30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče  (Přečteno 7382 krát)

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #15 kdy: 19 Ledna 2017, 19:13:43 »

enzym: Četl jsem pozorně - v tom FSM3 je právě doslova psané: "Pro účely tohoto článku dále předpokládáme řidiče – fyzickou osobu nepodnikající". Proto jsem se ptal, jelikož přestupek došel do firemní datové schránky a účastníkem správního řízení je firma, nikoliv fyzická osoba.

Dále o něco výše píšete: "máte ještě pátou možnost - odepřít výpověď  s odvoláním na čl. 37 LZPS, úřad v tom vymáchá autopůjčovnu"

Tedy, stane se to že já jako statutár odepřu výpověď dle čl. 37 LZPS a co bude dále následovat od úřadu za "vymáchání"?



IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #16 kdy: 19 Ledna 2017, 19:17:56 »

Nešlo by obnovit ty skeny? Díky.
IP zaznamenána

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #17 kdy: 19 Ledna 2017, 19:20:53 »

čikus: jede to teď?



IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #18 kdy: 19 Ledna 2017, 19:28:36 »

Citace
Tedy, stane se to že já jako statutár odepřu výpověď dle čl. 37 LZPS a co bude dále následovat od úřadu za "vymáchání"?

Game over. Pak už nebude následovat nic.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #19 kdy: 19 Ledna 2017, 19:44:06 »

Citace
Dále o něco výše píšete: "máte ještě pátoumožnost - odepřít výpověď  s odvoláním na čl. 37 LZPS, úřad v tom vymáchá autopůjčovnu"
To byla moje chybná dedukce konstrukce postupu úřadu na základě mylné domněnky, že jde o sprdelizovatelný přestupek. Problematika autopůčoven/servisů ve vztahu ke sprdeli je probrána v několika jiných vláknech, nebudeme se tím dále zabývat.
Citace
Proto jsem se ptal, jelikož přestupek došel do firemní datové schránky a účastníkem správního řízení je firma, nikoliv fyzická osoba.
Rozebereme podrobněji, i když to už někde na fóru bylo probíráno.
Jako statutár PO jednáte za PO jako fyzická osoba, nikoli jako nějaká právně založená abstrakce. Máte tedy i v této pozici stejné postavení (nejen) vůči orgánům státní moci, správy a buzerace, jako jakákoli jiná fyzická osoba => jste nadán právem podle čl. 37 LZPS. Takže ani jako statutár nejste povinen označit jako přestupce sám sebe či osobu blízkou (např. manželku, milenku, milence, registrovaného partnera, druhého jednatele PO, ke kterému máte velmi blízký přátelský vztah, společníka ve stolní společnosti hospody 10. cenové skupiny......). Toto právo nemůže být odňato žádným jiným právním předpisem, vyhrává tedy nad všemi "samoboznovacími" povinnostmi. Víte tedy kdo řídil ve smyslu § 10 ZPPK, ale ouřadu to odmítáte sdělit.

Jak uvedeno výše jest opakovaně, nestane se vůbec nic. Jelikož Jordánek je vřed na prasečí prdeli (viz příloha k https://www.30kmh.cz/index.php?topic=466.msg5598#msg5598), může se o něco protiprávního pokusit - pak to hoďte sem, budeme se bavit vymýšlením, jak ho zabavit a znemožnit.
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 19:47:32 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #20 kdy: 19 Ledna 2017, 19:46:59 »

Přiznám se, že si nejsem zcela jist povinnostmi právnické osoby jako provozovatele, ale kdybych měl vyjít z uvedeného poučení, navrhoval bych odpověď: "Totožnost řidiče Vám nesdělím a mám k tomu důvod.

Případně ... co takhle napráskat jako řidiče Jordánka? :-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #21 kdy: 19 Ledna 2017, 19:51:36 »

Citace
Totožnost řidiče Vám nesdělím a mám k tomu důvod.
Přesně takhle bych to asi nezkoušel, chce to úplnější odpověď. Například: "Totožnost řidiče ve smyslu ustanovení pravidel pro provoz na pozemních komunikacích je společnosti známa. V souladu s poučením v předmětné výzvě odepírám v této věci vypovídat."
Citace
Případně ... co takhle napráskat jako řidiče Jordánka? :-)
Bacha na křivou výpověď srv. § 21 odst. 1 písm. g) zákona č. 200/1990 Sb., nedoporučuji.

EDIT
- doplněn návrh odpovědi
- domnívám se, že šermovat nějakými paragrafy ZPPK a články LZPS by mohlo býti kontraproduktivní, lépe se tvářit jako neznalec těchto podrobností, nicméně znalec svých práv a povinností.
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 20:21:57 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #22 kdy: 19 Ledna 2017, 23:59:03 »

Citace
Totožnost řidiče Vám nesdělím a mám k tomu důvod.
Přesně takhle bych to asi nezkoušel, chce to úplnější odpověď. Například: "Totožnost řidiče ve smyslu ustanovení pravidel pro provoz na pozemních komunikacích je společnosti známa. V souladu s poučením v předmětné výzvě odepírám v této věci vypovídat."

Použil bych jenom poslední větu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #23 kdy: 20 Ledna 2017, 00:00:04 »

Firma Vás může zplnomocnit k nahlížení do spisu a pořizování kopií.

Nevím, zda Brno poskytuje spis na základě zákona 106/1999 Sb.

Ne, Brno zásadně kopii spisu na základě 106 nezasílá a kraj jim to nadšeně podrží!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #24 kdy: 20 Ledna 2017, 14:25:31 »

Použil bych jenom poslední větu.
I tak lze. Volba záleží na strategii, kterou chcete sledovat.
a) zmr. Jordánka se zbavit co nejrychleji - obě věty,
b) zmr. Jordánkovi dát šanci se znemožnit a královsky se bavit jeho výplody - pouze druhá věta. Je nenulová šance, že se pokusí vytáhnout do boje s nedodržením § 10 ZPPK.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #25 kdy: 20 Ledna 2017, 14:42:05 »

Skutečně úřad musí zaslat odpustek? Například u přestupků neřešitelných blokově jim to zákon ani nedovoluje.

Nemusí, ale šetřit musí - takže začínají předvoláním provozovatele.
IP zaznamenána

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #26 kdy: 20 Ledna 2017, 15:34:53 »

Moc Vám všem děkuji za rady, odesílám odpověď na úřad tak jsem zvědav co bude následovat. Ještě dotaz nebylo by lepší dát to na neveřejné téma? Vzhledem k formulaci odpovědi a plus minus datumu zaslání by se dalo asi celkem jednoduše odvodit koho konkrétně se připad týká pokud by si to tu dotyčný úředník pročetl.

přesunuto
enzym


Zakladatel vlákna všechny dokumenty odstranil, téma neobsahuje žádné citlivé informace. Přesunuji do veřejné části. -kdo-
« Poslední změna: 17 Září 2019, 10:52:16 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #27 kdy: 13 Října 2022, 22:42:11 »

IP zaznamenána