30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/  (Přečteno 24771 krát)

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« kdy: 04 Března 2014, 20:01:42 »

Dobrý den,
měl bych prosbu - a sice denně jezdím přes zákaz vjezdu /mimo dopravní obsluhu/ touto ulicí http://mapy.cz/s/9mh9 . Důvod je ten, že pracuji vedle polikliniky Zahradní město a přijíždím směrem od Botiče.
Tak a teď mi jde o to jak se připravit na setkání s příslušníkem VB. Již jednou jsem ho potkal /mají nedaleko sídlo a v ranní špičce vyjíždejí i touto ulicí pryč/ a stačila domluva s výhružkou že příště...:-))

Za zákazovou značkou mám klasické zaměstnání /né IČO, sídlo firmy apod./, žádného známeho v ulici nemám. Tudíž věta, že jsem dopravní obsluha mojí zde bydlící babičky je bohužel lehce překontrolovatelná na místě/. Prostě fakticky nemám žádné právo sem vjet.
Důvod proč tudy jezdím je to, že tato cesta http://mapy.cz/s/9mhB je reálně o 5-10 min. ve špičce delší. Samé kolony kort když je ucpaná Spořilovská, k tomu semafory a popojíždení do kopce /spotřeba/. Nezajímá mě nějáky moralismus, že zákaz je zákaz atd  ::)

Co byste dělali na mém místě?
Má vůbec šanci s něčím bojovat až poté? Prostě klasika nekomunikovat s příslušníkem, nechat to do Kongresovky? Zde bohužel moc možností nevidim, ale třeba někoho něco napadne?
Varianta nechat to být a až při podání vysvětlení donést od někoho čestné prohlášení že na místě bydlí /nemusí být trvalák/, a že jsem mu zajišťoval to a ono?
Nebo tvrdit že přes zákazovou značku jsem neprojel, pouze odjíždí pryč zaparkovaným vozidlem?

Díky :-)

Edit: všechny značky kolem zóny zákazu jsou dle TP, v souladu s vyhláškou atd. tudy cesta nevede:-)
« Poslední změna: 04 Března 2014, 20:04:31 od kuzzzma »
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2014, 20:47:36 »

Dobry den,
kontrolni otazka. Jak je v legislative CR definovana dopravni obsluha?
Odpovim si sam. Vubec nijak. Ty dodatkove cedulky jsou postaveny na vode. A je to vase vyhoda.
Pri stretu s policejnim smejdem naprosto klidnym hlasem nesouhlaste s placenim, jelikoz si opravdu nejste vedom spachani nejakeho prestupku a trvejte na spravnim rizeni. V tom vam urednici museji prokazat, ze nejste dopravni obsluha. Drzim jim palce.
IP zaznamenána

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2014, 21:05:37 »

Mno konkrétně vyhl. č. 30/2001 Sb., která provádí zákon o silničním provozu (361/2000 Sb.). V ust. §15 odst. 3 této vyhlášky je dopravní obsluha definována následovně:
„Dodatková tabulka ........ omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".

Tedy, že by legislativa neřešila co v tomto případě myslí pojmem mimo dopravní obsluhy...To až tak není.
Vyloženě na vodě mají dodatkové tabulky např. pod zákazem parkování s mimo vozdila D.P.Praha apod.

Ale zde Vám orgán asi snadno dokáže že:
nejste popelář, lékař, taxík, že zde nemáte sídlo firmy, garáž apod.
Jediné co mě napadá je to "opravárenské služby". Můžu jim tvrdit, že jsem jel opravit co já vim branku v plotě u silnice. A pak by bylo dokazování na úřadu že jsem jí opravit nejel. S živností to asi spojovat nemůžou...


ještě mě napadá tvrzení, že mám za značkou bydliště /říkám o trvaláku se nikde nepíše/ a ať prokaží že tam nikde pronájem nemám... je to správná úvaha?:-)
« Poslední změna: 04 Března 2014, 21:07:20 od kuzzzma »
IP zaznamenána

Vincent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2014, 21:34:11 »

Pokud se nepletu tak dopravní značka zákaz vjezdu platí pro oba směry, tudíž musí být na všech vjezdech na komunikaci která je takto označená. Dle mapy tam vidím další 3 pozemní komunikace které se na tu to silnici napojují, zkontroloval bych si jestli je tedy na všech vjezdech stejná značka.
IP zaznamenána

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2014, 21:52:31 »

Jsou na všech příjezdech  :( jak jsem psal v prvním postu: "všechny značky kolem zóny zákazu jsou..."
Bylo první co mě napadlo, nejdřív sem to projel ve streetview, pak osobne:-) ale diky :)
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2014, 22:06:55 »

Tedy, že by legislativa neřešila co v tomto případě myslí pojmem mimo dopravní obsluhy...To až tak není.
zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby

Vím o tom. Máte problém být "podobná služba"? :-)
Nedovete si představit, že tam jedete vykonávat komunální službu? Mně to přijde geniální.
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2014, 22:08:19 »

To by byla super zábava nechat si NSS judikovat, že jsem nebyl dopravní obsluha. Myslím, že by to možná ještě rádi shodili sami.
IP zaznamenána

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2014, 22:20:05 »

OK díky:-)
tak uvidíme až mě zastavěj, je to jen otázka času :-))

OT:
Mohl bych třeba tvrdit že jsem tam šel pěšky a bohužel jsem se na silnici pos***l :DD A jelikož jsem měl nedaleko zaparkovaný vůz s vysavačem, tak jsem neváhal a v rámci komunální služby pro veřejnost jsem extrement vysál :DDD
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2014, 08:20:33 »

To je vůbec zajímavý příspěvek. Pisatel uvádí, že se mu nechce čekat 5-10 min ve frontě a přitom hodiny strávené špekulováním, jak zákon obejít, mu zřejmě nechybí. Taky věta "Nezajímá mě nějáky moralismus, že zákaz je zákaz atd." je úžasná. Pokud pisatele nezajímá morálka, nechápu, jakým důvodem se domnívá, že někoho může zajímat, jeho pseudoproblém. Asi ta značka tam má nějaký smysl. Divím se, že mu v tomto ještě někdo radí, asi to něco vypovídá o stavu naší společnosti. Toto není o šikaně nebo libovůli orgánů státní moci, ale o něčí pohodlnosti a lenosti.
IP zaznamenána

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2014, 18:07:17 »

Pane fafejto, malý off topic ale zareaguji...
Morálka a stav společnosti mi jedno určitě není, ale zcela podstatné je hlavně to, jak k ní přistupují ti co zákony buď navrhují nebo hlídají. Tudíž v některých věcech jsou případy kdy i protiprávní jednání mi nemorální nepříde. Nic není černobílé -> pokud by tomu tak bylo, je podle Vás nemorální překročit na dálnici 130km/h?

Dále píšete že mi to zabírá hodiny v hledání a špekulování. Celé mi to trvalo s pomocí vyhledání na googlu + streetview asi půl hodinky a průjezd na místě.
Vy píšete o pohodlnosti a lenosti, ale pokud byste měl zaměstnání cca 150m za značkou, asi by se Vám kvůli tomu také nechtělo v koloně denně objíždět 2x1,5km. Víte kde je problém? Že se stát nepostaral o výstavbu pražského okruhu, ale to jsem hodně OT a lidé si logicky hledají cesty mimo ucpané tranzitní komunikace ve městě. A to vymyslí řešení tak, že dá zákaz vjezdu.

Upřímně se přiznávám že mi jde také o peníze. Při ceně 35kč/l to dá přes 200Kč za měsíc, za rok přes 2000 -> ty raději utratím jinak. A to nepočítám cenu času, který už můžu být v zeměstnání, tam se dostaneme ještě na jiná/vyšší čísla.

Tudíž má reakce k mé pohodlnosti a lenosti.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2014, 20:33:37 »

Asi ta značka tam má nějaký smysl. Divím se, že mu v tomto ještě někdo radí, asi to něco vypovídá o stavu naší společnosti.
Vypovídá. Ideálně by to samozřejmě mělo být tak, že uvidím značku a budu přesvědčený, že na tom místě má smysl.
Jak vypadá realita?
Snad většina příkazových a zákazových značek smysl postrádá. Masově ignorovány nejsou proto, že by většinu lidí tvořili asociálové kterým dělá dobře někomu škodit, ale právě proto, že většina lidí v těch značkách nevidí vůbec žádný smysl.
Přitom úřady místo aby nesmyslná pravidla zrušily, vynucují je stále silnějšími prostředky, čímž degradují i ty silnější prostředky.
(Skoro nikoho třeba nenapadlo projet semafor na červenou. Do doby, než úřady začaly stavět semafory mimo křižovatky a přechody, čistě za účelem zpomalování dopravy.)

A jestli chcete ještě jednu výpověď o stavu společnosti:
Měl jsem názor při obvinění z přestupku, kdybych měl pocit, že jsem opravdu udělal něco špatně, se přiznat a zaplatit pokutu.
Pak se to zlomilo. Místo nestranného soudce jsem začal úřad vidět jako instituci, která se jen snaží najít nějaký důvod k udělení pokuty. Od té doby považuji za správné se bránit jakékoliv pokutě, protože každá další pokuta je víc peněz pro ně.
Ten zlom byl, když poslanci schválili SPRDEL.
Poděkujte Humlovi a spol. a jejich předchůdcům, že u tolika lidí zničili respekt k úřadům.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Jízda v zákazu /mimo dopravní obsluhu/
« Odpověď #11 kdy: 07 Března 2014, 08:35:03 »

Nebo tvrdit že přes zákazovou značku jsem neprojel, pouze odjíždí pryč zaparkovaným vozidlem?
Tohle je podle mě průchodná varianta. Porušením předpisů je tam vjet, nikoliv odvézt auto, které zaparkoval někdo jiný. Asi bych si vymyslel cizince, kterému by se nedařilo doručit (nebo takového, který by řízení přiznal). Šlo by to i přes osobu blízkou, ale to by označili za účelovou lež a dokážu si představit, že by jim to soudy posvětily (takové rozsudky už taky byly).
IP zaznamenána