30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda po dálnici bez dálniční známky  (Přečteno 26576 krát)

DocasnyUzivatel

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Jízda po dálnici bez dálniční známky
« kdy: 03 Února 2017, 00:49:59 »

Zapomněl jsem koupit dálniční známku a na dálnici na výjezdu z Prahy mě zastavili celníci. Chtěli pokutu 1500 Kč v blokovém řízení. Souhlasil jsem a vzal si složenku.

Je mi jasné, že s tím teď už nic neudělám, ale každopádně si lámu hlavu, zda jsem udelal správně, nebo jsem měl jít do správního řízení.

Nevíte někdo, jaké jsou reálné pokuty za jízdu bez dálniční známky ve správním řízení (vím, že limit je 100 000 Kč) v Praze?

Vedl by správní řízení magistrát nebo celní správa?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2017, 06:56:49 »

Tak zrovna zaplacení této směšné částky bez keců bylo podle mého názoru asi jediné pragmatické řešení vzhledem k možným budoucím nákladům.

Jenom poplatek za samotné správní řízení je 1000 Kč + pokuta v rozsahu 1000-100.000. Na zadní by se stavěl pouze sebevrah, nebo ten, kdo "asi ví více než my...".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2017, 08:25:39 »

Řízení by vedli celníci. Možnosti obrany ve správním řízení by byly velmi limitované - zpochybnit fakt, že jste známku neměl, či prokázat, že šlo např. o krajní nouzi, asi nebude úplně reálné. Procesně taky nic moc - prekluze nehrozí a schopnost celní správy vést řádně řízení je určitě vyšší, než u průměrného úřadu ORV a jeho dopravně-správního oddělení vybaveného personálním substrátem posbíraným kde se dalo. Pokutu pro někoho, kdo u nich nemá předchozí historii, bych očekával kolem 5000 Kč.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2017, 17:36:35 »

Přesně tak, dálniční známka se řeší buď ujetím a když na to nemám, tak raději zaplacením  ;)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2017, 17:50:26 »

Jízda bez dálničky chycená celníky je poprvé zpravidla za 1000-1500 Kč, podruhé za 5000 Kč. Správko je prakticky nevyhratelné, co tak mám reference od dvou kusů (Zlín).

Hint: tranďák Celní správy jede max. 165-170km/h GPS/real.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2017, 19:17:13 »

Manzelka to ted mela za 200..stara znamka vylepena a nova nenalepena..takze dva prestupky v jednom. Kdyz ji po lustraci tohle nabidli, po telefonu jsem ji naridil to zaplatit..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2017, 19:51:07 »

Hint: tranďák Celní správy jede max. 165-170km/h GPS/real.

Dodávky fízlů jsou na tom podobně, zrychlení mají taky tragický  ;) :D

Jinak já bych případné SŘ řešil tím že jsem vezl osobu ZTP (která by mě podržela)
http://www.sfdi.cz/dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2017/osvobozeni-od-zpoplatneni/
« Poslední změna: 06 Února 2017, 22:36:48 od t4455 »
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2017, 20:00:53 »

Tak to je ale jen kdyz jsou v aute dva dospeli ne? Vzhledem k tomu ze jejich dukaz spociva v fotografii, asi by osamely ridic neuspel..nebo se mylim? Zena mela s sebou dite ve vajicku, to by asi taky nevyslo..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2017, 20:09:11 »

ZTPák nemusí být dospělej, seděl vzadu a spal. Fotěj si pokud vím pouze čelní sklo bez známky...

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2017, 22:17:30 »

Koupit roční a je klid. 1 500 Kč jsou drobné v celkovém ročním provozu auta, zvlášť pokud máte poblíž dálnici a nebo je šance, že se na ni dostanete.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2017, 22:34:54 »

Koupit roční a je klid. 1 500 Kč jsou drobné v celkovém ročním provozu auta, zvlášť pokud máte poblíž dálnici a nebo je šance, že se na ni dostanete.

Jejich zvýšená aktivita je spíš zaměřena na lidi, co zapomněli.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2017, 22:36:02 »

Je spousta možností v životě jak se ocitnout s autem bez známky na dálnici a my zde řešíme jak z toho ven. Je to jak kdyby jste napsal nejezděte rychle, nejezděte bez pásů, bez povinný výbavy, bez technický, neparkujte kde nemáte a je klid. Pak to tady ale můžeme zrušit  ;)

Jinak, i kdyby byla dálniční známka za 100kč tak je to zlodějna.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2017, 22:56:34 »

Jinak, i kdyby byla dálniční známka za 100kč tak je to zlodějna.

Skvele, takze jiste Vas uvidime v dalsim tentru o predrazene dalnice a boj o post Babise, kde nabidnete takovou cenu, aby nam zlevnili DZ 99,-Kc nebo snizili dane - uz se tesim.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #13 kdy: 06 Února 2017, 23:08:26 »

Pokuty jsou taky dobrá věc, vždyť to jde do rozpočtů obcí a když s tím již v rozpočtu počítají při jeho sestavování, je špatné je neplatit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po dálnici bez dálniční známky
« Odpověď #14 kdy: 06 Února 2017, 23:23:34 »

Jinak, i kdyby byla dálniční známka za 100kč tak je to zlodějna.

Skvele, takze jiste Vas uvidime v dalsim tentru o predrazene dalnice a boj o post Babise, kde nabidnete takovou cenu, aby nam zlevnili DZ 99,-Kc nebo snizili dane - uz se tesim.

Sorry jako...ale až budete zanedlouho lepit další zelenou známku na čelní sklo aby jste mohl vjet do města protože tam bude "emisní zona" tak se u toho hezky usmívejte hlavně a buďte šťastný že ta známka bude stát jenom 600kč na rok, to je přece jen pár stovek, to už Vás nevytrhne  ;)
IP zaznamenána