"  (Přečteno 11004 krát)

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil

Ahoj,
konečně se mi povedlo nechat se zastavit hlídkou radničních drábů v Praze. Po celý rok se snažím jako idiot, domů nic nepřišlo, nikam jinam (provozovateli) také ne.

Každopádně dnes jsem s autem stál na chodníku na Žižkově, chvíli s nastartovaným motorem, pak jsem zhasl světla i motor. Celou dobu jsem byl u vozu (klíče byly v zapalování). Přijeli jsme s kamarádem předat bílou krabici, dotyčný si pro ní sběhl dolů.

Za velmi vtipných okolností, o kterých se časem rozepíšu (nechci identifikovat jasně případ) došlo k následujícímu:
Zapl jsem diktafon, mám nahrané nekvalitně, ale důležité tam slyšet je, 4 minuty.
Byl jsem vyzván bez dalšího k vydání občanského průkazu. První žádost jsem zaslechl jenom proto, že jsem je pozorně sledoval, nebyla vůbec slyšet. Trochu jsem se rozpovídal o tom, že občanku nemám a netuším, jak si můžou myslet, že ji mám. Nabídl jsem jim řidičák, ten zpočátku odmítli, nakonec vzali. Mimo jiné mi tvrdili, že pokud jsem v ČR (přesně: Jste v České Republice?), občanku mít mám. Nahráno.
Ptal jsem se jich, jestli mohu odejít. Řekli že ne (nesrozumitelné). Požádal jsem je (velmi srozumitelné), aby v tom případě vedli protokol. Když odmítli, upozornil jsem je, že si to stejně nahrávám.
Pak přišel dotaz, zda mám technický průkaz od vozidla. (Velmi srozumetlné). Na to jsem odmítl odpovědět a požádal o zdůvodnění (podání vysvětlení? Nebo co jako? Práva?). Na to mi řekli, že podávám vysvětlení podle paragrafu 11. Znovu jsem požádal o svá práva s tím, že je neznám, ale díky DF webu o nich vím a proto jim nedůvěřuji. Odmítli. (srozumitelné).
Opakovaně jsem je požádal o zavolání hlídky státní policie (srozumetné) s tím, že mi nefunguje telefon. Odmítli, že si ji mám zavolat sám. (srozumitelné). Kamarád bohužel utekl (podělal se strachy z toho, jak přišli, to zcela vážně), takže jsem se pokusil zkurveným Androidem zavolat 158. Tím se mi povedlo vypnout diktafon, na 158 mě rozhodně po asi 5a neslyšeli, protože Android vypl mikrofon v domění, že funguje vyplé handsfree (měl jsem si dávat pozor). Co jsem řekl na 158 je ale slyšet na diktafonu. 158 mi to položila, protože jaksi chyběl vstup.
Dále už nic nahraného není, celkem rychle mi vrátili řidičák s tím, že raději nechci vědět, jestli jsem pod vlivem (kurva?!), to mě fakt nasralo. Policista mi chtěl ještě něco říct, prý důležitého, omluvil jsem se s tím, že odjíždím, nastoupil a za pohledu eye2eye vycouval a odjel.

Kromě jména a toho, že se léčím, jsem jim neřekl nic. Do diktafonu je třeba slyšet, jak mi totálně zkomolí jméno, za což jsem si ho vychutnal a poprosil ho, aby ho nekomolil a raději mi říkal křestním. Prý nemůže :-D. Pak je tam jasně slyšet, že "vozidlo páchá přestupek", u čehož se nevyvaruji smíchu doteď :)

Bohužel se mi nepovedlo zachovat klid a při rozhovoru jsem se choval dost nevyrovnaně. Nebyl jsem agresivní, ale nehlídal jsem si hlasitost, na diktafonu to nezní moc pěkně.

Celkem vtipná historka. Nahrávku možná zvěřejním, případně nasdílím úzkému okruhu lidí.
Nicméně, protože mi trvalo rok dostat z těch zmrdů alespoň legitimaci (úseková měření mě ignorují), tak bych si to rád užil. Dlužím jim jednu moc pěknou letní noc, kdy bez telefonu, v kraťasech ve 4 hodiny ráno jsem musel dýchat, aby mě vůbec pustili. Automobil jsem s sebou opravdu neměl a moje práva byla doslova zašlapána, zastaven jsem byl pro "jídzy bez osvětlené RZ" (auto ale jaksi chybělo?!), nakonec jsem prý vypadal podezřele, že kradu kola (ehm, bez kola...), trvalo to skoro hodinu. Celou dobu jsem jim opakoval, že si počínají v rozporu se zákonem a chci pryč nebo nějaký dozor nad nimi...
« Poslední změna: 03 Ledna 2014, 00:17:18 od Sinuhet »
IP zaznamenána