30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče  (Přečteno 7384 krát)

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Zdravím Vás s dotazem po asi 3-hod studiu zdejších postupů. Do firemní datovky přišla výzva. Firma má živnostenské oprávnění k pronájmu motorových vozidel. Auto jsem řídil já a fotili měťáci za keřem s trojnožkou, zašlápl jsem hned jak jsem je viděl ale evidentně pozdě, nicméně na místě mě nikdo nezastavil. A teď otázka, protože jsem tu nenašel uplně stejný dotaz, raději se ptám na názor:

1) firma udá helmuta pobývajícího v ČR na základě nájemní smlouvy
2) firma udá helmuta pobývajícího mimo ČR na základě nájemní smlouvy
3) firma udá mě a já udám helmuta
4) jiná lepší možnost?

Co je v tomto případě lepší? Předpokládám že možnost číslo 1/2, ale možná jsem něco přehlédl nebo mi nedošlo. Díky za radu.






« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 00:39:21 od Hynek »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2017, 00:46:39 »

Pokud měřil městský opičák za trojnožkou, nejedná se o měření automatizovaným zařízením bez obsluhy (nelze použít sprdel) a tak stačí nevypovídat.

edit: Kdo to podepsal? Jordánek? Pokud ano, mám zájem se angažovat, ten zmrd má u mě vroubek.
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 00:48:22 od Číkus »
IP zaznamenána

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2017, 00:50:24 »

Díky, ano Jordánek. Netušil jsem že i firma může odepřít vysvětlení - evidence jízd atd... Je na to někde nějaká formulace na základě čeho?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2017, 01:24:41 »

1. jste schopen získat spis? (hodně by to pomohlo)
2. hodlá firma (provozovatel vozidla) spolupracovat?
IP zaznamenána

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2017, 08:30:13 »

1) nejsem resp ne jinak než ofic žádostí
2) ano firma spolupracovat bude
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2017, 14:27:30 »

Firma Vás může zplnomocnit k nahlížení do spisu a pořizování kopií.

Nevím, zda Brno poskytuje spis na základě zákona 106/1999 Sb.
IP zaznamenána

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2017, 15:04:49 »

Díky za informace, ve firmě jsem jednatel, takže můžu žádat i bez plné moci. Spíše jde o to aby nedošlo k osobnímu projednání, protože pak by tam byl vidět můj obličej.

Tedy, ať to shrnu, na tuto výzvu mám odpovědět žádostí o spis? Neměl bych tam nějak okomentovat to na co se firmu vlastně ptají, kdo s tím autem jel?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2017, 15:21:31 »

Nejdříve si přečtěte, která vůbec bije, ať víte, co děláte a jaké to může mít následky https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0, možná jste to při studiu požitelných postupů přehlédl. Žádost o spis nemá vliv na to, co budou dál dělat, ale v Brně Vám spis stejně na dálku neposkytnou, nutno zajít osobně - klidně můžete udělit plnou moc k nahlížení a pořizování kopií třetí fyzické osobě.
Jste z Brna či blízkého okolí?
Ještě nikoli úplně přesně rozumím vztahu provozovatel - řidič:
a) vy jste jako PO provozovatel toho vozidla (tedy užití služebního vozu zaměstnancem/statutárem firmy), nebo
b) vaše PO, jejímž jste statutárem , měla to vozidlo půjčené od třetí osoby, která má ŽL na pronájem vozidel (autopůjčovna).

EDIT:
Citace
Neměl bych tam nějak okomentovat to na co se firmu vlastně ptají, kdo s tím autem jel?
Mlčeti nad nezbytné minimum zlato, cokoli řeknete/napíšete, bude použito proti Vám. Samozřejmě na to právo mají srv. § 10 odst. 4 ZPPK, rovněž statutár PO má právo nevypovídat srv čl. 37 LZPS či § 60 odst. 1 PřesZ stejně, jako jakákoli jiná fyzická osoba.

Co mě ještě zaráží - jak to, že to není odpustek? Na to mě napadá jediná odpověď - za b)* je správně, auto je z autopůjčovny, odpustek došel jim, oni udali vaši PO a nyní po Vás chtějí podat vysvětlení. Pokud tomu tak jest, máte ještě pátou možnost - odepřít výpověď  s odvoláním na čl. 37 LZPS, úřad v tom vymáchá autopůjčovnu.

Na informace jste tedy pěkně skoupý, zde není delfská věštírna.

OT: * tankista říká A, myslí B, dělá C, správně je D.
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 15:54:02 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2017, 16:09:21 »

enzym: správně je a) vozidlo je majetkem firmy, jejímž jsem já statutárem a zaměstnancem (nikoliv vlastníkem). Firma má oprávnění k půjčování vozidel, nicméně není to autopůjčovna, služební vozidla používají pouze zaměstanci.

Odpustek předem nedošel, pouze výzva z MP Brno k udání řidiče, ta nebyla doporučeně, takže jsem ji ignoroval. Další v pořádí byl dopis viz výše.

EDIT: ještě doplnění - ano jsem z Brna
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2017, 16:12:23 »

Odpustek ani přijít nemohl, tahle věc není sprdelizovatelná.

Ten dopis se (alespoň mně) z nějakého důvodu přestal zobrazovat.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2017, 16:50:08 »

Citace
Odpustek ani přijít nemohl, tahle věc není sprdelizovatelná.
Nějak mi nedošlo, že nejde o automatický prostředek bez obsluhy.

V tom případě odpovězte, že samozřejmě víte, kdo vozidlo řídil, nicméně základě čl. 37 LZPS odmítáte v této věci vypovídat a máte klid. Dokonce nebudete pravdu ohýbat ani trochu, protože ani jako statutár PO nemusíte vypovídat proti sobě jako fyzické osobě, protože byste si sám přivodil nebezpečí sankčního stíhání. Vše potřebné najdete zde http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/, nic víc nepotřebujete.

Škoda, že jste byl až příliš stručný1 a že jste ignoroval povinnou četbu pro nováčky2.
1 Tato odpověď mohla zaznít pár minut po Vašem příspěvku.
2 Na nic byste se nešikovně a neúplně neptal, po přečtení FSM3 byste okamžitě věděl, co jim odpovědět. Pouze byste ze zeptal, zda danou věc chápete správně.
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 17:00:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2017, 17:07:19 »

Samozřejmě je zde nenulová šance, že blbec Jordánek bude opici s trojnožkou považovat za zařízení používané bez obsluhy. Ale to by neměl být problém rozbít.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2017, 17:09:48 »

Aby mohl jít do sprdele, musel by napřed poslat odpustek.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #13 kdy: 19 Ledna 2017, 17:19:39 »

Skutečně úřad musí zaslat odpustek? Například u přestupků neřešitelných blokově jim to zákon ani nedovoluje.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno - firemní auto - určení totožnosti řidiče
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2017, 17:53:51 »

if (a) && b) && !(c))) { //například v obci speeding>40 km/h
    ouřad pošle přímo sprdelní příkaz;
}

EDIT: do řádku 2 doplněn středník, anžto kompilátor zahlásal
Temp/www.http://30kmh.cz/index.php?action=post;msg=41103;topic=4064.0 c:3: error: parse error before '}' token
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 18:30:09 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.