30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP  (Přečteno 8592 krát)

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« kdy: 06 Února 2017, 18:14:03 »

Zdravim,

mám tu jeden případ, u kterého uvítám vaše rady.

1. Rychlost 68/65km/h v obci, zastaven MP, ztotožněn, nesouhlas s přestupkem.
2. 1.Výzva na ústní projednání, doručena s míň jak 5-ti denním předstihem -> ignorace.
3. 2.Výzva na ústní projednání, doručena včas, nedostavil jsem se.
4. 3.Výzva na ústní projednání, doručena včas, na stejný čas je předvolán i svědek (strážník), tam už se chci dostavit.

Bude to moje první ústní jednání, budu rád za pomoc, na co se ptát a co rozporovat. Nebo si to nechat vše až do odvolání?

Zajímavé je, že na prvním a druhém předvolání je uvedena rychlost 71/68, na první protokolu z ústního jednání je taky 71/68 a na druhém už je 68/65 a na posledním předvoláním 68/65. Na radaru a papíru od MP je 68. Dá se toho nějak využít?

Přijde mi, že by se dal rozporovat úhel měření, navíc je na fotce i kus stromu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2017, 19:40:24 »

Ve spisu mi chybí nějaký doklad, že se skutečně jednalo o místo k měření schválené PČR. Ale do toho bych nerýpal a stejně jako rozpory v rychlosti bych nechal až do odvolání.

Jaká byla vzdálenost mezi místem změření a zastavení? Byla mezi místy přímá viditelnost?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2017, 19:48:08 »

Doporučím téma https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4000.0 - zejména se mi v jeclerovém případě nezdá úhel měření a mokré křoví za údajně měřeným vozidlem.
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2017, 19:51:18 »

Citace
Jaká byla vzdálenost mezi místem změření a zastavení? Byla mezi místy přímá viditelnost?
Určitě nebyla, měření probíhalo z místa mimo komunikaci a popravdě jsem si jich všimnul až za mnou asi po 700m přijeli a zezadu začali houkat a blikat.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2017, 21:02:39 »

Zdravicko, zkusim umyslne trochu jinym smerem nez predchozi prispevovatele...

Idealne najit nejakou procesni vadu na prevolani (ja ji nevidim), kdy by svedek zabil svuj cas a pritom to bylo nepouzitelne. Nebo nejakou neprustrelnou omluvu na posledni chvili, ale vzdy hrozi, ze prijdes o vyslech fizla, coz by byla skoda.
Uhel mereni uz tady padl. Ta fotka je jedina a cela (ustrihly predek auta), ktera je ve spise? Neslo by z ni bud uhel odhadnout nebo naopak poukazat, ze vypocitat nejde?
To stihl jeden policajt zmerit, sednout do auta, dojet a vypapirovat? Pokud jde o vyslech policajtu, tak nejvetsi zdroj veseli a jejich neverohodnosti je v tom, kdy jsou hned po sobe vyslechnuti prislusnici dva. V principu si vse bezpecne pamatuji, na vse bez vahani odpovi a to i v pripade, ze vari z vody a na odpoved se predem nedohodli. Vhodne jsou otazky na pomezi provokace a souvislosti s pripadem. Pocasi? Videtelnost? Barva tvoji kosile? Byl v aute nekdo dalsi? Proc si nesouhlasil s prestupkem?
Rychlost 71/68/65 je podle me nevyuzitelna, kvalifikace prestupku je stejna, vliv na pokutu si organ uhaji a navic ve fazi "71/68" byl sprosty podezrely stejne pasivni.
Vypada to, ze existenci datove schranky organ overuje jen na pocatku rizeni. Neni zde nejake prekazka ve zrizeni nekdy pozdeji, rekneme pred vydanim rozhodnuti?
A samozrejme, v ruce mit pripravenu penezenku a mobilni telefon, pozdeji polozit na stul. Penezenku proto, abys mohl jako sporadany obcan podat obcanku. Mobil aby se vyplo zvoneni a nerusil pri jednani... a aby byla srozumitelna nahravka ustniho jednani.
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2017, 10:30:41 »

Citace
Ta fotka je jedina a cela (ustrihly predek auta), ktera je ve spise?
Ano, je to jediná fotka.

Citace
To stihl jeden policajt zmerit, sednout do auta, dojet a vypapirovat?
Pachové byli dva, jsou uvedeni i v záznamu z radaru, ale předvolán byl jenom jeden. Můžu žádat předvolání i toho druhého? A co když se nedostaví ani ten jeden? Můžu trvat na vyslechnutí a do té doby nelze vydat rozhodnutí?

Citace
Neni zde nejake prekazka ve zrizeni nekdy pozdeji, rekneme pred vydanim rozhodnuti?

Zrovna to tak vyšlo, že jsem o zřízení uvažoval a mám ji zřízenou cca dva týdny. Rozhodnutí musí přiít už tam, jinak je neplatné?

Na co se tedy u podání vysvětlení ptát? Nebo to nechat být, říct že se k tomu nebudu vyjadřovat a všechno si nechat do odvolání?
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2017, 10:48:01 »

Citace
Ta fotka je jedina a cela (ustrihly predek auta), ktera je ve spise?
Ano, je to jediná fotka.

Citace
To stihl jeden policajt zmerit, sednout do auta, dojet a vypapirovat?
Pachové byli dva, jsou uvedeni i v záznamu z radaru, ale předvolán byl jenom jeden. Můžu žádat předvolání i toho druhého? A co když se nedostaví ani ten jeden? Můžu trvat na vyslechnutí a do té doby nelze vydat rozhodnutí?

Citace
Neni zde nejake prekazka ve zrizeni nekdy pozdeji, rekneme pred vydanim rozhodnuti?

Zrovna to tak vyšlo, že jsem o zřízení uvažoval a mám ji zřízenou cca dva týdny. Rozhodnutí musí přiít už tam, jinak je neplatné?

Na co se tedy u podání vysvětlení ptát? Nebo to nechat být, říct že se k tomu nebudu vyjadřovat a všechno si nechat do odvolání?

V prvni rade cist a vzdelavat se. Odpovedi na tyhle otazky (co to znamena, kdyz neprobehne vyslech Skudcu, kam a jak se dorucuje apod). tu je uz nescetnekrat.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2017, 11:16:02 »

Pozadovat muzes cokoli a spravni organ se rozhodne, zda vyhovi. Pokud policajta pozval, tak to znamena, ze s nim (nebo jeho nadrizenym) uz davno mluvil, ma dohodnute sichty a svuj zastup a svedcit urcite prijde. Vyslech druheho policajta o mesic pozdeji je k nicemu, pokud umi (nebo alespon nejaky kolega) cist a vi tedy, co rikal ten prvni.

Napada me jeste jedna vec, jak ten vyslech oddalit a zaroven nabidnout organu vyslech obou policajtu najednou. Nastuduj si namitku podjatosti.

O datove schrance se nikde pred organem nezminuj a jeji prvni pouziti v tomto rizeni nechej az na dulezitejsi chvile. Ano, organ je povinen dorucovat do ni. Opet hledej a studuj a jen pro zacatek- kdyz prevezmes tisteny dopis, tak ma organ doruceno i tak...

Od kdy mas datovku aktivni?! Bylo to drive, nez organ poslal pozvanku na vyslech svedka? Tu pozvanku si prevzal od postacky nebo ji hodili do schranky?
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #8 kdy: 28 Března 2017, 10:45:38 »

Citace
Od kdy mas datovku aktivni?! Bylo to drive, nez organ poslal pozvanku na vyslech svedka? Tu pozvanku si prevzal od postacky nebo ji hodili do schranky?

Datovka byla aktivní až po přijetí pozvánky na ústní jednání a výslech svědka, takže tady je doručení v pořádku.

Ústní jednání a výslech svědka proběhl ze strany orgánu myslím korektně, mám vše projistotu nahrané. Uvidím co přijde v rozhodnutí, zatím je víc jak měsíc klid.
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #9 kdy: 19 Července 2017, 12:41:54 »

Konečně dorazilo rozhodnutí, samozřejmě vinen. Rozhodnutí ale dorazilo poštou (nepřebral jsem, vhozeno do schránky) a né do datovky. Datovku mám asi půl roku, zakládal jsem ji před vydáním rozhodnutí. Celý případ se táhne víc jak rok.

Máte někdo zkušenost s dalším postupem? Co se stane když nezaplatím pokutu? Posílá úřad nějaké upomínky nebo jednoho dne přijde exekutor? Nebo se jim mám (datovkou) připomenout jaký je stav případu? Případně mě ještě napadá vypsat si kartu řidiče a stěžovat si na neoprávněně připsané body.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #10 kdy: 19 Července 2017, 12:47:06 »

Vyckejte rok od zahajeni rizeni na promlceni.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 68/65 v obci, zastaven MP
« Odpověď #11 kdy: 19 Července 2017, 13:19:00 »

Dělat mrtvého brouka. Dokud se sami nepřipomenou, nebo to nebude spolehlivě prekludované. Dvakrát jsem nezaplatil rozhodnutí a v obou případech poslali upomínku (už správně do datovky).
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.