30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli ... k uhrazení částky  (Přečteno 11593 krát)

czuba

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[?] Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« kdy: 20 Ledna 2017, 09:28:40 »

Zdravím Vás pánové,

Přišla mi domů výzva. Synátor překročil rychlost na 40 o 13 km po odečtu. Čtyřicítky si nevšiml, a jel jako normálně v obci. Ale to je vedlejší. Částka je na 700,- a já se ptám jestli to má smysl řešit či rovnou zaplatit.

Jedná se o Mikulov, ul. Valtická, sobota, radar stacionární u školy.

Děkuji za náměty.

Edit:// nevím zda je to ve správné sekci ... prosím popřípadě o přesunití. Děkuji

IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2017, 09:52:01 »

Neplatit, naprášit Helmuta. Témat s Helmutem je tady hromada  :)
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2017, 13:44:42 »

Ptáte se, jestli do řešit nebo zaplatit?

U mne to je věc životního postoje. Neberu osobně ani kulantní nabídky na pokutičku 100 Kč (např. kdysi zapomenutý řidičák, který jsem takto poslal do správního), které se z ekonomického pohledu rozhodně nevyplatí řešit. Pokud máte jinou náturu a nemáte chuť se tím zabývat, zaplaťte.

Kdybych měl malinko starší dítě, chtěl bych, aby vidělo, co jsou úředníci a policajti zač a aby se u správního přiučilo. Pri dítě to může být perfektní škola ohledně kontaktu s úřadem.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2017, 13:53:43 »

Dovolil bych si ocitovat sám sebe
Citace
Z hlediska jednotlivého bagatelního přestupku je efektivnější výpalné zaplatit, než věnovat desítky až stovky hodin podrobnému studiu ZPPK, správního řádu, DFENSE a tohoto fóra. Přidaná hodnota je na druhé straně obrovská a jste připraven na další bagatelní i závažnější přestupky. Je každého boj, zda se zařadí mezi ovce, měnící se v beránku otřes se, či mezi nesystémové jedince, kteří jsou ochotni za zbytek svých, již tak řádně okleštěných práv, bojovat s nejistým výsledkem.
Takže volba je na Vás či vašem synovi. Helmut není až tak komplikovaná varianta obrany, jak vyhrožuji v citaci, a může býti dobrým úvodem do problematiky styku s orgány státní moci, správy a buzerace. Mládí je nutné vychovávat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

czuba

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2017, 13:57:17 »

Paráda, takže mu hezky pěkně řeknu, ať se sem registruje, či vystupuje pode mnou, a sám si to začne řešit. Mně taky nejde o peníze, ale o princim. Díval jsem se na google mapy, na tu ulici, a ten radar tam je opravdu účelově. Neřeknu přes týden, vyučování ale víkend? Odpoledne? :-D za mně bych nic neplatil a hovadka bych alespoň zaměstnal. ta tisicovka navíc nezabije :-) Nebo kolik to dělá za zahájení správního?

Díky ENZYM i MACOCH ... jdu mu to otřískat o hlavu ať se hošan stará :-D

Nicméně i já toto chci pro sebe, i když je pravda že za těch 32 let je to pokut co bych na prstech spočítal. Nicméně toto první výzva ouřadu v životě :-D

IP zaznamenána

czuba

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2017, 14:15:55 »

Takže další postup bude jaký?

Mám v německu sestru, ale má trvalé bydliště i u nás, tedy asi spíše jen občanství, ale to už nevím. V německu má přítele, němce. Takže na něj to napsat? A až něco příjde ať mi to naskenuje a pošle zpátky?

Nebo helmuta vymyslet?

Díky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2017, 14:24:41 »

Vymyslet ale ideálně na adrese Vaší sestry nebo někde poblíž ve schránce. Tam by mu mělo dojít psaní od ouřadu - on se písemně přizná a pak .... případně ještě může pověřit Vašeho syna k zastupování aby se zdarma pobavil a poučil při jednání s ouřady - bude se snažit stylem
- byla značka v době přestupku prokazatelně čitelná ?
- materiální aspekt ?
atd. atd. no a jakmile bude helmut odsouzen jeho jmenovka ze schránky u (nebo blízko) sestry zmizí a stane se z něj jen pocestný co si nechal k sestře posílat dopisy a už se neozval.
IP zaznamenána

czuba

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2017, 14:30:33 »

Navíc pokud je to němec, tak má nárok na to aby s ním ouřada komunikoval německy je tak? :-)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2017, 14:33:38 »

Třeba:

Pokud se přítel od sestry jmenuje třeba Peter Weber, udejte řidiče třeba Adolfa Webera se stejnou adresou jako má Peter (ideální je bytovým dům s jediným Weberem), datum narození si vymyslete (měl by mít 30-50 let). Až bude mít Peter dopis nebo oznámení ve schránce, pošle přiznání (doporučeně) jako Adolf (může v němčině - je to jazyk menšiny a české úřady to musí akceptovat).

V tomto okamžiku snad vystaví úřad příkaz pro Adolfa a je vyhráno. Samozřejmě úřad může mít pochybnosti a pokusit se nějak vylhat, ale zdá se, že postup Helmut prozatím funguje. Adolf může sdělit úřadu navíc např. svůj telefon (anonymní německá SIM), nebo email.

Samozřejmě můžete chodit průběžně nahlížet do spisu (nebo k tomu zplnomocnit syna).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2017, 14:40:48 »

Komunikace v rodném jazyce jež až ve správním řízení, pro podání vysvětlení stačí čeština - toliko postoj úřadů, který snad mají podepřený. Takže na výzvu k podání vysvětlení Helmut napíše něco německy, nechá to přeložit google translator... inspirace třeba zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3791.msg38906#msg38906, celkem podrobně probraná problematika onde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3264.0
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #10 kdy: 20 Ledna 2017, 18:25:02 »

varianta 1 : Udáte Adolfa Helmuta, který bydlí u Petera Helmuta. Úřad mu pošle výzvu k podání vysvětlení. Adolf napíše zmocnění (německy jednou větou, bez ověření podpisu) na Petera Helmuta a ten napíše samozřejmě německy : Adolf potvrzuje, že v uvedenou dobu užíval předmětný automobil. K podání vysvětlení se dostaví, pokud se úřad zaručí, že mu v případě neprokázání přestupku uhradí nezbytné výlohy a zajistí tlumočníka. Pro začátek požádá o kopii správního spisu, aby se mohl na podání vysvětlení (Adolf) připravit. ( Podání vysvětlení je nepřenositelné na zmocněnce. )

varianta 2 : Udáte Petera Helmuta. Úřad mu pošle výzvu k podání vysvětlení. Peter německy odepíše, že v uvedenou dobu užíval předmětný automobil. K podání vysvětlení se dostaví, pokud se úřad zaručí, že mu v případě neprokázání přestupku uhradí nezbytné výlohy a zajistí tlumočníka. Pro začátek požádá o kopii správního spisu, aby se mohl na podání vysvětlení připravit. Stačí 5 vět.

Myslím, že tohle správní orgán nedá.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #11 kdy: 25 Ledna 2017, 20:56:30 »

Zeptal bych se Czuby, kde tam ten radar jako přesně je? Zrovna jsem si nedávno chtěl udělat cestu přes Mikulov a blejsklo mě to v Hustopečích..

Edit: Už to vím. Stačilo se podívat do Výzvy
« Poslední změna: 25 Ledna 2017, 21:00:02 od Mesec »
IP zaznamenána

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #12 kdy: 31 Ledna 2017, 10:48:36 »

Ahoj,

taky přišla výzvička - byl naprášen helmut, ale úřad (MHMP) za necelé dva týdny poslal provozovateli příkaz s tím, že obě adresy (Rakouskou i přechodnou Českou) obeslal a vrátilo se mu to jako nedoručené. I když jsem si jistý, že sem nic neposlal, protože ani oznámení o zásilce na poště se u schránky helmuta nenašlo..

Jaký nejlepší postup je teď? Kromě opálení nezbytného odporu, samozřejmě :-)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2017, 11:21:25 »

Naběhněte na příslušný úřad a nechte si udělat kopii spisu. Jedině tak zjistíte, co ve skutečnosti úřad dělal nebo nedělal. Ve spise by měly být podací lístky a vrácené dopisy.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ... k uhrazení částky
« Odpověď #14 kdy: 31 Ledna 2017, 11:25:54 »

A dodržel vůbec úřad minimální lhůtu 60 dní, po kterou má přestupek šetřit?
IP zaznamenána